Gdzie mieszkał Tommy Angelo na początku gry?

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć, gdzie Tommy mieszkał przed misją "Sarah". I jeszcze jedno, gdzie mieszkał Sam?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Takie informacje nigdy nie zostały podane.
muore il bandito, la mafia vive
Kolega wyżej ma racje. Jedak możemy przypuszczać najróżniejsze rzeczy. Skoro wiemy, że Paul mieszkał w Little Italy to Sam musiał mieszkać gdzieś blisko baru, gdyż zauważmy gdy odwozimy ich po misji "Śmietanka na kawie" idą do baru ale też żaden nie posiada samochodu. Wiemy, że umieją prowadzić gabloty ale nic więcej. Oczywiście to tylko moje przypuszczenia.
"Jak wielu jest ludzi tak wiele różnych teorii"
Sorry że się tak rozpisałem, pozdro.
Obrazek
Świat, gdzie istnieją tylko zwycięzcy, gdzie panuje pokój. Świat wypełniony jedynie miłością. Chcę dać początek światu, zawierającemu jedynie te pojęcia.
Madara Uchiha
Dzięki za odpowiedzi, jednak i tak będzie mnie trapiło pytanie gdzie Mieszkał Tommy.
Pozdrawiam.
Tommy mógł mieszkać wszędzie, jedno jest pewne. Na pewno nie w Oak W0od, tam wprowadził się dopiero po zakończeniu gry, bo np. w misji "Robota na Boku", czy "Śmierć Sztuki" do Pauliego idzie pieszo od strony mieszkania Sarah. Do Sarah wprowadził się najprawdopodobniej po misji "Wycieczka na Wieś", bo tam jak jadą na miejsce to droczy się z nim Paulie, że Tommy ugania się za Sarah, czyli jeszcze nie mieszkają razem. Na samym początku gry Tommy jest w Hoboken, albo tam mieszka, albo zrobił tam sobie tylko postój. Całkiem prawdopodobne jest to, że tam mieszka, bo to jest w miarę biedna dzielnica, a on nie był wcale bogaty, wręcz przeciwnie. Wykluczam New Ark, Central Island, Down Town, China Town, Oak Hill i wcześniej wspomniane Oak Wood, bo to by totalnie nie pasowało, New Ark, to dzielnica ludzi średniej zamożności, przeciętnie ludności Amerykańskiej, dzielnica Morelo, więc kiedy wstąpił do Mafii, raczej musiałby się stamtąd wyprowadzać. Central Island i Down Town wykluczam, bo to dzielnice biurowe, a część osób, które też tam mieszkają, są najprawdopodobniej są bogaci, bo jak zgaduje mieszkania w centrum wcale nie są tam tanie. China Town na 100% odpada, bo to dzielnica Chińskiej biedoty. Oak Hill i Oak Wood są zbyt bogate, i zamieszkiwane, przez zamożną ludność, więc też odpada. Pozostały Little Italy, Tommy może i nie jest włoskim imigrantem, ale tam miałby bardzo blisko do Baru Salierego, choć wątpliwe jest to, bo w misji Uciekinier kiedy parkuje, mówi, że zorientował się, że jest blisko Baru, czyli nie zna idealnie dzielnicy, tylko określa to wg. znajomości miasta jako takstówkarz, co jest równoznaczne z tym, że tam nie mieszka, choć nie jest to w 100% pewne. Pozostały też Works Quarter i Hoboken, czyli najbiedniejsze dzielnice, a jak wiadomo Tommy na początku był biedny, bardziej prawdopodobne w tej sytuacji jest to, że mieszka w Hoboken, bo Works Quarter jest bardziej miejscem zamieszkania robotników z fabryk, ale zaś z Hoboken miałby daleko do baru. Tyle udało mi się rozkminić, bardziej określone miejsce zamieszkania jest wręcz niemożliwe do odkrycia.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
DonMateo07PL napisał(a):
Tommy mógł mieszkać wszędzie, jedno jest pewne. Na pewno nie w Oak W0od, tam wprowadził się dopiero po zakończeniu gry...


