MafiaTown v3 (strona główna) - uwagi

Tutaj zamieszczajcie swoje uwagi co do nowej wersji MafiaTown (strona główna). Tylko bardzo proszę bez "wywalić wszystko" i podobnych. Co zmienić, co zostawić. Jeśli się będzie dało to się poprawi.

Jeśli potrzeba jakichś informacji to od programowania (kod) jestem ja, a od layoutu, czyli całego wyglądu - emdikej.
To co od razu rzuciło mi się w oczy i dosłownie wbiło mnie w ziemię, to ogromny header.
Jak już pisałem na SB, header powinien kończyć się pod windą, później dać newsy i git. Przekombinowana wersja (szczególnie góra strony), wali po oczach i ogólnie mi się nie podoba.
A no i jeszcze sprawa tych próbnych wersji, które to niby pokazywaliście na Shoucie. Moim zdaniem takie rzeczy powinno się załatwiać na forum, gdzie każdy mógłby ocenić próbki waszych prac. Sorry, ale nikt nie siedzi tu 24/7, nawet jeżeli to kwestia kilku dni. I argument typu "stali bywalcy widzieli" jest słaby.

Możliwe że dodam coś od siebie jeszcze później.
muore il bandito, la mafia vive
Popieram przedmówcę. Dodam tylko, że strona jest ostro przekombinowana. To nie reklama jakiejś firmy, tylko strona informacyjna, na której dostęp do wiadomości ma być szybki, czysty i przyjemny. Przed kilkoma sekundami asfad napisał na MT: "otwierajac strone masz wrazenie ze czytasz gazete/plakat"... Święta racja...
Można od niej dostać lekkiego oczopląsu . Nie jest w sumie zła , ale poprzednia była czytelniejsza i bardziej wyrazista. Jedyne co trzeba to tylko trochę nad grafiką popracować i będzie super.
Salieri Cię dorwie
Zniknęły niektóre drobne elementy (takie jak np. link do profilu MT na Facebooku). Może to nie jest takie ważne, ale teraz taki nowy użytkownik może nie mieć pojęcia, że MT jest m. in. na Steamie i Fejsie. Poza tym strona jest strasznie wielka. Ja wiem, że dostosowana do większych monitorów, z myślą o przyszłości, i że posiadacze takowych będą zachwyceni rozmiarem, ale z tego co widzę, jest też wielu mających np. 19', a tu pomniejszenie skutkuje bardzo malutkimi napisami.
Gdyby sonda, obie części Mafii do kupienia, shoutbox i buttony były po lewej stronie (pod tymi wszystkimi artykułami), byłoby więcej miejsca na newsy, bo tak to trochę wąsko. Wygląda trochę tak, jakby strona była podzielona na górę, a niżej na artykuły, potem miejsce na newsy i na koniec ankieta, SB itd.
Przy okazji pochwalę panel gangstera, przypadł mi do gustu ;)
Ja tam nie mówię, że jest brzydko, po prostu niektóre elementy utrudniają poruszanie się po stronie i tyle ;-) Póki co, to koniec mojego gadania.
Obrazek
Według mnie ta starsza wersja była lepsza. Ta nowa nie jest zła, ale zawsze byłem przyzwyczajony do tej starszej wersji strony ;-). Ogólnie starsza wersja była czytelniejsza i bardziej wyrazista ;-)
Obrazek They never fight alone...
Nowa jest spoko ale zbytnio wybajerowana ;) za duzo przezroczystości. Boczne panele są zbyt duże (albo powiększ czcionke) Newsy zbyt nisko. Cytat z prawej zupełnie niepotrzebny. Sondy i panel gangstera powiny się wyróżniać jakoś. Np przyczepione na kartce czy coś, bo tak jak teraz jest to wygląda jak by strona byłą popsuta :P Przyciski u góry maja zbyt mały odstęp, zlewaja się jedno zdanie. Wyszukiwarka też jest w miejscu w którym nie powinna być. Każdy instynktownie szuka wyszukiwarki u góry albo po prawej stronie. a nie gdzieś ukrytej na stronie :D Szukajka to nie Easter Egg xD No i to na tyle :P
ProGlitcherPL On YouTube | World War II Mod on MODDB | Blog Cukra
Mi natomiast brakuje wyświetlania kolorów na shoucie :-|
Obrazek
Stronka stała się mniej czytelna, tak jak już ktoś wyżej wspomniał stała się takim plakatem. Nie wiem co było powodem zmian, ale jeśli chcieliście odświeżyć stronę, to trzeba było dodać kilka artykułów o Mafii II.
Obrazek
Ja mam dwie uwagi:
Po pierwsze:Na stronie głównej jest za dużo wszystkiego i jest za szeroka.
Po drugie:Brakuje tej zakładki co nowego w tematach na forum.
Według mnie poprzednia wersja była o niebo lepsza.
Oprawa graficzna ok, ładnie połączone te obrazki, ale ergonomia 100 lat za murzynami- tu jeden link, tu drugi, tu jakiś panel, tam 3 linki, dział dla Mafii I inną czcionką niż dział dla Mafii II, pomieszane wszystko, te przesuwane fotki na środku nie wiadomo po co, cały top za wysoki... Ogólnie bałagan.
Popieram kaja. Na stronie jest za dużo bajerów, wszystko jest takie nieczytelne. A ten napis "Teksty" mi się nie podoba. "Czytelnia" był lepszy.
Poza tym strona nie pasuje do forum. "Totalna poracha". Dno. Mi się osobiście nie podoba i odstrasza, ciężko się odnaleźć. Poprzednia wersja była lepsza.
Ja z góry przepraszam za negatywną opinię, ale mam prawo się nią podzielić w tym temacie. No to korzystam z oferty...

