Ikarus mod v2.7 - nie działa na 1.2

Witajcie. Ostatnio pobrałem sobie Ikarus moda z naszej pobierałki, instaluje tak jak należy, ale nie działa. Wyczytałem, że działa tylko na wersjach poniżej 1.2, a ja mam właśnie KK na której jest 1.2. Pobrałem jakiegoś patch'a czeskiego z myślą, że rozwiąże to problem, ale rozwiązało połowicznie. Gra z modem się uruchomiła, jednak przy wybieraniu samochodu, w każdej zakładce były te same samochody, w dodatku miały nazwy plikowe. SS nie mam, bo reinstalowałem przed chwilą mafię, żeby spróbować jakimś innym sposobem. Myślę, że coś mi doradzicie. Z góry dzięki za pozytywne odpowiedzi.
Obrazek
Najpierw instalowałeś modyfikacje a potem patcha? Jak tak to reinstaluj grę, zainstaluj patcha, dopiero wtedy modyfikację. Jeśli nadal będą problemy z samochodami, spróbuj zmienić plik "textdb_xx" na "textdb_pl" w tables. Będziesz miał wtedy inny język gry, najprawdopodobniej angielski, ale wtedy będą wszystkie teksty poprawnie, zapewne łącznie z samochodami.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Już sobie poradziłem, pobrałem zmodyfikowany plik rw_data.dll i dopiero po tym zainstalowałem Ikarus moda. I teraz mam małe pytanko do zaawansowanych modderów. Pobrałem sobie jeszcze Syrenę sport. Wgrałem ją i działa poprawnie, tylko chciałem zmienić nazwę pojazdu z "In service" jak to jest w anglojęzycznej wersji Ikarus moda, na swoją nazwę, czyli "FSO Syrena Sport". Pytanie, jak to zrobić, żeby się reszta napisów nie popsuła?
Obrazek
PekTos napisał(a):
Pytanie, jak to zrobić, żeby się reszta napisów nie popsuła?


Dołączam się do pytania. Mam małego Fiata i Skarpetę 105 w Mafii, też bym pozamieniał nazwy na polskie.
Nazwy samochodów są przypisane do danych modeli, więc trzeba pobrać jakiś edytor samochodów, nie wiem czy jakieś od osiągów itp. też dadzą radę, i tam po prostu zmienić. Niestety więcej w tym temacie nie podpowiem bo nigdy się tym za bardzo nie bawiłem.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Już nie potrzebuję pomocy, wpisałem coś takiego: mafia text editor i pobrałem wersję 1.1, ponieważ 1.0 jest niestabilna. Jeśli chcecie zmienić nazwę samochodu, to musicie otworzyć plik o nazwie Carindex.def tym programem, który znajduje się w folderze Tables, który oczywiście trzeba ówcześnie wypakować. Coś mi się zdaje, że wydam dla MT polskojęzyczną wersję dla Ikarus Moda :)
Obrazek
PekTos napisał(a):
Coś mi się zdaje, że wydam dla MT polskojęzyczną wersję dla Ikarus Moda :)


Świetny pomysł, tylko się pośpiesz zanim Tommy Gun Cię wyprzedzi ;-)
Bolt napisał(a):
Świetny pomysł, tylko się pośpiesz zanim Tommy Gun Cię wyprzedzi ;-)


Spokojnie.Niech robi to spolszczenie.I tak w Ikarusie nie ma co spolszczać,poza nazwami samochodów.Ja skupiam się głównie na modach fabularnych. :))

W sumie to by było niezłe,gdyby PekTos zajmował się spolszczaniem modów dodających nowe auta,a ja swoją robotą.Miałbym o połowę pracy mniej. :-)
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Sorka że taki odkop, ale nie będę zakładał nowego tematu.Zauważyłem ostatnio, że jak jedziemy obojętnie jakim autem, po jakimś czasie tak jakby "dławiły" się, i po tym stawały, bez możliwości ponownego uruchomienia silnika. Wie ktoś, dlaczego tak jest? Nie mam innych modów poza Ikarus Modem.
Obrazek
PekTos napisał(a):
Zauważyłem ostatnio, że jak jedziemy obojętnie jakim autem, po jakimś czasie tak jakby "dławiły" się, i po tym stawały, bez możliwości ponownego uruchomienia silnika. Wie ktoś, dlaczego tak jest? Nie mam innych modów poza Ikarus Modem.


Jak ci się zadławi,to popatrz na wskaźnik paliwa.W Ikarusie auta żłopią jak oszałe i fart złodzieja kończy się często po 100-200 metrach.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Też zawsze miałem taki problem, jednak tylko z pierwotnym samochodem. Po pierwszym wyjściu było dobrze, jednak po drugim, już za trzecim razem nie odpalał. Mimo, że paliwo było. Z kradzionymi samochodami nie było takiego problemu.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Mi za każdym razem jak zdychał,to paliwa brakowało.Albo nie zwracałem niekiedy uwagi na stan paliwa.A tak poza tematem:w ogóle w ikarusie zastąpienie Falconera taxi Autobusem wiadomej marki nie jest najszczęśliwszym pomysłem.(Jeżeli ktoś przechodził z tym modem pierwszą misję,to wie o co chodzi)
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Nie paliwo. Ustawcie sobie w opcjach klawisz na tryb snajperski. Podejdźcie do auta koło drzwi i wciśnijcie ów przycisk. Tommy naprawi auto.
Obrazek
Nie wiedziałem o tym patencie.Readme jest po Bułgarsku. :-F
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Węgiersku, autor jest Węgrem :->
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek