"Mafia II największym kitem 2010 roku"

Wiedzie widzę że dużo ludzi rzuca się co do artykułu Onet.pl ale mają trochę racji. Ja jak przeszedłem mafię 2 to się trochę rozczarowałem :(

Bieganie od misji do misji . Zero swobody. Ciągłe chodzenie spać i odbieranie telefonów. Fabuła owszem genialna ale parę ładnych lat temu twórcy obiecywali złote góry (chodzi mi o wybór rodziny i takie tam) a większość wykroili. No i co nie wytłumaczą się tak jak pre ładnych lat temu : "Silnik gry tego nie udźwignie" (chodzi mi o Mafie 1). To temat do długich dyskusji ale na tym pozostanę .
Radio Wolny YT!!!

Działamy o każdej porze dnia i z każdą częstotliwością!!!! http://www.youtube.com/user/RadioWolnyYT
W pełni zgadzam się z foką970. Mimo iż artykuł bardzo boli fanów Mafii to jednak jest w nim dużo prawdy. Nie oszukujmy się - Mafia 2 w przeciwieństwie do znakomitej pierwszej części to przysłowiowy "shit". Gra jest za krótka, bohaterowie prócz Vito i Joe są spłyceni, brak misji pobocznych takich jak od Lucasa Bertone. To tylko niektóre z minusów gry. Niestety muszę się częściowo zgodzić z opinią Onet.pl.
Dokładnie tak . Niestety nic tu nie obronimy . Nie wiem czemu twórcy poszli na łatwiznę . Uważam że to był ich starzał we własne kolano
Radio Wolny YT!!!

Działamy o każdej porze dnia i z każdą częstotliwością!!!! http://www.youtube.com/user/RadioWolnyYT
Na łatwiznę? Co sugerujesz? Czyżby byli tak "zaspokojeni" sukcesem pierwszej części, że celowo spartaczyli drugą? Czyżby twórcy gry lekceważyli graczy w przeciwieństwie do tego jak to było w pierwszej części?
Na łatwiznę czyli :

Zrezygnowali z :

Wyboru rodziny

Wielu wielu rozdziałów

Free ride (mod mnie nie zadowala i nieczego nie uzupełni)

Pokazania pozwolenia na broń

kupywania posiadłości

nasze postępowania miały wpłynąć na koniec gry

wielogodzinna rozgrywka


No i jeszcze dużo by pisać
Radio Wolny YT!!!

