Dlaczego Daniel Vavra odszedł z 2K Czech?

Czytałem informację na stronie dawno, że ten wybitny no może nie wybitny ale napewno bardzo dobry człowiek ( no bo napisać taką historie jak w mafii i mafii2 to trzeba być naprawdę dobrym) odszedł z tej firmy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego?.
Myślę że nie mógł się dogadać z wydawca. On chciał wydać całą grę, a wydawca połowę a drugą połowę w postaci DLC. Wiedział że gra będzie "klapą" wiec się wycofał .

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
dla mnie klapą nie jest, a według was możliwe że jego pomysły, to co robił było odrzucane, bo spotkałem się z wypowiedziami że Daniel Vavra tak naprawdę fabuły do tej gry nie napisał, tzn napisał ale nie w całości. Wątpię żeby druga połowa gry miała być zawarta w DLC przecież taki Jimmy to nie ma nic wspólnego z historią Vita Scaletty jedynie co mogli zrobić to odciąć z fabuły to rozdział świadek zawarty w DLC Joe Adventures a tak to chyba nic nie odcięli bo nie ma co, mowa oczywiście o kwestiach fabularnych, mogło być również tak że odrzucili z gry rzeczy które nawet w DLC się nie pojawiły.
No cóż, może i już teraz mówi się, że Mafia II taka zła nie jest, ale rok temu, świeżo po wydaniu, to naprawdę się toczył niezły bój o te wycinki.
I sądzę, iż prawdą jest, że Vavra postanowił głównie z tego powodu odejść. No, ale cóż, pozostaje nam zgadywać.
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, przynajmniej częściowo, a kastrowanie Mafii II pewnie dolało oliwy do ognia i zaważyło o ich wspólnych interesach.
Obrazek
Jedno jest pewne-bez niego fabuła Mafii 3 będzie gniotem. :-/
Być może doszło do nieporozumień i dlatego odszedł.
"Gniew jest krótkim szaleństwem"-Horacy ;-)
Nie ma ludzi niezastąpionych, więc może nie będzie tak źle ;-)
Obrazek
@UP: Tak, tylko że jemu zawdzięczamy znakomity scenariusz z pierwszej części. Masz rację mówiąc, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale pamiętaj, że to już nie będzie ten sam klimat.
Wystarczy popatrzeć tematy na innych forach, że Mafia, którą on napisał, miała takie zakończenie, że dużo ludzi nawet płakało po skończeniu gry. ;-)
Obcięli mu pensję :D
Jazda, jazda, jazda... Biała Gwiazda! :D
Kuba chcesz ostrzeżenie za pisanie głupot? :-P
Płakało prawda. Czasy się zmieniają. W tedy gra nadrabiała fabułą bo grafika nie była piorunująca.
Obecnie wiecie ile czasu zajmuje takie szczegółowe modelowanie? a tekstury ? Do tego wypukłość ,dźwięki w systemie 10.0 wiec jeśli nie ma kasy nie ma gry. I tak powstał pomysł na DLC aby zarobić :P
A fabuła nie jest zła w MII mi się podoba Gra jest inna niż MI i to jest dobre.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Czyli nie jest znany jednoznaczny powód pozostają tylko domysły?, szkoda że Daniel nigdy nie ujawnił dlaczego odszedł.
peter5n napisał(a):
Jedno jest pewne-bez niego fabuła Mafii 3 będzie gniotem. :-/
Być może doszło do nieporozumień i dlatego odszedł.


a ten już o M3... Co do odejścia Vavry zgadzam się z przedmówcami - fabuła Mafii 1 naprawdę była dobrze zaprojektowana, co innego M2 która naprawdę ma dużo niedoróbek (które jak sądzę nie są dziełem Daniela)
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
peter5n napisał(a):
Jedno jest pewne-bez niego fabuła Mafii 3 będzie gniotem. :-/
Być może doszło do nieporozumień i dlatego odszedł.


A niby dlaczego tak sądzisz? Nie ma ludzi niezastąpionych, szczególnie jeżeli chodzi o kreatywność i pisanie scenariuszy. Dan nie jest jedynym człowiekiem na świecie, który wie jak stworzyć dobrą grę. To, że odszedł nie oznacza, że Mafia 3 ma być "gniotem", troche więcej wiary w ludzi.
muore il bandito, la mafia vive
Hades napisał(a):
fabuła Mafii 1 naprawdę była dobrze zaprojektowana, co innego M2 która naprawdę ma dużo niedoróbek (które jak sądzę nie są dziełem Daniela)


Wybaczcie to górnictwo ale co miałeś na myśli?. On pisał scenariusz do obu części.
cron