Antywirusy

Tez tak myślałem, ale do czasu ;) Dzięki Mafiemu znalazłem cala rodzinkę rootkitów na swoim kompie^^
Obrazek
Hanys napisał(a):
Mafioso kto zwykłemu śmiertelnikowi podrzucił by taki śmieć?? ;p

Nikt nie musi tego podrzucać. To działa tak jak normalny wirus - są takie wirusy, które ściągają inne (m.in. rootkity) i komputer zamienia się w prawdziwego zombie.
Wracam dziś ze szkoły a na biurku czeka na mnie kartka od siostry. Podobno w kompie jest wirus-robak(czy jak to tam) i siostra próbowała go usunąć ale wyświetlało się ostrzeżenie że to co ma iść pod ostrzał jest związane z systemem i lepiej tego nie wywalać. Nie wiem czy to może zagrozić systemowi, dlatego narazie nie będe skanować a poczekam na ewentualne porady.
muore il bandito, la mafia vive
Poszukaj w najnowszym raporcie z antywirusa szczegółów na temat tego pliku i jak możesz wklej to tutaj ;-)
To chyba to :

Plik C:\ErdUndoCache\rp596\A0373424.exe jest zarażony przez Win32:Malware-gen
muore il bandito, la mafia vive
Możesz usunąć ;-) Nie wiem czy ten trojan czasem się nie generuje w różnych miejscach, więc warto by było przeskanować kompa Malwarebyes' Anti-Malware.
Dobra, skanuje tym programem co podałeś. Jak narazie wykryło 8 zainfekowanych obiektów. Jeżeli będzie możliwość to mam je wszystkie wywalić?
muore il bandito, la mafia vive
Tak, wszystkie.
Skanuje system już trzecią godzinę. Nagle wyskakuje komunikat, że avast znalazł wirusa. Patrze -> Malwaregen, usuwam i wyskakuje coś takiego :

Obrazek
muore il bandito, la mafia vive
Avast nie może poradzić sobie z archiwum. Spróbuj usunąć ten plik ręcznie.
Mafioso a czy NOD 32 wykrywa te rootkity?,ostatnio komp mi sie muli przy wlaczaniu,skanowalem go kilka razy ale nic nie wykrywa.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
O ile mi wiadomo NOD32 nie ma żadnej zaawansowanej ochrony przed rootkitami, więc wszystko możliwe.
a jest cos sprawdzonego na to dziadostwo?
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Rootkity (o ile zostaną wykryte, ale powinny) można usunąć narzędziem GMER.
cron