Zacina się , tnie się Pomóżcie.(mafia)

Witam!
Mam taki problem jak w opisie.Strasznie się tnie,menu śmiga jak głupie ale swobodna jazda już nie jest taka swobodna xp . Robie sobie dla przyjemności moda i dlatego mi zależy na tym aby wszystko śmigało. :-P Bez żadnych modów też się tnie albo muli.Kompa mam dobrego (mafia 2 na wysokich a gta 4 na średnich wymaganiach 8-) ).
Gra w tej chwili zachowuje się jak na moim starym kompie więc ja już wiem kiedy się będzie zacinać tylko za cholere nie mogę znaleźć rozwiązania. :cry: Na nowym kompie zainstalowałem mafie wszystko było gra śmigała z paroma modami naraz np.Ikarus Mod + Bars Mod i jeszcze pare samochodów nawet na YT mogę pokazać udowodnić 8-) lecz po paru miesiącach rozpoczą się ten problem.Tnie się aż mi się grać odechciewa. :-( Bawiłem się w ustawianie w opcjach ustawiając najmniejsze detale ale na nic.Nawet próbowałem game boosterem i brak efektów.
Więc jeżeli ktoś mi pomorze będę bardzo wdzięczny a nawet myślę że mogę w jakiś sposób okazać swoją wdzięczność :mrgreen:
Po pierwsze przeinstaluj gre. Jak nie zadziała to próbuj tryb zgodności z windows 98. Jak dalej nie będzie działać zgłoś się ponownie
Obrazek
Przeinstalowanie nic nie dało.Jak mam ustawić tryb zgodności z 98?
prawym na ikonke lub skrót którym uruchamiasz,zakładka zgodność- uruchom w trybie zgodności i tam masz do wyboru rożne windowsy.. O ile masz win7 bo na XP nie wiem czy to było. a sprawdzałeś w panelu np. Nvidia?tam miąłem podobnie miałem ustawione żeby gra chodziła na moich własnych ustawieniach czyli postawiłem na jakość i coś mi tnęła. a zmieniałeś coś w pliku setup co jest obok exe? tzn. tam gdzieu ustawiasz rozdzielczość buforowanie itp.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Zgodność z 98 niewiele mi pomogła. :-/ Wytłumacz mi co do Nvidi. :-| W setupie też się właśnie bawiłem mając nadzieję że coś zmieni ale na marne. :-x Spowrotem ustawiłem na domyślne.Ale jeżeli ty masz mafie i ci się nie tnie możesz zrobić screena twoich ustawień w setupie :?: :idea:
Zainstaluj najnowsze sterowniki do grafiki. Jak będzie dalej to samo to zainstaluj jakieś starsze z 2002 roku.
Jeżeli dalej będzie cięło to w ustawieniach mafii się pobaw (Setup.exe w folderze mafii)
Innego rozwiązania niestety nie mam.
ProGlitcherPL On YouTube | World War II Mod on MODDB | Blog Cukra
ziutek559 napisał(a):
Zgodność z 98 niewiele mi pomogła. :-/ Wytłumacz mi co do Nvidi. :-| W setupie też się właśnie bawiłem mając nadzieję że coś zmieni ale na marne. :-x Spowrotem ustawiłem na domyślne.Ale jeżeli ty masz mafie i ci się nie tnie możesz zrobić screena twoich ustawień w setupie :?: :idea:



Spróbuj optymalnych ustawień w tym oknie przy 1 otwarciu gry
Radio Wolny YT!!!

Działamy o każdej porze dnia i z każdą częstotliwością!!!! http://www.youtube.com/user/RadioWolnyYT
[/quote]
Cukier napisał(a):
Zainstaluj najnowsze sterowniki do grafiki. Jak będzie dalej to samo to zainstaluj jakieś starsze z 2002 roku.
Jeżeli dalej będzie cięło to w ustawieniach mafii się pobaw (Setup.exe w folderze mafii)
Innego rozwiązania niestety nie mam.


Najnowsze sterowniki instalowałem ponieważ zeszły tydzień miałem grę w której myślałem że będą potrzeba ale okazało się że nie a mafia nadal taka sama.Musiałbym wypróbować stare ale czy mogą być naraz stare i nowe?Nie będzie mi się nic plątać jedno z drugim?