W ramach sprostowania. Tommy nigdy nie wprowadził się do Oakwood. Oczywiście mamy możliwość dalszej gry w trybie Extreme, ale ma się to nijak do kwestii fabularnych, jako że tryb ten wychodzi poza kanon Mafii. Oficjalnie, mieszkanie, które dostajemy w trybie Extreme należy do jednego z klientów Lucasa. W misji "Creme de la Creme" mamy możliwość przejęcia samochodu owego klienta. Jeżeli nie sprzątniemy go z parkingu baru Roy's Grill, to będziemy mieli możliwość śledzenia tego gościa. Dojedzie on dokładnie pod ten sam dom, który jak wspomniałem, należy do nas w trybie Extreme.
Wszyscy wiemy, że od razu po misji "Śmierć sztuki", Tommy zabrał swoją rodzinę poza granice Lost Heaven. Co prawda po udanym układzie z policją, on i jego rodzina zostali przeniesieni do Empire Bay, ale pewnie wszyscy już o tym wiedzą.

DonMateo07PL napisał(a):
Na samym początku gry Tommy jest w Hoboken, albo tam mieszka, albo zrobił tam sobie tylko postój. Całkiem prawdopodobne jest to, że tam mieszka, bo to jest w miarę biedna dzielnica, a on nie był wcale bogaty, wręcz przeciwnie.


Biorąc pod uwagę przykład postoju, możemy również sądzić, że Tommy mieszkał w Central Island, jako że w drugiej misji jest to pozycja startowa, gdzie Tommy oczekiwał na klienta w swojej taksówce.

DonMateo07PL napisał(a):
Pozostały Little Italy, Tommy może i nie jest włoskim imigrantem, ale tam miałby bardzo blisko do Baru Salierego, choć wątpliwe jest to, bo w misji Uciekinier kiedy parkuje, mówi, że zorientował się, że jest blisko Baru, czyli nie zna idealnie dzielnicy, tylko określa to wg. znajomości miasta jako takstówkarz, co jest równoznaczne z tym, że tam nie mieszka, choć nie jest to w 100% pewne.


Tommy raczej nie mieszka tam na początku gry, z tym się zgadzam. Biorąc pod uwagę to, że wstąpił do oddziałów Salieriego, jest całkiem prawdopodobne, że przeniósł się do Little Italy. Na brak pieniędzy nie mógł narzekać, a ta dzielnica nie wydaje się być jakoś szczególnie wymagająca pod względem kosztów zamieszkania.

Jeszcze co do tego, że "Tommy może i nie jest włoskim imigrantem". Nie każdy Włoch musi mieszkać akurat w Little Italy. Tommy wstąpił do Mafii, a więc jego rodzice musieli być czystej krwi Włochami. Wkraczając do Mafii o włoskich korzeniach (a taka właśnie była Mafia Salieriego), trzeba było mieć związki ze starym krajem (Włochami, Sycylią), bo inaczej można zająć co najwyżej pozycję "Associate", czyli "Towarzysza", "Współpracownika". Tommy miał rangę "Soldato", był jednym słowem żołnierzem. Żaden niewłoski koleś nigdy nie zająłby takiej pozycji.

Little Italy nie było aż tak małą dzielnicą, więc Angelo nawet gdyby tam mieszkał, nie musiał znać wszystkich okolicznych barów. Tommy zorientował się, że jest blisko tego miejsca podczas misji "Uciekinier", bo poprzedniej nocy przeszedł nieco traumatyczną przygodę związaną z tym właśnie barem. W trakcie ataku ludzi Dona Morello, wiedział, że jedynie tam uzyska odpowiednią pomoc.
muore il bandito, la mafia vive
Mnich napisał(a):
DonMateo07PL napisał(a):
Tommy mógł mieszkać wszędzie, jedno jest pewne. Na pewno nie w Oak W0od, tam wprowadził się dopiero po zakończeniu gry...


