Zakończenie Mafii - najlepsze według czytelników CD-Action

Bry.
Nie będę przedłużał, i wstawię cały tekst z wpisu.
Mafia 1 zajęła 1 miejsce i zabrakło 1 głosu, by pobiła obie części Mass Effect razem wzięte, a Mafia 2 nie załapała się od Top 20, jednak było blisko. M2 ma również miejsce w najbardziej znienawidzonych zakończeniach.
Wykazaliście godną podziwu inicjatywę, zostawiając ponad 200 komentarzy i przedstawiając swoje ulubione oraz znienawidzone zakończenia gier. Po skomplikowanych obliczeniach przyszedł czas na ogłoszenie wyników - oto lista najlepszych i najgorszych epilogów według czytelników CDAction.pl!
Skonstruowanie dwóch list Top 20 nie było proste, gdyż jak się okazało, nasi czytelnicy są niezwykle wszechstronni i ograli mnóstwo gier. Stąd też do bazy spłynęło sporo tytułów, które zyskały zaledwie jeden lub - góra - dwa głosy. Tym niemniej miło widzieć, że docenia się zarówno mniej znane gry - jak Cold War: Szpieg Zimnej Wojny czy Sacrifice - jak i emerytowanego pierwszego Thiefa i nieco zapomniane Return to Castle Wolfenstein. Ukłony za udział, choć zabrakło sił, by wejść do czołówki.

Zliczanie głosów też nie było sielanką. Nie wszyscy stosowali się do wymogów 2+2, więc sporo ciekawych produkcji zostało odrzuconych - dura lex, sed lex. Tym niemniej jeśli jakaś gra była wspominana "po przecinku" szczególnie często, starałem się ją miarodajnie uwzględnić. W przypadku tej samej liczby głosów pozycje ustaliłem alfabetycznie. Jeśli ktoś wskazał wszystkie zakończenia danej serii jako ulubione, a następnie podał inny tytuł, głos dla cyklu uwzględniany był jako poparcie pierwszej odsłony. Z kolei kiedy jako dwa ulubione epilogi ktoś wskazał końcówki obu Portali i nic poza tym, każdy Portal dostawał po głosie. Do tego dochodzi jeszcze kilka pomniejszych zasad - mam nadzieję, że to zaspokoi waszą ciekawość odnośnie zasad sklejania list.

Widać, jak skrajnie różne doświadczenia mogą budzić gry - kilka pozycji występuje na obu listach. Co ciekawe, liczba tytułów, które widać zarówno na waszej liście ulubieńców, jak i zestawieniu Księgi Rekordów Guinnessa, jest policzalna na palcach jednej ręki. Ot, ciekawostka.

Żeby więcej nie przedłużać - ulubione zakończenia gier czytelników CDAction.pl:

1. Mafia

2. Mass Effect

3. Mass Effect 2

4. Wiedźmin

5. Planescape: Torment

6. Portal

7. Portal 2

8. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

9. Baldur's Gate 2: Tron Bhaala

10. Half-Life 2: Episode Two

11. Prince of Persia

12. BioShock

13. Hitman: Krwawa Forsa

14. Red Dead Redemption

15. Warcraft III: The Frozen Throne

16. Alan Wake

17. Batman: Arkham City

18. Call of Duty 4: Modern Warfare

19. Deus Ex: Human Revolution - Bunt Ludzkości

20. Gothic



Plus wyróżnienie dla Silent Hill 2 i Mafii 2, które z pewnych przyczyn obiektywnych do Top 20 się nie załapały.

Mafia pozamiatała totalnie i zabrakło tylko jednego oczka, by zyskać tyle samo głosów, co obie odsłony Mass Effect razem wzięte.

Bardzo cieszy też fakt, że pamiętacie o "dziadkach" - Baldur's Gate 2 i Planescape: Torment.



A do najbardziej znienawidzonych należą...

1. Limbo

2. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

3. Mafia 2

4. Assassin's Creed 2

5. Fallout 3

6. Gothic 3

7. Star Wars: Knights of the Old Republic 2

8. Mass Effect 2

9. The Elder Scrolls V: Skyrim

10. Assassin's Creed: Brotherhood

11. Dreamfall: The Longest Journey

12. Duke Nukem Forever

13. Fahrenheit

14. Risen

15. Assassin's Creed: Revelations

16. BioShock

17. Call of duty 4: Modern Warfare

18. Jade Empire

19. Star Wars: Knights of the Old Republic

20. Mirror's Edge

Tu na ławce rezerwowych spoczęły Call of Duty: Modern Warfare 3 oraz Star Wars: The Force Unleashed 2.



