Mafia III / 2K Czech - spekulacje

Jak już pewnie wiecie praski oddział 2K Czech został zamknięty. Niby nic, ale jakby się nad tym zastanowić, szczególnie patrząc na oś czasu to nic w historii Mafii III nie trzyma się kupy.

- redukcja zatrudnienia w 2K Czech po ukończeniu Mafii II
- ponowne zatrudnienie, cały czas ogłoszenia, że szukają ludzi
- aktywność 2K Czech na Twitterze, praca nad nową stroną
- w sierpniu eurogamer dostaje przecieki o produkcji Mafii III, i właśnie, że były problemy przez to, że za mało ludzi do pracy ale już ogarniają

i teraz kluczowe

wpisy na Twitterze

- "Hope you guys are getting ready for Movember. It's going to be a big one this year!"
- "@maithanys Oh boy, you are in for a surprise if you've never heard of Movember! Everything starts on November, 1st so stay tuned."


i ogólnie poszła fama, że będzie nowa strona, i po pierwszym listopada miało lecieć info. Potem dostajemy newsa, że Mafia III miała zostać pokazana (!) na pax east 2013 ale w ostatniej chwili odwołano pokaz. Czyli prace musiały być już bardzo zaawansowane skoro był już gotowy trailer oraz 2K Czech było gotowe zapowiedzieć grę (wiadomo, że o to chodziło). No i do tego momentu wszystko jest jasne, dalej już logika nie działa. Nagłe wystąpienia old boy'ów z 2K Czech, rzekomy restart produkcji, tu nic nie trzyma się kupy.

I tu można dywagować, czy serio trójeczka była zrobiona aż tak do dupy, że kogoś nagle oświeciło i zakazał puszczania trailera? Co oczywiście jest trochę nieprawdopodobne bo zwykle trailery są podrasowane, a wersja wymagająca pracy została na komputerach w Pradze więc dałoby się zapowiedź coming soon winter 2015 np. Należy też dodać, że 2K Czech nie mogło zapowiedzieć takiego hitu od tak, musiała być zgoda wydawcy, więc na pewno została ona uzyskana, po wpisie zostało tylko 11 dni do zapowiedzi więc machina marketingowa z pewnością była już uruchomiona, coś musiało ją zatrzymać i to nagle. Co w ciągu 11 dni zatrzymało zapowiedź gry i najprawdopodobniej doprowadziło do jej skasowania, jak myślicie?
Myślę że to dobry czas żeby kontynuować spekulacje na temat Mafii III.

Cytując artykuł z serwisu CD-Action:

Choć w studiu 2K Czech zaszły niedawno poważne zmiany (zamknięto siedzibę w Pradze, a większość pracowników przeniesiono do Brna), ekipa – jak wynika z nieoficjalnych doniesień – pracuje nad trzecią częścią Mafii. Teraz do sieci wyciekły kolejne poszlaki, które najprawdopodobniej związane są z grą. Zdradzają one trzech możliwych głównych bohaterów produkcji.

W internecie pojawił się zrzut ekranu ze strony Actors Access – serwisu przeznaczonego dla aktorów, na którym mogą oni m.in. znaleźć nowe oferty pracy. Screen przedstawia opublikowany 6 marca opis planowanego castingu związanego z „nienazwaną grą”, który miałby się odbyć 1 kwietnia. W jego trakcie twórcy projektu chcą znaleźć osoby, które wcieliłyby się w trzy postacie – Franklina, Tony’ego i Mickeya.

Choć nie podano tytułu produkcji, wiele wskazuje na to, że może to być Mafia III. Po pierwsze – firmą, która wymieniono, jako producenta, jest Take-Two. A przypomnijmy, że jest 2K Czech należy właśnie do niej i jest ona wydawcą poprzednich odsłon cyklu. Poza tym z opisu trójki bohaterów wynika, że wszyscy mają związek ze światkiem przestępczym. Poza tym pochodzą oni z Luizjany, co sugeruje, że akcja gry mogłaby zostać osadzona właśnie w tym miejscu.


Pełny artykuł pod tym linkiem.