Jak wbijam na MT, to mam wrażenie, że jestem na jakimś odpuście na Ukrainie. Od tych jaskrawych barw, to się w oczętach aż pierdzieli.

Header jest wielki jak kloc trolla - zajmuje 20 % strony głównej.

Muszę wbijać na forum, żeby zobaczyć nowe posty, bo na głównej ich nie widać... Ależ usprawnienie.

Po co ta diaporama ilustracji gier Mafia? Przeźroczystość też jest ciut za wysoko ustawiona. Do rozdzielczości się nie czepiam, bo jest lepiej niż było. Dziękuję też za ulepszony panel admina, to jest dobre. Ale kto napisał "Nadesłane News'y" i "Postów w Shoutbox'ie" w tym panelu? Po co te apostrofy?? Na głównej, jakoś ich nie ma.

Nie chce mi się już pisać, ale wszystko wskazuje na to, że MTv3 miało "być na bogato" (pogardliwe określenie czegoś wieśniackiego, bo oni tak lubią jak się błyszczy - używane w Łodzi) i to się udało!!

Nie czuję się już jak na MT... To tak jakby jakaś inna firma nas przejęła i jakieś dzikie bezsensowne restrukturyzacje zrobiła.

MT - it will never be the same again!
Obrazek
Pierwsze co mi się nasuwa po spojrzeniu na nową stronę?

Disneyland.

Jak powiedział jeden z moich przedmówców: header jest za duży. Moim zdaniem powinien być takich rozmiarów, żeby po odpaleniu strony głównej pokazywały się od razu newsy. A nie, że trzeba przewijać stronę kilka razy aż się zobaczy newsy. Ale do rzeczy.

Jak wspomniałem pierwsze wrażenie jest takie, jak bym wchodził do Disneylandu. Od groma kolorowych bajerków, chaos, bałagan i sodoma z gomorą. Znalezienie czegokolwiek dla jakiegoś zielonego usera, który przyszedł tu poczytać o Mafii może zabrać sporo czasu. Nie tak to powinno wyglądać. Ja rozumiem, że miało być nowocześnie, bardzo żywo, i fajnie, ale zapomniano całkowicie o jakimś sensownym rozplanowaniu. Chaos, chaos i jeszcze raz chaos.

EDIT:

Ahh, no i jeszcze bym zapomniał o takim drobnym detaliku, który mnie jako wzrokowcowi rzucił się w oczy. Mianowicie, w tytułach newsów nie występują polskie znaki.
nivener napisał(a):
w tytułach newsów nie występują polskie znaki.

To już wiemy od dawna, zgłosiłam jakieś kilka(naście) minut po premierze. Emdikej napisał, że ta czcionka nie ma polskich znaków.

Kevin napisał(a):
asfad napisał na MT: "otwierajac strone masz wrazenie ze czytasz gazete/plakat"... Święta racja...

Szczególnie dla posiadaczy mniejszych monitorów niż takich, dla jakich strona została przystosowana. To jakby oglądało się wielkie zdjęcie, jak nie pomniejszysz, to musisz się bawić suwakami. Trochę boli ten rozmiar, bo ktoś, kto miał większy monitor miał wielkie pasy po bokach, ale jakby powiększył, to nie miałby źle, natomiast - jak mówiłam już wcześniej - ci, którzy mają mniejsze monitory, mają z tego tytułu dyskomfort i do tego strona nie wyświetla się prawidłowo.

Tak przy okazji - chyba niektóre artykuły są jakieś nie wiadomo skąd (np. artykuł o broni, tamten napisany bodajże przez Kevina dobrze pamiętam), bo już słyszałam o tym na SB. Te podmienione są napisane przez osoby, o których słyszę po raz pierwszy. Nie mogły zostać te co były?

Z tego co widzę po powyższych postach, nie myliłam się z tym, że poprzednia wersja była idealna ;-)

Miałam coś jeszcze napisać, ale zapomniałam...
Obrazek