Mafia w Unity 3D

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Nasz projekt koncentruje się na stworzeniu całej gry Mafia: The City of Lost Heaven na nowym silniku graficznym. Projekt został rozpoczęty w grudniu 2014 roku, choć plany jego zrealizowania sięgają grubo ponad pół roku wcześniej. Obecnie projekt coraz bardziej się rozwija, pracujemy nad stworzeniem trybu freeride. Menu gry zostało w pełni ukończone i można przetestować je na naszej stronie internetowej. Poniżej można przeczytać kim są twórcy a także zobaczyć screeny z prac. Informacje na temat projektu będziemy publikować za równo na stronie internetowej jak i w tym temacie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Data premiery?

Prosta odpowiedź. Kiedy skończymy...

Gdzie można to pobrać?

Aktualnie nie można pobrać żadnej wersji. Udostępniliśmy jedynie menu , można je wypróbować na naszej stronie internetowej.

Czy mogę być testerem?

Aktualnie nie potrzebujemy testerów.

W jaki sposób mogę pomóc?

Możesz się zgłosić pod adresem http://lost-heaven.pl/?page_id=30

Czy gra będzie dostępna do pobrania za darmo?

Tak.

Czy można oczekiwać wydania w przyszłym roku?

Nie możemy tego potwierdzić. Obecnie prace trwają pełną parą.

Czy będą misje?

Planujemy je dodać po wydaniu samego trybu freeride.

Czy będzie multiplayer?

Tryb multiplayer jest gotowy, możemy go zaimplementować w każdej chwili. Lecz na razie nie planujemy go dodać.



Obrazek




Zapraszamy do dyskusji i zadawania pytań w tym temacie :)
To może być coś ciekawego. Wygląda to bardzo fajnie. Czekam na dlasze informacje. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że taka operacja jest bardzo trudna i wymaga sporej ilości wolnego czasu. Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że projekt zostanie ukończony pomyślnie.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Wszystko co dotyczy Mafii jest interesujące. Mam nadzieję że nie odpuścisz i zobaczymy coś czego jeszcze nie było. Powodzenia.
muore il bandito, la mafia vive
Od razu gdy zobaczyłem te screeny to bardzo mi się spodobało. Będzie to ciężkie zadanie, ale moim zdaniem warto ukończyć taki projekt. Z dużą chęcią przeszedłbym Mafię po raz n-ty z tą oto modyfikacją :). Elegancko! Powodzenia chłopaki :)
Obrazek They never fight alone...
A jak to się będzie miało do wymagań? Będzie potrzebny lepszy sprzęt, czy jak chodzi Mafia to i mod też będzie działał? No i ile będzie ważył taki mod?
Wymagania będą na pewno wyższe , a gra będzie osobno (to nie jest modyfikacja tylko osobna gra). Obecnie projekt gry waży ok 1,5 GB.
Bardzo ciekawy projekt. najbardziej mnie nurtuje pytanie: Czy Dodasz jakieś misje? Czy będą wszystkie auta? Pytań mam sporo więcej. Ogólnie bardzo ambitny pomysł. Trzymam kciuki.
Regulamin to Omerta, a ban to obrzyn.
Dwa screeny z dzisiejszych prac.
Woda,woda,woda!


Obrazek
Obrazek
Świetnie to wygląda. Z tego, co pamiętam, to kiedyś jakiś Rosyjski moder też próbował zrobić nową wodę i wtedy po ukazaniu się screenów też fajnie to wyglądało, ale ta nowa woda mocno wpływała na wydajność gry. Na nowym silniku na pewno będzie to się lepiej prezentowało. ;-)
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi

Tryb multiplayer jest gotowy, możemy go zaimplementować w każdej chwili. Lecz na razie nie planujemy go dodać.


Jak to możliwe, że w tak krótkim czasie, z tak niskim poziomem rozwoju modyfikacji, tak zaawansowany element jak multi jest już gotowy?
Istnieją skrypty udostępnione za darmo. Trzeba by było go trochę zmodyfikować na potrzeby gry,ale można powiedzieć że jest on w pełni gotowy. Modyfikacja skryptu zajęła by z kilka dni. Poza tym tutaj nie musimy się "włamywać" (reverse engineering) do kodu gry ponieważ tworzymy grę od podstaw.
Dziś kilka screenów z Misji 8 - Dziwka
Zostały do dodania meble i usunięcie greenscreena z poręczy.
A tak to Wesołych świąt!


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Można wiedzieć kiedy przedstawisz jakiś model postaci?
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Robi wrażenie trzeba przyznać ;-)
Ja do tego trochę sceptycznie podchodzę, projekt wydaje się śmiały, lecz ogromnie trudny do zrealizowania. Jak zamierzacie oddać chociażby fizykę jazdy samochodem? Albo AI przeciwników?
Miałem okazję dosłownie chwilkę popracować z Unity 3d, co mi się dało we znaki to nieskończona ilość bugów jakie się wtrącały w efekcie końcowym. Chociaż... może jest to wina moich bardzo ograniczonych umiejętności w zakresie tworzenia gier ;-)
To będzie całkowicie osobna gra... Jakie to ogromnie możliwości dowolnej modyfikacji za sobą ciągnie! Przecież gdy wszystko zostanie ukończone będziemy mieli wpływ w zasadzie na wszystko. Dowolna ilość samochodów, misji, wielkość mapy, ponadto modele w wyższej jakości, czy to postaci czy miasta... ale z optymalizacją może być już znacznie gorzej.
Niemniej jednak trzymam kciuki za cały projekt, mimo że podchodzę do tego troszkę sceptycznie. Fajnie że ktoś wpadł na taki pomysł. Jest to niezwykła szansa na odświeżenie a wręcz "remake" naszej starej dobrej Mafii.
Tommy Gun napisał(a):
Można wiedzieć kiedy przedstawisz jakiś model postaci?


Hmm , postaci jak na razie nie ma, jest tylko First Person Controller (widok z pierwszej osoby). Lecz chciałbym dodać widok z trzeciej osoby i te dwa połączyć by można było się swobodnie przełączać.