Zbiór sonetów

Jestem właśnie w trakcie redagowania mojego autorskiego zbioru sonetów. Powinien się on ukazać pod koniec tego miesiąca i będzie prawdopodobnie możliwy do kupienia przez Allegro [to nie jest oferta handlowa w rozumieniu prawnym, a jedynie informacja]. Dla interesujących się kwestiami technicznymi: są to sonety włoskie i angielskie (po sześć) pisane trzynastozgłoskowcem.

Poniżej przedstawiam Wam próbkę, sonet pt. "Odyseja". Styl nieco archaiczny, ale jakby nie patrzeć tytuł zobowiązuje :-D Moją ambicją jest zrzucić z piedestału tego dziada, Adama :-P więc czekam na konstruktywną krytykę.

Męża Ty kochaj Muzo wielce szalonego!
Twój heros, niczym Odys, już do Ciebie płynie.
Wyglądaj jeno, kiedy do portu zawinie.
Miej w pamięci obraz spotkania zimowego!

Natchnienie daj i w środku rymu bądź pięknego,
choćby śmiali mężowie na Troi równinie.
On nie podstępem, ale miłością zasłynie.
Stań się najcudowniejszą epopeją jego!

Bądź mu najmilszą już na zawsze ukochaną!
Jaw mu się jak Itaka, przystań wymarzona,
by gdy wróci z wyprawy widział twarz rumianą!

Spraw, gdy będziesz na niego czekać utęskniona,
by jego sylwetka nie była zapomnianą.
Byście tak żyli razem. On i jego żona!
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Nie wiem jak Wam, ale mi się podoba. Szczególnie jestem pełen podziwu trzymania się cały czas tylu samo zgłosek, kiedyś sam próbowałem coś pisać i ciężko było, nawet bez takiego założenia. Czekam na wydanie i na pewno kupuję ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Nie wiem czy to wina zgłoskowca, czy po prostu to ty jesteś taki dobry, ale tak się to przyjemnie lekko czyta, że naprawdę :P Chyba zakupię twój tomik, choćby i z ciekawości. Szacun.
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
A ja nie wiedziałem, że ktoś w ogóle zwróci uwagę na zgłoski. Dziękuję Wam bardzo :mrgreen:
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Muszę powiedzieć, że bardzo mnie tym zaintrygowałeś. Elegancko skonstruowane, oby tak dalej. Życzę Ci powodzenia w podbojach poetyckiego rynku.
muore il bandito, la mafia vive
Zapraszam do przeglądania strony, gdzie za niedługo znajdzie się reszta wierszy. ;-)

https://www.facebook.com/gu.poezja
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
cron