Działamy o każdej porze dnia i z każdą częstotliwością!!!! http://www.youtube.com/user/RadioWolnyYT
O tym, że zrezygnowali z tych rzeczy to wiem, ale bardziej chodzi mi o to czy zwisa i powiewa im opinia graczy. Nie wiem jak reszta z Was, ale ja czuję, że Mafia zamiast przyciągać graczy tak jak to było po premierze to teraz ich traci. Zresztą najlepiej to można zauważyć na przykładzie rejestracji na MT. Przed premierą (w wakacje 2010) zarejestrowało się kilkunastu aktywnych tj. udzielających się użytkowników, a po premierze już mało kto.
nic niespartaczyli , poprostu wymagaliscie od tej gry bóg wie czego , to teraz jestescie zawiedzeni , Vito znamy dobrze , Joe też . Henry byl taki tajemniczy . w M1 dobrze znamy Tomego , Paula a sam tez byl tajemniczy . w M2 znamy dosyc dobrze Leo , pojawiaja sie takie postacie jak Marty o ktorym tez dosyc duzo sie wie juz niewspomnie o matce Vita i jego siostrze niezapominajac ze wiemy skad vito wogole sie wzial i kim byl jego ojciec . mamy dobre wprowadzenie z tym napadem na sklep i jedna misje zeby ukazac jak byl na wojnie (no ale przeciez niektorzy oczekiwali cal off duty i 5 misji na wojnie) Derek i Steve moze ich historie nie ale charakter tez poznajemy . w miedzyczasie przewija nam sie Luca . Donów nieznamy dobrze i dokladnie ale to moze dlatego ze to Mafia i jestesmy pionkami a nie jak w przypadku Mafi 1 kazde zadanie zaczyna sie od herbatki u tatusia . pozatym teraz juz dobze niepamietam bo dawno w M1 niegralem ale kogo my tak naprawde poznalismy z wielkiej rodziny saleri ?Franka Paula Sama , Vicenzo- ktory nieoszukujmy sie poza tym ze mowi nam ze kij jest dobry do rozwalenia samochodow niemowi nam chyba nic i stoi jak kolek , Ralph niby cos tam pogada ale tylko o tym jak otwiera sie samochody . barman czasem cos tam powie no i znamy Dona a reszta o ile kogos niepominolem to zwykli "fragowcy" z tymi samymi teksturami co 2 twarz . z rodziny Morelo to o ile o jakis postaciach to mozemy jedynie mowic o samym Morelo i jego bracie reszta to ludzie ktorych mamy zastrzelic . nie o to chodzi zeby poznawac kazdego zolnierza ale troche wiecej by sie przydalo . Zona Toma pokazuje sie tylko wtedy kiedy nawet niebyla jego zoną . w M2 przynajmniej da sie odczuc ze cale miasto zamyka sie w pewnym gronie : Frank ,Steve Derek , clemente.Falcone ,galante itd itd wszystko sie jakos powiazuje . i zeby byla jasnosc niefaworyzuje zadnej czesci poprostu rozbraja mnie fakt , ze jak w kogos gra nieudezyla jak jedynka (przewaznie jedynka bardziej zaskauje niz druga czesc w grach ) i jak ten ktos to nazywa "jedynka miala to cos " to wedlug was gra spartolona ? spartolona bo wolicie jedynke ? jak ona moze byc spartolona wzgledem jedynki skoro ukazuje inne czasy ? dla mnie to bardziej jest porownanie czasów z jedynki do tych czasow z dwojki . to tak jakbys porownywal "Szeregowca Rayana" do "helikopter w ogniu" :) jedynie w dwojce mi brakuje tego ze niewiemy co z Joe jedyny minusik . a to czy gra do kogos trafila czy nie to nieswiadczy o grze . jeden woli BMW drugi woli Mercedesy a inny lubi oba . w przypadku tej gry lubie obie i nieprowadze jakiejs chorej rywalizacji :) niech cały swiat napisze ze M2 to gowniana gra bo niema tego "czegos" to trojke zobaczymy jak swinia niebo i bedziemy mogli grac w jedynke dalej :)
-Mam żone.. Nie zabijajcie mnie ,zrobię wszystko!
-Trzeba było myslec o żonie wczesniej
@asfad - zależy co kto lubi. Pamiętaj, że jedynka została stworzona 8 lat przed dwójką, a tym bardziej, że twórcy dwójki zapowiadali tę grę jakby to był cud świata stąd nasze zbulwersowanie drugą częścią. Niby w dwójce twórcy troszkę bardziej wysilili się nad postaciami, ale ta gra naprawdę niczym innym nie przerasta jedynki. Różni nas jeszcze to, że zapewne Ty zagrałeś najpierw w Mafię 2, a potem w jedynkę, a ja odwrotnie mimo mojego wieku, który mówi o tym, że jestem z "pokolenia drugiej części".
Oooo nie !

Bóg wie czego !

Mówisz tak jak by był 2004 rok i wychodziło gta 3 (nie pamiętam daty premiery )

Gra na takim silniku powinna być dopieszczona w każdym minimetrze . Takie jest moje zdanie
Radio Wolny YT!!!

Działamy o każdej porze dnia i z każdą częstotliwością!!!! http://www.youtube.com/user/RadioWolnyYT
Foka ma racje. To nie te czasy. Pamiętaj, że wtedy Mafia to był hit. Zresztą wtedy zupełnie inaczej pojmowano ideę gry - nie zajmowano się wtedy aż tak kwestią fabularną jak teraz w czasach Mafii 2. Wtedy zupełnie inaczej to wszystko robiono. Między innymi dlatego Mafia została uznana za taki fenomen.
Tak dokładnie i nie wiem kiedy taki fenomen się powtórzy


Nie ma się co rzucać bo tak prawda
Radio Wolny YT!!!