W ramach sprostowania. Tommy nigdy nie wprowadził się do Oakwood. Oczywiście mamy możliwość dalszej gry w trybie Extreme, ale ma się to nijak do kwestii fabularnych, jako że tryb ten wychodzi poza kanon Mafii. Oficjalnie, mieszkanie, które dostajemy w trybie Extreme należy do jednego z klientów Lucasa. W misji "Creme de la Creme" mamy możliwość przejęcia samochodu owego klienta. Jeżeli nie sprzątniemy go z parkingu baru Roy's Grill, to będziemy mieli możliwość śledzenia tego gościa. Dojedzie on dokładnie pod ten sam dom, który jak wspomniałem, należy do nas w trybie Extreme.
Wszyscy wiemy, że od razu po misji "Śmierć sztuki", Tommy zabrał swoją rodzinę poza granice Lost Heaven. Co prawda po udanym układzie z policją, on i jego rodzina zostali przeniesieni do Empire Bay, ale pewnie wszyscy już o tym wiedzą.


Tommy po wyjściu z galerii, nie koniecznie od razu jechał do baru w którym przesiadywał detektyw Norman, najpierw musiał powiedzieć, ugadać o co chodzi, żeby w ogóle zechciał on się spotkać z naszym Tommy'm, co najprawdopodobniej trochę by trwało, kilka dni. Gdyby Tommy wrócił do mieszkania Sarah, po wyjściu z galerii, to zapewne Salieri, by go sprzątnąć szybko i zwinnie, bo wiedziałby gdzie Tommy z rodziną mieszka, tak jak w przypadku Pauliego. Więc Tommy po wyjściu pojechał szybko do Sarah, zabrał ją i córkę, i kupił na szybko dom w Oak Wood, od tego typa, o którym wspominałeś, który być może ten dom wystawił na sprzedaż, jeśli nie został sprzątnięty przez Tommy'ego, a jeśli został, to pewnie dom pozostał rodzinie ofiary, która go sprzedała. Po rozmowie z detektywem, przeprowadzili się do Empire Bay, jazda ekstremalna mogła się toczyć np. jako inna historia, odrębna, zapominając o wszystkim, podczas kiedy Tommy wrócił ze spotkania z detektywem. Taka jest moja teoria na ten temat.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Jeżeli chodzi o to mieszkanie to jest ono w City Bars Mod. Jest w Little Italy i można do niego wejść dzięki temu modowi. Jest tam wszystko tak jak na przerywnikach filmowych, jednak nie jest to jednoznaczne z tym ,że tak zamierzali twórcy gry gdyż jest to tylko mod.
Radio Wolny YT!!!

Działamy o każdej porze dnia i z każdą częstotliwością!!!! http://www.youtube.com/user/RadioWolnyYT
DonMateo07PL napisał(a):
Tommy po wyjściu z galerii, nie koniecznie od razu jechał do baru w którym przesiadywał detektyw Norman, najpierw musiał powiedzieć, ugadać o co chodzi, żeby w ogóle zechciał on się spotkać z naszym Tommy'm, co najprawdopodobniej trochę by trwało, kilka dni.


Oczywiście, że spotkanie między Tomem i detektywem nie odbyło się od razu po masakrze w muzeum. Jakie to musiałoby być nierealne. Poza tym, najpierw musiał wywieźć rodzinę za granicę aby byli bezpieczni, podczas gdy on sam umówiłby się na spotkanie.

DonMateo07PL napisał(a):
Gdyby Tommy wrócił do mieszkania Sarah, po wyjściu z galerii, to zapewne Salieri, by go sprzątnąć szybko i zwinnie, bo wiedziałby gdzie Tommy z rodziną mieszka, tak jak w przypadku Pauliego. Więc Tommy po wyjściu pojechał szybko do Sarah, zabrał ją i córkę, i kupił na szybko dom w Oak Wood.


Nie wiem czy masz na myśli to, że Tommy po ostatniej misji wraca do domu i postanawia się tam ukrywać? To byłoby kompletnie pozbawione sensu, wnioskując po jego spalonej pozycji.

