Mafia III / 2K Czech - spekulacje

- Granatniki;
- Wyrzutnie rakiet;
- Miotacze ognia.


To ja nie chce grać w taką Mafię. Nie umieszczą tego z takiego samego powodu jak w poprzednich częściach. A ja nadal mówię, że nawet to co wymieniłeś to małe zróżnicowanie.
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
Też nie mogą obkrajać arsenału bo to zrobi się sztuczne i nie realne. Miotacz ognia w gangsterskim życiu może się przydać no np. do tortur. Rakietnica do zwalczania wrogich samolotów lub helikopterów.
Obrazek
Granatniki, wyrzutnie i inne tego typu bronie? Pasuje go gangsterski jak w GTA. Nie do Mafii która jest wzorowana na rzeczywistości, gdzie to gdyby zaczęli strącać śmigłowce to władze wezwały by wojsko do jej zneutralizowania.
Jednak Mafia III powinna połączyć coś z GTA V i Mafii II. Nie wiem dlaczego granatniki i wyrzutnie nie mogą być, w serii GTA też były mafie - w GTA III - Mafia Salvatora; w GTA Vice City - Mafia Sonny'ego Forelli i kartel Ricarda, zadania od nich były zabić kogoś, trącić samolot, helikopter. Tytuł w dzisiejszych czasach ma być dla każdego, coś z tego, coś z tego ;-)
Obrazek
Jeżeli chodzi o odwzorowanie rzeczywistości, czy to w fabule czy w ogólnym gameplayu, to nie od dziś wiadomo że bliżej temu do Mafii niż do serii GTA. Grand Theft Auto to tytuł przy którym można się odprężyć, rozwalając miasto na milion sposobów. O ile w GTA takie akcje przejdą i rozwalanie helikopterów jest na porządku dziennym, to wolałbym aby ominęło to następną Mafię. Jeżeli już mamy dostać taką możliwość to wolałbym aby było to w ograniczonym stanie. Dobrym przykładem jest misja "Buzzsaw" z Mafii 2. Dostaliśmy ogromny karabin, ale tylko i wyłącznie na potrzeby tej misji (nie wliczając misji wojennej), i nie było takich bajek że Vito biega po mieście z MG-42. Można zrobić dobrą akcję w grze ale z umiarem.
muore il bandito, la mafia vive
Wszelka mafia ukazana w serii Gta ma za zadnia wyśmiewać tego typu organizacje i robić parodię z tego typu misji wiec od Mafii oczekuje całkowicie czegoś innego
2K Czech nie jest odpowiedzialne za Mafię III, wiemy to oficjalnie. Jak myślicie, co dalej ze studiem? Do zamknięcia? Jak to wygląda w świetle ofert pracy aktualizowanych na ich stronie? Czy pracują nad czymś innym, czy pomagają przy Mafii III jak Team Bondi pomagało Rockstar przy L.A. Noire, gdy sami nie potrafili jej dokończyć?
Ale to od chyba roku było wiadome, że 2k Czech nie jest odpowiedzialne za MAFIE 3, tylko Hangar 13.
2k Czech juz nie istnieje
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
2K Czech jeszcze istnieje, ale w mniejszym składzie. W zeszłym roku zlikwidowano oddział w Pradze, a w Brnie została garstka ludzi. Co ciekawe na ich stronie są jeszcze oferty pracy, więc może to nie taki koniec jaki wszyscy wieszczą. Jedno jest niestety pewne - kolejnej Mafii już nie stworzą, przynajmniej nie jako główne studio.
Obrazek

Najnowszy wpis mistrza z Twittera.

Moim zdaniem to było tak: Vavra jako scenarzysta napisał od razu dwa scenariusze. Do Mafii 2 i Mafii 3. Zrobił to chociażby żeby zachować ciągłość produkcyjną, żeby nie było znowu takiej luki między wydaniami. Mafia 3 miała być bezpośrednią kontynuacją, dlatego w dwójce zakończenie jest ucięte. Dowodzi tego chociażby teaser: https://www.youtube.com/watch?v=PC2rg_qWfYs no i pośrednio ten wpis. Po jego odejściu pracownicy kontynuowali wizje mistrza, projekt był przygotowany, ale coś się stało, odeszli kolejni pracownicy i chwilę przed prezentacją ją odwołano. Grę skasowano i od nowa bawił się z tematem Hangar. Dlatego Mafia 3 jest tak niedopracowana i uwsteczniona technologicznie względem poprzedniczki - wkurwiony wydawca stracił dużo czasu kasując wstępny projekt więc Hangar musiał nadganiać. Jestem zajebistym detektywem :D
Rzeczywiście trochę czuć to, że Mafia III miała prawdopodobnie kontynuować losy Vito. Tak, czy inaczej Mafia III poszła w inną stronę, a polityka Hangar przypomina EA + Activision, jednak pomimo to gra daje radę i jest w marę dobra, choć jako podstawka mogłaby być lepsza.
Przecież ten Tesers jest fałszywy kiedy pojawił się on w sieci Mafia 3 była już w pełni rozwoju
Według mnie, gdyby faktycznie tak było to wykorzystaliby scenariusz, który był już napisany. Przecież wydawca miałby do niego prawo więc niezależnie od tego jakie studio by się tym nie zajmowało to mogłoby kontynuować pracę. Chociaż fakt faktem zakończenie Mafii II wskazuje na to, że losy Vito powinny być dalej pociągnięte.
cron