Co prawda data rzekomego castingu budzi wątpliwości (prima aprilis), ale warto podzielić się taką informacją ;-)
Coś mi tu śmierdzi GTA V, choćby te podobieństwa w imionach.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Ja tam się nie będę na nic nastawiał, parę lat w internetach nauczyło mnie, że 1 kwietnia najlepiej nie włączać przeglądarki :-P Powstrzymam się z jakimikolwiek dywagacjami jeszcze do początku kwietnia, jak później coś jeszcze usłyszymy to wtedy zacznę to traktować poważnie - na chwilę obecną wygląda mi to na przygotowania do primaaprilisowego żartu.
Heh, żart jak co roku xD
A jeżeli chodzi o GTA V to raczej gra podobnych imion, bo postaci nieco inne. :-)
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Panowie pamiętajcie, że T2 jest poważną firmą, data może być zbieżna, to jest ogłoszenie o prace i poważni kandydaci raczej wkurzyliby się, że ktoś marnuje ich czas dla głupiego żartu, tym bardziej, że ogłoszenie zamieszczono z takim wyprzedzeniem. Moim zdaniem chodzi tu raczej o DLC to GTA V, jeśli Mafię rzeczywiście skasowano, to za wcześnie na szukanie głosów, jeśli nie, to głosy już podłożono skoro były pierwsze materiały z gry..
DMateo07 napisał(a):
Coś mi tu śmierdzi GTA V, choćby te podobieństwa w imionach.


Do imion postaci na tym etapie podchodziłbym raczej z dystansem. Nawet jeżeli Mafia 3 jest w produkcji i szukają do niej aktorów podkładających głos, to imiona mogą być tylko wersją roboczą. Warto tutaj wspomnieć o sytuacji z produkcji GTA V. Jak wiadomo jedną z głównych postaci w tej grze jest Michael De Santa, natomiast gdy twórcy przeprowadzali casting na aktorów Michael był wtedy znany jako Albert De Silva. Nie zdziwię się więc jeżeli te imiona są wersją roboczą.

Acozz napisał(a):
jeśli Mafię rzeczywiście skasowano, to za wcześnie na szukanie głosów, jeśli nie, to głosy już podłożono skoro były pierwsze materiały z gry..


Nie koniecznie. Materiały nad którymi pracowało 2k Czech prawdopodobnie popłynęły do stanów, dokładniej do tamtejszej filii 2k. Nawet jeżeli Mafia 3 znajduje się teraz w fazie alpha a może już nawet beta to podkładanie głosów nie jest konieczne. Dobrym rozwiązaniem jest chociażby podłożenie głosów przez pierwszych lepszych aktorów, nawet twórców. Takie rozwiązanie było użyte w grze Sacrifice z 2000 roku, kiedy nie zatrudniono jeszcze aktorów. Jako dobry przykład może również posłużyć Hitman Absolution. Przez długi okres goście ze Square Enix mówili że aktor który podkładał głos pod głównego bohatera więcej tego nie zrobi. Było mnóstwo materiałów które pokazywały grę w bardzo zaawansowanym stadium, jednak główna postać głosu nie posiadała. Co prawda nagrali kilka kwestii z innym aktorem, jednak później poszli po rozum do głowy i wrócili do współpracy z Davidem Batesonem (człowiek który wcześniej podkładał głos) i po prostu dograli jego głos. Fakt, może to się jakoś mieć do ruchów ustami etc. jednak to są szczegóły.
muore il bandito, la mafia vive
Panie i panowie, jest nowa nadzieja w sprawie trzeciej Mafii. Wieść głosi że powstaje w studiu Hangar 13. Znajdują się tam ludzie, którzy zostali przeniesieni na początku tego roku z 2k Czech do Ameryki. Cytując artykuł : "Jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że w marcu Take-Two prowadziło poszukiwania aktorów dla przygotowywanej gry gangsterskiej, a także to, że Hangar 13 ma zamiar skupiać się na tytułach o interesującej fabule, możemy wysunąć wniosek, że nowy zespół najpewniej szykuje trzecią część Mafii."

Link do arta tutaj : http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=89227

Trzymam kciuki i czekam na więcej newsów.
muore il bandito, la mafia vive
Nie lubię się powtarzać, ale jeśli nie ma w tym studiu ludzi z Illusion Softworks i ta gra ma być zaprogramowanym na zegarku z melodyjką gównem jak Mafia 2...
...To niech w dupe sobie wsadzą tą grę!
Obrazek
Mody:
http://www.mediafire.com/download/z8j5o8iie8d3y75/Mafia_TCOLH_MA_MOD_V7.rar
http://www.mediafire.com/download/ccwkwjrl7w8ssgh/MafiaTCOLH_realistic_gun_stats_FIXED.rar
BorgNine napisał(a):
gra ma być zaprogramowanym na zegarku z melodyjką gównem jak Mafia 2......To niech w dupe sobie wsadzą tą grę!

Nikt ci nie każe grać w Mafię II, a tym bardziej czekać na Mafię III. Skoro z góry zakładasz, że to gówno, to po co zabierasz głos? To fakt, że Mafia II jest okrojona, ale to nie powód, żeby cały czas jarać się filmikiem na YT. Całe forum wie, ile zostało z Mafiii II wycięte, a jakoś nikt nie wyzywa od gówna Mafii II, a co dopiero Mafii III. Jeżeli strzelasz focha na całą serię, tylko dla tego, że wycieli to i owo z dwójki, to powinieneś się poważnie zastanowić nad swoją egzystencją na tym forum. A na przyszłość tak skrajne komentarze proszę zachować dla siebie.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Mnich, stokrotne dzięki za link!