Biorąc pod uwagę to, co rzeczywiście stało się w grze, Salieri nie miałby czasu aby wysłać kogokolwiek do mieszkania pani Angelo, bo zauważ, że nie dostał żadnych wieści od ludzi, którzy mieli się zająć Thomasem. Zadanie wydawało się proste. Sam organizuje spotkanie aby "uratować" Tommy'ego, a tymczasem zgodnie z wolą Dona, likwiduje go i wszystko jest cacy. Jednak wyszło inaczej i to Tommy usunął cały oddział Sama i jego również. Nikt nie mógł donieść Donowi, że sytuacja wymknęła się spod kontroli i to Angelo jest górą. Oczywiście do czasu aż Don sam zorientował się, że spotkanie w muzeum trwa zbyt długo i Sam nie wraca z informacjami, lub policja odkryła miejsce zbrodni a wśród zwłok nie ma pana Angelo. Tak czy siak, na szukanie zdrajcy w Lost Heaven, było już ciut za późno.

Nieświadomość Dona, umożliwiła Tommy'emu zabranie żony i córki i NATYCHMIASTOWĄ ucieczkę za granicę. Nie wiem po co mieszasz w to wszystko dom w Oakwood ;-) Zresztą sam zobacz. Tommy wypowiada taką kwestię :

"I got out of there fast. It was no picnic. I really was in danger, but I pulled it off. I took the wife and daughter and immediately left the country. Sam was right, if they decided to find Frank in Europe and take revenge almost five years after he disappeared, they wouldn't let me just leave after betraying them."

Po co miałby brać udział w zakupie jakiegoś głupiego mieszkania, skoro był spalony w całym Lost Heaven?

DonMateo07PL napisał(a):
Po rozmowie z detektywem, przeprowadzili się do Empire Bay, jazda ekstremalna mogła się toczyć np. jako inna historia, odrębna, zapominając o wszystkim, podczas kiedy Tommy wrócił ze spotkania z detektywem. Taka jest moja teoria na ten temat.


Oczywiście, że jazda ekstremalna to odrębna historia. Już o tym wspominałem. Nie widzę sensu aby w historię Tommy'ego mieszać jazdę ekstremalną, bo jej tak naprawdę nie ma. To zwyczajny tryb aby gracz mógł się nieco zrelaksować i odblokować kilka prototypów :-P

foka970 napisał(a):
Jeżeli chodzi o to mieszkanie to jest ono w City Bars Mod. Jest w Little Italy i można do niego wejść dzięki temu modowi. Jest tam wszystko tak jak na przerywnikach filmowych, jednak nie jest to jednoznaczne z tym ,że tak zamierzali twórcy gry gdyż jest to tylko mod.


No właśnie, to tylko mod. Żaden z twórców nie brał udziału w tworzeniu go, więc ma się to nijak do tego gdzie rzeczywiście mieszkał Tommy podczas gry. Ot mieszkanie umiejscowione gdziekolwiek przez jakiegoś fana. Zbędna informacja.
muore il bandito, la mafia vive
Jak dla mnie to twórcy znowu zrobili sobie zagadkę dla graczy. Oczywiście przyjmując fakt, że ktokolwiek by do takich spekulacji dochodził.
Tyle z mojej strony.
Dziękuje.
Dobranoc.
Obrazek
Świat, gdzie istnieją tylko zwycięzcy, gdzie panuje pokój. Świat wypełniony jedynie miłością. Chcę dać początek światu, zawierającemu jedynie te pojęcia.
Madara Uchiha
Mieszkanie Tommy'ego jest tylko raz w grze (pomijając późniejsze miejsca zamieszkania), po przerywniku po pomocy Pauliemu i Samowi, gdy Tomas rozważał decyzję wstąpienia do Mafii. Jednakże widzimy tylko jego wnętrze, które do złudzenia przypomina to z głównego menu gry.
I tak nie wiadomo, gdzie to jest umieszczone. To wiedzą tylko autorzy gry, no i może Mafioso.
Ten temat to jedno wielkie nieporozumienie. A gdzie mieszkali Ralph, Yellow Pete, Lucas Bertone, Big Biff i Bobby z toru wyścigowego? O tym też będziecie gadać? Nie wiadomo gdzie jest mieszkanie Toma, twórcy też tego nie wiedzą BO DLA CAŁEJ HISTORII TO BEZ ZNACZENIA.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Nie rozumiem Hades, dlaczego tak bardzo boli cię tyłek? To jest forum o Mafii i jeżeli widzę jakąś informację, która według mnie jest błędna, to mam prawo rozwiać wszelkie wątpliwości. Według ciebie to nieporozumienie, ja nazywam to dyskusją, która jest potrzebna w okresie zerowych informacji na temat kolejnej części. Jak nikt nic nie pisze to płaczesz że forum umiera itd.