"Spróbuj optymalnych ustawień w tym oknie przy 1 otwarciu gry"

Jak mam to zrobić?Ustawić w opcjach mafii śrenie?Też już próbowałem.
co do nvidi. Prawym na pulpicie Panel sterowania NVIDIA. -ustawienia 3d. - wyreguluj ustawienia obrazu. I tam jest do wyboru użyj ustawień aplikacji- zaawansowane - i stosuj preferencje użytkownika -masz tam suwak zaznacz to i przesuń na wydajność. Mi to pomogło i tryb zgodności na win 98. (o ile masz kartę z nvidi)

następny banalne włącz menadżer zadań (ctrl+alt+del) zakładka wydajność.Rysuje Ci jak pracuje procesor pograj chwile i zajrzyj czy chodził na maksa tak samo z pamięcią masz zaraz pod. Jeśli nie to nie przyczyna w procesorze i ramach. Może dzwięk coś komplikuje? jak masz np. menadżer Realtek i włączona jakość studyjna 192000 Hz to gra nie daje rady z takim ustawieniem ( pamiętam COD WaW nie włączała mi się gra jak miąłem większą niż jakość 44100 Hz. ) tam też popatrz.
narazie tyle mu przychodzi do głowy.

czekaj czekaj ,... menu śmiga tylko freeride nie a misje?

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
ziutek559 napisał(a):
Cukier napisał(a):
Zainstaluj najnowsze sterowniki do grafiki. Jak będzie dalej to samo to zainstaluj jakieś starsze z 2002 roku.
Jeżeli dalej będzie cięło to w ustawieniach mafii się pobaw (Setup.exe w folderze mafii)
Innego rozwiązania niestety nie mam.


Najnowsze sterowniki instalowałem ponieważ zeszły tydzień miałem grę w której myślałem że będą potrzeba ale okazało się że nie a mafia nadal taka sama.Musiałbym wypróbować stare ale czy mogą być naraz stare i nowe?Nie będzie mi się nic plątać jedno z drugim?


"Spróbuj optymalnych ustawień w tym oknie przy 1 otwarciu gry"

Jak mam to zrobić?Ustawić w opcjach mafii śrenie?Też już próbowałem.[/quote]

No auto confige czy jakoś tak nie pamiętam bo Mafii 1 już nie mam :D
Radio Wolny YT!!!

Działamy o każdej porze dnia i z każdą częstotliwością!!!! http://www.youtube.com/user/RadioWolnyYT
robertRobin88 napisał(a):
co do nvidi. Prawym na pulpicie Panel sterowania NVIDIA. -ustawienia 3d. - wyreguluj ustawienia obrazu. I tam jest do wyboru użyj ustawień aplikacji- zaawansowane - i stosuj preferencje użytkownika -masz tam suwak zaznacz to i przesuń na wydajność. Mi to pomogło i tryb zgodności na win 98. (o ile masz kartę z nvidi)

następny banalne włącz menadżer zadań (ctrl+alt+del) zakładka wydajność.Rysuje Ci jak pracuje procesor pograj chwile i zajrzyj czy chodził na maksa tak samo z pamięcią masz zaraz pod. Jeśli nie to nie przyczyna w procesorze i ramach. Może dzwięk coś komplikuje? jak masz np. menadżer Realtek i włączona jakość studyjna 192000 Hz to gra nie daje rady z takim ustawieniem ( pamiętam COD WaW nie włączała mi się gra jak miąłem większą niż jakość 44100 Hz. ) tam też popatrz.
narazie tyle mu przychodzi do głowy.

czekaj czekaj ,... menu śmiga tylko freeride nie a misje?


Mam karte ATI :) Użycie procesora też sprawdzałem ma bardzo wysokie użycie podczas grania.Co do misji też.
hmmm...dzwięk mi działa poprawnie dopiero gdy sobie otworze muzyke na otwarzaczu to się przycina no ale co ma piernik do wiatraka...