Skoro są tam ludzie z LucasArts, to mają doświadczenie w broni do walki wręcz (miecz Jedi). Można się już spodziewać fajnej gry, ale Luizjana mi nie pasuje. To są bagna! Ale jak gra ma mieć to coś, t już czekam!
Regulamin to Omerta, a ban to obrzyn.
BorgNine napisał(a):
Nie lubię się powtarzać, ale jeśli nie ma w tym studiu ludzi z Illusion Softworks i ta gra ma być zaprogramowanym na zegarku z melodyjką gównem jak Mafia 2...
...To niech w dupe sobie wsadzą tą grę!


Super, podać Ci chusteczkę na otarcie łez? Nazywanie Mafii 2 gównem to bardzo gruba przesada. Fakt, powycinali sporo rzeczy ale większość i tak mamy dostępną w dlc. Sama gra nie dorównuje jedynce ale to wciąż solidny tytuł, który sprawia dużo frajdy. Patrząc na zespół z nowego studia, mamy doświadczonych twórców i należy dać im szanse, a przecież ludzie uczą się na błędach. Myślisz że nagonka graczy po premierze Mafii 2 do nich nie dotarła? Jak ktoś spisuje grę na straty zanim dostaniemy pierwsze screeny, teasery i trailery to gratuluję .. żenada.

Ja w każdym razie czekam na zapowiedź trzeciej części. Wracają stare wspomnienia z 2007 roku, kiedy dostaliśmy pierwszy trailer dwójki a później co jakiś czas nowe newsy, screeny itd. Ruch na forum był masakryczny, szczególnie na kilka dni przed premierą. Świetny czas.
muore il bandito, la mafia vive
Mafia 2 to dobra gra, ale słaba jeśli podepniemy ją pod markę Mafii. Gdyby wyszła pod innym tytułem byłyby dużo lepsze opinie, bo ludzie by traktowali to jak nową grę i nie porównywali do pierwszej części. Osobiście liczę na to, że Mafia III będzie połączeniem pierwszej i drugiej części. Bo na cud, że będzie jak pierwsza nie można liczyć. Same bagna też mnie odrzucają, przecież Mafia to głównie duże miasta z wieżowcami, Nowy Jork, Chickago itp. Pozostaje liczyć, że twórcy jakoś z tego wybrną i nie spaprają sprawy jak przy II części.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Jednak Donie posłuchaj: jeśli ludzie by zobaczyli, że to nie M2 tylko np. Gangster Story, to by się zaczeło płakanie, że to po prostu Mafia 2, albo że to jest wykastrowane. Największym idiotą był nie ten, który to wyciął, ale ten który zmienił to w stosunku do GamesComu 2009, i ten, który zostawił skrypty w plikach gry. Mówić szkoda, ale zespół nawet dobry.
Regulamin to Omerta, a ban to obrzyn.
Mafia 2 to dobra gra, ale słaba jeśli podepniemy ją pod markę Mafii.


Miała być tak dobra jak jedynka, ale panowie wydawcy pokroili to, wycieli tamto, a resztę wydali w DLC.
Powycinali nawet misje dodatkowe np.misja dla Derek'a/Steve'a pojawiła się w JA i jest tam nic nieznaczącą misją. W Becie te zadania miały nawet cutscenki, ale zostało to wycięte, wydawca zmarnował tak fajny element. W pierwszej części były misje dodatkowe dla Bertone'a, a w dwójce "losowe" zdarzenie ma znaczek "FUCHA".

Bo na cud, że będzie jak pierwsza nie można liczyć. Same bagna też mnie odrzucają, przecież Mafia to głównie duże miasta z wieżowcami, Nowy Jork, Chickago itp. Pozostaje liczyć, że twórcy jakoś z tego wybrną i nie spaprają sprawy jak przy II części.


I tu się z tobą zgadzam. Ta seria kojarzyła mi się z wielkimi żyjącymi metropoliami takimi jak Chicago(Lost Heaven), Nowy York(Empire Bay) i Miami(dlaczego akcja trójki nie może się dziać w Miami?). W trzeciej części jest to w jakimś tam mieście w Luizjanie(Nowy Orlean?).
Obrazek
Mody:
http://www.mediafire.com/download/z8j5o8iie8d3y75/Mafia_TCOLH_MA_MOD_V7.rar
http://www.mediafire.com/download/ccwkwjrl7w8ssgh/MafiaTCOLH_realistic_gun_stats_FIXED.rar