Znikające posty

Wczoraj miałem ponad 160 postów na liczniku, dzisiaj 158. O co kaman? Czyżby "niewygodne" dla moderów posty były usuwane? Już kiedyś taka sytuacja się zdarzyła, ale chodziło tylko o 1 posta więc nic nie mówiłem.

Nivener tłumaczył się zwalczaniem spammingu, ale to nie jest wyjaśnienie - dużo forumowiczów spamuje, a tylko do mnie i do Glukkona się przyczepiono.

Nie, nie mam do nikogo pretensji, po prostu jestem poddenerwowany. Domagam się wyjaśnień i równego traktowania wszystkich userów.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Wybacz, że się wtrącam, ale jeden z Twoich ostatnich postów był w dziale "Dla nowych i powracających użytkowników", gdzie ktoś zadał jakieś pytanie, a Ty, "bawiąc" się w moderatora...zresztą...po co się męczyć - w takich sytuacjach użyj przycisku "zgłoś" pod postem. Nie dziw się, że taki post poleciał gdzieś w kosmos.

Amen.
Właśnie o twoją wypowiedź prosiłem niebiosa, Kevin. Co do posta - już mnie denerwują ci, co się rejestrują piszą jeden post (jeszcze nie tam gdzie trzeba) i potem milczą. Post był już zgłoszony jakiś czas temu, ale nikt się nim nie zajął. I nie bawię się w moderatora, po prostu Nivener (ostatnio jakoś "nadaktywny"), wydaje mi się, że czepia się mnie bez powodu i nie zajmuje tym co trzeba.
A wątek "wspomnień czar, czyli old games", będący ostatnio jabłkiem niezgody znajduje się w Hyde Parku. Wydaje mi się, że tam można prowadzić luźną rozmowę pomiędzy użytkownikami. Jeżeli się mylę, zwarnujcie mnie - trzeba ponosić konsekwencje swoich czynów.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Hades16 napisał(a):
(...) I nie bawię się w moderatora, po prostu Nivener (ostatnio jakoś "nadaktywny"), wydaje mi się, że czepia się mnie bez powodu i nie zajmuje tym co trzeba.(...)


Zamiast się doktoryzować porostu naciśnij przycisk "zgłoś" i się przestanie czepiać.
A, jeśli post został już zgłoszony, to tylko czekaj aż usuną go lub przeniosą.
Co to się ostatnio dzieje? Ta zimowa pogoda tak działa na ludzi?

Wczoraj była synchronizacja liczby postów na kontach wszystkich użytkowników, dlatego mogą (ale nie muszą) się cyferki w profilach różnić.

Poza tym:
http://mafiatown.gram.pl/forum/wspomnien-czar-czyli-old-games-t3424.html#p58924
Hades16 napisał(a):
Nivener tłumaczył się zwalczaniem spammingu, ale to nie jest wyjaśnienie - dużo forumowiczów spamuje, a tylko do mnie i do Glukkona się przyczepiono.

Ty i glukkon zrobiliście bajzel z tematu "Wspomnień czar czyli old games". Temat miał bodajże 10 postów, a pisało w nim około 3 użytkowników (wliczając ciebie i glukkona). Połączyłem wszystkie twoje posty w jeden. Temat był bardzo nieczytelny, nieprzejrzysty i generalnie nieładny - bo po co wymieniać kilka gier w kilku oddzielnych postach? Gdybyście dyskutowali o wymienionych przez siebie grach, to okej, ale dorzucaliście tylko kolejne gry, więc uznałem, że posty trzeba połączyć.

Jeśli chodzi o tamten temat to akurat ty i glukkon pisaliście posty jeden po drugim, więc kogo innego miałem poprawiać?

Absolutnie się nikogo nie czepiam, nie rób z siebie ofiary, proszę cię. Obiektywnie oceniam sytuację - jeśli temat jest nieprzejrzysty, to robię porządek, proste. Nikt nie chce cię karać ostrzeżeniem, luźna rozmowa luźną rozmową, ale przejrzystość tematu to inna kwestia. Tam nie było rozmowy, tylko wymienianie gier. A gry lepiej wymieniać w jednym poście. Jeśli coś ci się przypomina - dopisujesz.

Hades16 napisał(a):
Czyżby "niewygodne" dla moderów posty były usuwane?