Tutaj większych niespodzianek nie było. Podium okupowane jest przez produkcje, które zasłynęły z co najmniej dyskusyjnych zakończeń. W wielu wypadkach wybory były jednak bardzo subiektywne - jeden z głosujących na Jade Empire wyjaśnił, że po prostu brak mu sequela. W ogólnym rozrachunku wymieniliście mniej złych zakończeń, niektórzy nie podawali ich wcale - widocznie częściej was cieszą, niż irytują, a to dobry znak.

No i osobiście cieszę się, że część moich preferencji i awersji się pokryła. Jakoś lżej mi na duchu.

A co Wy o tym sądzicie?
Obrazek
Ja w sprawie Mafii mogę powiedzieć że rzeczywiście zakończenie jest świetne i trzyma za serce. Ktoś kiedyś na tym forum nawet napisał że pierwszy raz przy oglądaniu zakończenia autentycznie się popłakał. Ja też miałem podobnie :)
Gornik napisał(a):
Ktoś kiedyś na tym forum nawet napisał że pierwszy raz przy oglądaniu zakończenia autentycznie się popłakał.


Nie tylko jedna osoba, ja również. Mafia ma zasłużone pierwsze miejsce, najlepszy epilog jaki znam.
Ta gra ma nawet morał :-D Powinni napisać o tym książkę ;-)
Zgadzam się z przedmówcami - Mafia zasłużyła na pierwsze miejsce. Odnośnie zakończenia Mafii 2 - cóż, z początku również mnie irytowało, ale patrząc na nie z nieco innej perspektywy wcale nie jest takie złe.
Co prawda to nie to samo co w pierwszej części, ale gra nadal pokazuje jak bezwzględną organizacją jest Mafia.

Odnośnie "wyróżnień" zakończenia pierwszej części:

http://gameplay.pl/news.asp?ID=66216

Jeden z największych blogerów serwisu Gameplay.pl również wytypował Mafię jako grę z najlepszym zakończeniem.
Po zakończeniu w Mafii czułem się jakby zginął mój dobry znajomy :cry:
Tak więc cieszę sie że ludzie nie są ślepi i doceniają dobry pomysł.
"Jak patrzę na niektórych ludzi, dochodzę do wniosku ileż jest obrazy w stwierdzeniu, że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo"
glukkon7

Obrazek
Jak ja ogłądalem zakończenie Mafii 1 to prawie sie popłakałem, jedno z najlepszych zakończeń jakie widziałem w grach.
"Człowiek, który walczy z potworami musi uważać by sam się nim nie stać"
Kop, kop, kop...

Też cieszę się że M zajęła 1 miejsce, na które naprawdę zasługuje najbardziej z wszystkich wymienionych tytułów. Do końca utrzymuje w napięciu.

Co do Mafii II - na początku (pierwsze 2 rozdziały) uważałem, że jest niesamowita. Potem coraz bardziej zaczęła mnie irytować. Teraz uważam że gra jest beznadziejna. Jak GTA2. W pełni zasługuje na swoje miejsce w rankingu.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Po zakonczeniu mafii dlugo sie zastanawialem nad tym co zobaczylem i uslyszalem (mimo ze mialem wtedy 10-11 lat) i uznalem juz wtedy ze jest to gra psychologiczna i to bardzo. Troszke wkurzyl mnie za szybki wjazd lordz of brooklyn ale i tak najlepsze zakonczenie jakie znam (razem z Raymanem 2 i Deus Ex HR)
Na pewno Mafia zasluguje na 1 miejsce w zakonczeniach i ogolnie w najlepszych grach.
Hades- nie porownuj Mafii 1 do 2 :D
Mafia 2 to dla mnie w ogole nie jest mafia, to jakaś podróba.
Z tym Joe tak zrobili bo nie mieli pomysłów jak graczy zaskoczyć, tylko był obóz pracy nad grafiką .
Podróbka wykonana przez tych samych kolesi. Mhm. Wcześniej dowiedz się co znaczy słowo "podróbka".
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Hades napisał(a):
Podróbka wykonana przez tych samych kolesi. Mhm. Wcześniej dowiedz się co znaczy słowo "podróbka".


Tak tylko powiedziałem ale widac ze dla takich jak Ty musze uzywać cudzysłowia, bo zero domysłu :lol: