Znikające ikony i inne problemy z komputerem.

Dzisiaj zdarzyło się coś strasznego. Niektóre ikony z mojego pulpitu znikły w tajemniczych i niewyjaśnionych okolicznościach. Nie wiem co się mogło stać. Wie ktoś jak temu zaradzić, lub co się mogło stać?

Dodam też, że od jakiegoś czasu mam przeróżne, dziwne problemy z komputerem. Ot na przykład zdarza mu się zawiesić, lub zarzucić blue screenem, lecz zanim pojawi się niebieski ekran, następuje zawieszenie się z głośnym szumem w słuchawkach, a gdy już zresetuję komputer, pojawiają też problemy z ponownym odpalaniem (brak ''piknięcia'' potwierdzającego, że wszystko jest w porządku.). Nie wiem co się dzieje.

Jakieś pomysły?
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Skanowałeś go za pomocą Malwarebytes Anti-Malware?
Regulamin to Omerta, a ban to obrzyn.
Mi ten program nie działa, pokazuje się taki komunikat:
Obrazek
Może ktoś zorientowany w tym programie doradzi mi co zrobić, żeby zaczął działać.

A wracając do tematu - wątpię, czy to wina wirusa. Mi to zawieszanie się wygląda na awarię jakiegoś podzespołu. Pytanie tylko jakiego. Teraz wszystko normalnie działa, ale nie wiem jak długo to potrwa.
[Edit 2015-11-22 10:31]

Skanowałem AVG IS w wersji ZEN i poza jakąś tam potencjalnie niechcianą aplikacją nic nie wykryło. Przeczyściłem też CCleanerem. Jakieś pomysły co by trzeba jeszcze zrobić?
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Uruchom HDTune. Sprawdź czy są jakieś błędy (czerwone) albo ostrzeżenia (żółte) w zakładce "Health". Dobrze by też było gdybyś zrobił skan dysku (zakładka "Error Scan", z zaznaczonym "Quick Scan").
Mafju, zrobiłem wszystko wg. Twoich zaleceń i nic nie wykryło. Dziwne jest to, że od jakiegoś tygodnia komputer śmiga aż miło, nawet ani razu się nie zaciął. Co do znikających ikon, to już znalazłem winnego - to mój poryty antywirus, który słynie z tego, że od czasu do czasu lubi mi robić takie psikusy. Na razie jest spokój, jakby coś się jeszcze stało, to dam znać. Na dzień dzisiejszy temat jest do zamknięcia. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
cron