Wybaczcie to odejście od tematu. Jak się coś nie podoba, wystarczy wysłać raport.
muore il bandito, la mafia vive
Nic mnie nie boli, chodzi mi o to, że ta dyskusja jest jałowa. Tak czy owak nie dowiemy się gdzie mieszkał Thomas, co najwyżej paru userów ponabija sobie posty.

A tak przy okazji, ktoś tutaj odrzucił Central Island. DT i Newark. Uważam, że to równie prawdopodobne lokalizacje jak Little Italy, czy Hoboken.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
foka970 napisał(a):
Jeżeli chodzi o to mieszkanie to jest ono w City Bars Mod. Jest w Little Italy i można do niego wejść dzięki temu modowi. Jest tam wszystko tak jak na przerywnikach filmowych, jednak nie jest to jednoznaczne z tym ,że tak zamierzali twórcy gry gdyż jest to tylko mod.


Zaznacz na mapie, gdzie ono jest, sam jestem ciekawy, jakoś nigdy nie miałem okazji go spotkać.

Mnich napisał(a):
Biorąc pod uwagę to, co rzeczywiście stało się w grze, Salieri nie miałby czasu aby wysłać kogokolwiek do mieszkania pani Angelo, bo zauważ, że nie dostał żadnych wieści od ludzi, którzy mieli się zająć Thomasem. Zadanie wydawało się proste. Sam organizuje spotkanie aby "uratować" Tommy'ego, a tymczasem zgodnie z wolą Dona, likwiduje go i wszystko jest cacy. Jednak wyszło inaczej i to Tommy usunął cały oddział Sama i jego również. Nikt nie mógł donieść Donowi, że sytuacja wymknęła się spod kontroli i to Angelo jest górą. Oczywiście do czasu aż Don sam zorientował się, że spotkanie w muzeum trwa zbyt długo i Sam nie wraca z informacjami, lub policja odkryła miejsce zbrodni a wśród zwłok nie ma pana Angelo. Tak czy siak, na szukanie zdrajcy w Lost Heaven, było już ciut za późno.

Nieświadomość Dona, umożliwiła Tommy'emu zabranie żony i córki i NATYCHMIASTOWĄ ucieczkę za granicę. Nie wiem po co mieszasz w to wszystko dom w Oakwood ;-) Zresztą sam zobacz. Tommy wypowiada taką kwestię :

"I got out of there fast. It was no picnic. I really was in danger, but I pulled it off. I took the wife and daughter and immediately left the country. Sam was right, if they decided to find Frank in Europe and take revenge almost five years after he disappeared, they wouldn't let me just leave after betraying them."

Po co miałby brać udział w zakupie jakiegoś głupiego mieszkania, skoro był spalony w całym Lost Heaven?


A, tu Ci muszę przyznać rację, jakoś nie pomyślałem o tej kwestii, nie pamiętałem jej, a zajrzeć do epilogu nie chciało mi się, mimo, że patrzyłem do innych cutscenek. Pomyślałem o ucieczce do Oak Wood, a nie zagranicę, nie wpadłem na to zapominając o kwestii Tommy'ego, i o tym jak to bardzo Tommy był znany w Lost Heaven. Jednym słowem opcja domu w Oak Wood, który Tommy kupuje odpada, została obalona.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
cron