Nie niewygodne dla moderów, tylko dla regulaminu :roll:

Kevin napisał(a):
Wybacz, że się wtrącam, ale jeden z Twoich ostatnich postów był w dziale "Dla nowych i powracających użytkowników", gdzie ktoś zadał jakieś pytanie, a Ty, "bawiąc" się w moderatora...zresztą...po co się męczyć - w takich sytuacjach użyj przycisku "zgłoś" pod postem. Nie dziw się, że taki post poleciał gdzieś w kosmos.

Dokładnie tak - posty zgłaszamy, a nie głupio komentujemy. Takie posty są automatycznie wywalane bez żadnego "ale" i koniec. Z tego akurat nie mam zamiaru się tłumaczyć.

Hades16 napisał(a):
Co do posta - już mnie denerwują ci, co się rejestrują piszą jeden post (jeszcze nie tam gdzie trzeba) i potem milczą.

Trochę wyrozumiałości. User przychodzi i wstawi temat nie w ten dział - zdarza się. Wtedy klikasz przycisk "Zgłoś", ja wchodzę na forum i robię z tym porządek. Nie pisz postów, tylko zgłaszaj. Poza tym, nie każdy musi pisać post w dziale o powitaniach. Ktoś może przyjść, bo ma problem i sobie pójść. Nie ma przymusu uczestniczenia w naszym community - wolna wola.

Hades16 napisał(a):
Nivener (ostatnio jakoś "nadaktywny")

Nie rozumiem. Jako moderator muszę być aktywny codziennie, a więc codziennie wieczorem jestem na forum i robię porządek. Według ciebie co ile powinienem wchodzić, co tydzień?

Hades16 napisał(a):
A wątek "wspomnień czar, czyli old games", będący ostatnio jabłkiem niezgody znajduje się w Hyde Parku. Wydaje mi się, że tam można prowadzić luźną rozmowę pomiędzy użytkownikami.

Można, jednak jak już wspomniałem to nie była rozmowa - zaczęliście wymieniać gry jedna po drugiej. Równie dobrze można to było zrobić w jednym poście. Nie było tam za bardzo widać dyskusji, były tylko wymieniane gry. Hyde park hyde parkiem, między innymi dlatego, że temat znajduje się właśnie tam nie zostałeś nagrodzony ostrzeżeniem, bo w innym przypadku pomyślałbym, że nabijasz posty.

Hades16 napisał(a):
po prostu Nivener (ostatnio jakoś "nadaktywny"), wydaje mi się, że czepia się mnie bez powodu i nie zajmuje tym co trzeba.

Nie czepiam się nikogo bez powodu - uwierz mi, że mam co robić, nie tylko na tym forum. I jeśli według ciebie doprowadzanie tematu do stanu umiarkowanej czytelności nie jest tym, czym powinien się zajmować moderator, to chętnie posłucham czym powinienem się zajmować.

Hades16 napisał(a):
Post był już zgłoszony jakiś czas temu, ale nikt się nim nie zajął.

Absolutnie post nie był zgłoszony. A nawet gdyby był, to po co był tam jeszcze twój post? Uwierz, raporty wyświetlają się w panelu moderatora od razu, więc od razu bym się nim zajął - kiedy tylko zobaczyłem co jest nie tak, od razu zrobiłem z tym porządek.

Co do równego traktowania - wiadomo, że w stosunku do użytkownika, który dopiero pojawił się na forum można zastosować małą taryfę ulgową, czyli najpierw ostrzeżenie słowne, potem dopiero laurka do profilu - tak też postępuję. Wobec użytkowników, którzy są na forum długo i mają już mniejsze bądź większe przewinienia za sobą, nie waham się zastosować od razu ostrzeżenia do profilu. W końcu są na forum już jakiś czas i w większym bądź mniejszym stopniu powinni znać zasady.

Słowem, jeśli twoje posty są usuwane, to możesz być pewien, że coś było z nimi nie tak. Nie usuwam postów bez powodu.
Dobrze, wybaczcie. :cry: Narobiłem smrodu zupełnie niepotrzebnie. Kajam się i proszę o wybaczenie.
Miałem straszny tydzień, taki zimowy dołek, sami wiecie...
Jeszcze raz przepraszam, więcej nie będę.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Luz, każdy może pobłądzić.

Temat zamykam i do archiwum.