Działamy o każdej porze dnia i z każdą częstotliwością!!!! http://www.youtube.com/user/RadioWolnyYT
Tym bardziej, że Mafia pierwsza część jest uważana ze najbardziej kultową i najlepszą pod względem fabularnym grę wszech czasów. Niestety Mafia 2 zepsuła tę reputację.
Grałem w Mafie 1 najpierw i to bylo wtedy jak ona została wydana wiec bardzo dawno , moja roznica miedzy wami polega na tym ze nieszukam dziury w całym. Zagralem w jedynke byla i jest to moja ulubiona gra teraz tak samo jak dwojka . Przypominam ze jedynka teraz nabiera jeszcze wiekszego klimatu bo jest to stara gra co wiaze sie ze wspomnieniami pamietam jak gralem w jedynke to tez to bylo cudo graficzne . a juz najbardziej mnie rozpierd (niedokoncze- regulamin) te wasze "wspaniale" argumenty o wycieciu czegos z gry . Oczywiscie kazdy z was jest pewien na 100% ze gra z tymi dodatkami by niemulila , ze gra z tymi dodatkami poszla by na Ps 3 i na Xboxa ( nieliczy sie wasze zdanie ze konsole to i tamto bo przypominam pecety to nie pepek swiata a gra ma trafic do jak najwiekszej liczby graczy wiec konsole tez wazne) i oczywiscie kazdy jest pewien ze w pierwotnej wersji byly wszystkie te misje co sa teraz + te wyciete . a moze jednak byly np misje "wyciete" uznali ze sa do bani i zrobili nowa misje a tamtą wycieli ? No i oczywiscie kazdy z was jest pewien i kazdy zna tresc wycietych misji i jest przekonany o tym ze dane momenty niegryzlyby sie z sensem fabuly ? Grzebiecie tam gdzie nietrzeba . czy ktos rozlicza malarza z wyrzuconych plótn ? to tak jakby ktos kiedys zagladal picasso do smietnika i spinal o tym ze na wczesniejszym obrazie ktory mu niewyszedl jest cos czego niema na oficjalnym :) wiem glupie ale cos moze jednak w tym jest ? Tyle osob spinało dupsko ze pewnie zakonczenie bedzie w DLC i wielkie oburzenie jechanie tworcow i wszystko co najgorsze . a tu zdziwienie dali kilka dodatkow z arcadowymi misjami i gdzie to wasze zakonczenie ? niema . ale oczywiscie nikt sie nieprzyzna do tego ze glupio pisal tylko bedzie wolal drazyc temat ze 3 samochody zostaly wyciete :) a na koniec napisze ze Mafia to nie jest Bóg , to nie jest robienie filmu na podstawie jakiejs ksiazki zeby to oceniac w taki sposob . Ciagle piszecie w taki sposob jakby cos sie wam nalezalo , niby co sie wam nalezy ?ze jakis policzek dla fanów ? Krotka pilka , interesuje was kolejna czesc gry kupujecie , nie - to nie . Napisze jeszcze wlasnie o takich osobach ktore w jedynke niegraly . czyli osoby obiektywne (wylaczajac mnie bo ja gralem w jedynke i dwojke) ciekawe jest to ze dla tych osob ktore pytalem wlasniej dwójka wyroznia sie sposrod wszystkich innych gier robionych w tym okresie . wiec to cos jednak znaczy . jedynka zawsze zostanie pierwsza czescia i nic jej niezastapi ale fakt jest taki ze wydali kolejna swietna gre w klimacie mafijnym . niektorzy maja manie do tego stopnia ze porownuja nawet GTA z Mafia 1 , mimo ze to dwie rozne gry :) CZy ogladajac "straszny film1 " a potem "straszny film 2 " doszukiwaliscie sie minusow dwojki co do jedynki ? niewiem jak wy ale ja poprostu ogladalem - bo to tylko film tak samo jak Mafia to tylko gra :) Nie bronie dwojki , tylko staram sie pokazac ze to tylko kolejna swietna czesc gry :) znow sie napislem ale i tak zostane zjechany bo mam inne zdanie :D:D
-Mam żone.. Nie zabijajcie mnie ,zrobię wszystko!
-Trzeba było myslec o żonie wczesniej
@asfad - myślę, że nie rozumiesz jednego - każdy po prostu spodziewał się po tej grze cudów. Myślę, że mniej by wszyscy jeździli po Mafii 2 gdyby ona nie była zapowiadana jako gra roku, fabularny debiut itp. Twórcy sami przekonywali, że powtórzą sukces pierwszej części, ale najwidoczniej im się to nie udało. Między innymi przez to, że twórcy trochę spartaczyli grę, a była hucznie zapowiadana pojawiają się takie, a nie inne artykuły na takich portalach jak Onet.pl. Niestety nic już na to nie poradzimy i powinniśmy się modlić aby trzecia część się udała.
dla mnie w jedynce i dwojce liczyla sie historia najbardziej , z jednej strony mozliwosc wyboru bylaby fajna a z drugiej czy to bylaby juz ta historia ?
-Mam żone.. Nie zabijajcie mnie ,zrobię wszystko!
-Trzeba było myslec o żonie wczesniej
cron