Jakie modyfikacje polecacie?

Witam, postanowiłem po raz kolejny powrócić do mojej ulubionej gry, a z racji tego, że krótsze dni, a długie, zimne noce nadchodzą, chciałem dodać smaczku swojej grze i wgrać jakiegoś moda. I tu naradza się pytanie - z jakiej modyfikacji skorzystać, żeby zachować (lub nawet pogłębić) ten piękny, mafijny klimat? Żeby miło się przechodziło wątek fabularny :) nie szukam modyfikacji z samochodami - nie chcę w grze, której akcja toczy się w latach 30. jeździły auta lat 90. Liczę na szybką pomoc :D

Dodam, że komputer nie należy już do najnowszych (10 lat już ma staruszek), więc nie oczekuję nie wiadomo jakich modów ^^

Poprawiłem nazwę tematu - M.
Chyba nie ten dział bo powinno być w modyfikacjach. Ale taki najlepszy mod, żeby zachować (lub nawet pogłębić) ten piękny, mafijny klimat to Snow Mod. Robi w mafii z lata zimę w całkiem udany sposób ;) ewentualnie Mafia Classic Mod Deluxe zmieniający wyglądem mafie w wersje beta
Z graficznych modów polecałbym ci Lost Heaven 1932. Jest to jeden z moich ulubionych modów, które zmieniają tekstury jednocześnie zachowując klimat mafii.


Nie ten dział i temat nie jasny.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Przepraszam z góry za zły dział, co do tematu - szukam modyfikacji, która umili mi rozgrywkę podczas wątku fabularnego, nie Free Ride czy FRE ;)
To co Ci podałem działa zarówno w wątku fabularnym jak i FR czy FRE. Jak coś do poprawy grafiki to na tej stronie w dziale download znajdziesz
Ja osobiście BARDZO polecam:


Dla poprawienia wyglądu gry:

- Modyfikacja Mafia Retextured którą pobierzesz stąd.
W znacznym stopniu poprawia wygląd gry. Wszystkie teksturki są bardziej szczegółowe, żadnych banerów Coca-Coli i innych. tak jak w konkurencyjnych modyfikacjach, mam to ciągle w swojej Mafii i nie mam zamiaru zamieniać na co innego. Wygląda rewelacyjnie, zwłaszcza gdy mamy ustawione maksymalne ustawienia graficzne. (Poprzednio miałem teksturki DMateo)

- Characters HQ Mod, który pobierz na Mafiatown w dziale modyfikacji. Zmienia modele ważniejszych postaci na wyższej jakości z cutscenek.

- Jeżeli masz monitor 16:9 - Updated Interface. Również pobierzesz na Mafiatown w dziale modyfikacji. Ale zainstaluj przed wgrywaniem jakiegoś spolszczenia, lub usuń plik odpowiedzialny za teksturkę "Uszkodzenia" która pojawia się w kilku misjach, chyba że chcesz mieć to po rusku.

- Jeżeli masz monitor 16:9 - Koniecznie zainstaluj Widescreen Fix. Pobierzesz go tutaj, zdecydowanie poprawia kamerę, jest ona w takiej, pozycji jakiej być powinna. W trybie pieszym nie jest do ramion, podczas jazdy nie jest już tak blisko auta.

- Interface Renovation, który również pobierzesz w dziale modyfikacji, poprawia wygląd menu.

*ewentualnie jakieś inne modyfikacje, dodające lekki efekt rozmycia (Nie ENB Series, bo tam to już przesada), jakaś ładniejsza woda, shadery, nieograniczona widoczność, lecz ja z racji słabszego sprzętu tego nie próbowałem. Posiadam zainstalowane wszystkie powyższe modyfikacje i efekt jest naprawdę fajny. Mafia przeżywa drugą młodość.



Dla dodania smaczku do gameplay'u.

Tobie głównie chodzi o tryb fabularny, lecz jakbyś był zainteresowany tematem wyścigów w Mafii, istnieje mod, który przenosi tryb Racing znany z konsolowych wersji Mafii na PCta, nie usuwając przy tym żadnego innego trybu. Tutaj link do mojego tematu z tą modyfikacją: mafia-racing-mod-problem-z-jedna-trasa-t4202.html


PG's Busy Mod - Zwiększa ilość przechodniów i samochodów na ulicach. (tylko freeride) http://mafia.scorpions.cz/clanek/mody-pg-s-busy-mod
Bolt napisał(a):
Interface Renovation, który również pobierzesz w dziale modyfikacji, poprawia wygląd menu.

Jako autor modu dodam, że poprawia też wszystkie czcionki w grze na znacznie wyraźniejsze ;-)
Od Mafia Retextured to Ci komputer w ogniu stanie. Preferuję mod DMateo.

Do jazdy swobodnej można dodać City Bars mod. Lub też jego ruską, rozszerzoną wersję ze skryptami na postacie w budynkach i dodane parę wnętrz.
http://forum.mafia-game.ru/showthread.php?t=1981
Jak nie zadziała, to pozostaje podstawowa wersja. Na pewno znajdziesz.
Obrazek
@Mniku

mafia-tcolh-realistic-gun-stats-mod-t4248.html

Miłej zabawy...
Mody:
http://www.mediafire.com/download/z8j5o8iie8d3y75/Mafia_TCOLH_MA_MOD_V7.rar
https://www.mediafire.com/file/rze82jl1xz0rbo1/MAFIARGSV3.zip/file
Bolt, o takie modyfikacje mi chodziło! Wielkie dzięki :)

Co do tej ulepszonej wersji city bars mod - mógłby mi ktoś napisać kilka zdań o niej? I czy nie będzie żadnych błędów językowych w mafii, skoro mam polską wersję, a city bars v. 2.1 to jakaś rosyjska modyfikacja :D


Jeśli nie podmienisz plików językowych, to błędów nie będzie.
Obrazek
Dziękuję Lizak :)

@Bolt:

Czy modyfikacje Characters HQ Mod, Updated Interface, Widescreen Fix i Interface Renovation będą działały razem, czy raczej będą się "gryzły" ?

@EDIT : Link do widescreen fix nie działa :/
Mniku napisał(a):
Czy modyfikacje Characters HQ Mod, Updated Interface, Widescreen Fix i Interface Renovation będą działały razem, czy raczej będą się "gryzły" ?

Wszystkie działają razem, żadnych "efektów ubocznych" jak dotąd nie zauważyłem. Jak będziesz miał problem z zainstalowaniem którejś z nich, czy coś nie wyjdzie jak trzeba pisz w temacie lub do mnie na pw, postaram się pomóc.
No pobrałem sobie 3 mody - Interface Renovation, Update interface i Characters HQ mod. Wypakowałem sobie te pliczki i każdy z nich ma swój plik rw_data.dll. I nie wiem który z tych 3 mam podmienić w folderze głównym gry, aby te mody razem ze sobą "współgrały" bez żadnych bugów itd. ;)

P.S Jakbyś miał działający link do widescreen to nie pogardzę ^^
rw_data.dll obojętnie który umieścisz, mody i tak zadziałają ;-) Musi tylko znajdować się w folderze z grą.

Link do widescreen nie działa? Spróbuj tym: http://www.wsgf.org/dr/mafia-city-lost-heaven