Foka970-Chodzi ci w setupie ustawić ustawienia domyślne tak?To właśnie już pisałem że sprawdzałem pare postów wyżej.
ziutek559 napisał(a):
Na nowym kompie zainstalowałem mafie wszystko było gra śmigała z paroma modami naraz np.Ikarus Mod + Bars Mod i jeszcze pare samochodów nawet na YT mogę pokazać udowodnić 8-) lecz po paru miesiącach rozpoczą się ten problem.Tnie się aż mi się grać odechciewa.


Skoro chwalisz się, że masz zainstalowane kilka modów na raz to się nie dziw, że gra będzie źle działała. Przy takich modach jak Modern Mod czy Ikarus Mod gdzie wszystko jest pozmieniane już gra się trochę tnie, a co dopiero jak połączysz mody samodzielnie...

Wniosek z tego jest prosty - sprawdź czy usunąłeś wszystkie pliki "ściągnięte" czyli mody, ale uważaj na foldery "Savegames" i "Color", ponieważ to pliki stworzone przy instalacji gry.

Pozdrawiam

Don Salieri
Don Salieri napisał(a):
ziutek559 napisał(a):
Na nowym kompie zainstalowałem mafie wszystko było gra śmigała z paroma modami naraz np.Ikarus Mod + Bars Mod i jeszcze pare samochodów nawet na YT mogę pokazać udowodnić 8-) lecz po paru miesiącach rozpoczą się ten problem.Tnie się aż mi się grać odechciewa.


Skoro chwalisz się, że masz zainstalowane kilka modów na raz to się nie dziw, że gra będzie źle działała. Przy takich modach jak Modern Mod czy Ikarus Mod gdzie wszystko jest pozmieniane już gra się trochę tnie, a co dopiero jak połączysz mody samodzielnie...

Wniosek z tego jest prosty - sprawdź czy usunąłeś wszystkie pliki "ściągnięte" czyli mody, ale uważaj na foldery "Savegames" i "Color", ponieważ to pliki stworzone przy instalacji gry.

Pozdrawiam

Don Salieri


Nie gram w mafie pierwszy raz i nieraz trafił mi się ten problem (lecz nigdy nie mogłem się z nim uporać).Gra owszem bez modów nie zacina ale nadal nie czuję żeby gra dynamicznie śmigała.Co mam na myśli pisząc dynamicznie?Już ci mówie.
Bez modów jeżeli np. jest noc albo występuję ogień już trochę się tnie,jest to ten sam problem który miałem na starym kompie ale gdy grałem na starym myślałem że to wina sprzętu ponieważ grałem na minimalnych ale gdy na nowym coś takiego występuję jest to nie do zaakceptowania.Także z modami nie ma prawa się ciąć.Ten problem pojawił się z niewiadomo czego.Napisałem niżej że kiedyś mi chodziła dobrze dopiero po jakimś czasie się tak zrobiło.Kiedyś miałem Ikarus Mod + Snow mod + Bars Mod + własnie samochody jeszcze nagrywałem Frapsami i się nawet lekko nie podcieło.Gram w mafię odkąt została wydana więc wiesz....
To jest niemożliwe żeby gra z 2002 roku się cięła. No chyba, że masz naprawdę słaby komputer, ale skoro Mafia 2 działa Ci na wysokich detalach, a GTA 4 na średnich to wybacz, ale coś jest naprawdę nie tak. Nawet nie śmiem pytać w takim razie o wymagania sprzętowe.

Pozostaje jednak przy wersji, że musisz mieć coś zrypane z plikami, albo masz zamulonego kompa.

Ja mam Win7 i Mafia I chodzi szczerze powiedziawszy aż za szybko, a Mafia 2 również jak u Ciebie na maksymalnych możliwych detalach więc to przeczy prawom fizyki żeby u Ciebie Mafia jedynka się cięła.
Proszę od dokładny konfig compa ( wszystko płyta , ram , zasilacz etc.)

Temperatury ze SpeedFan podczas grania

Wtedy mogę ci jakoś pomóc ale bez tych rzeczy wybacz :))
Radio Wolny YT!!!

Działamy o każdej porze dnia i z każdą częstotliwością!!!! http://www.youtube.com/user/RadioWolnyYT
cron