Wymiana części w kompie

Witam. Do wigilii jeszcze godzina, więc żeby zabić czas założyłem ten temat teraz, a nie kiedy indziej :).
Zbliża się nowy rok, w którym to mam zamiar wymienić kilka części w moim komputerze. Sprzęt to:
Procesor: Intel Core 2 Duo E4500, 2x 2.20GHz
Grafika: GeForce 8500 GT, 512 MB, DDR2
RAM: 2 GB, DDR2
Płyta główna: Gigabyte P31-S3G

Doradźcie mi od czego zacząć i na co najlepiej wymienić. Oczywiście wszystko w rozsądnej cenie :-)
Podaj jeszcze zasilacz i orientacyjną kwotę jaką możesz wydać, bo to podstawa :))

Ja bym zaczął od płyty głównej, potem procesor, ram, grafika a na końcu zasilacz.
No to teraz mnie zagiąłeś :mrgreen: Myślałem, ze wystarczy tylko wymienić grafe i procek i będzie ok :-? Kwota, jaką chciałem przeznaczyć na każdy podzespół to około 300 zł, ale jeśli mam wymienić wszystko to coś może ulec zmianie. Za chwilkę zedytuję posta i napiszę o zasilaczu.
To zmienia postać rzeczy. Przy tym procesorze mało co nie będzie ograniczane. Rozglądnij się za Radeonem HD5550 ew. GeForce GT 430. Oczywiście musisz mieć do tego zasilacz lepszej firmy, za 120zł dostaniesz Fortrona 400W - http://www.ceneo.pl/2673459

poleciłbym podkręcenie procesora ale na pewno nie na tej płycie, szczególnie że ma gołą sekcje zasilania.
pod co chcesz mieć komputer? bo jak masz na każdy 300 zł to weź stary sprzedaj i kup nową skrzynkę. a jeśli nie to procka zostaw podkręć go a zajmij się kartą graf... mam podobnie i planuje zakup nowego kompa bo wymienisz jedna część to druga będzie nie chodzić w 100% swoich możliwości.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Kurcze. 1szy komputer miałem 4 lata i miałbym pewnie jeszcze dłużej, gdyby płyta główna się nie spaliła. A teraz po prawie 3 latach komp jest już dość słaby, myślałem, że jak wymienię procesor i kartę graficzną to go trochę odmłodzę, żeby te nowsze gry chodziły na wyższych detalach. No cóż w takim razie przychodzi mi czekać i popatrzeć na ceny, jak będę miał jakieś konkrety to dam znać. No i jeszcze jedno pytanie: co z tym procesorem? Jeśli już go wymienię to na jaki najlepiej? Z tym, ze na procesor chyba trzeba przeznaczyć więcej kasy.
robertRobin88 napisał(a):
a jeśli nie to procka zostaw podkręć go a.


Podkręcać procesor na płycie z gołą sekcją zasilania? Niezbyt rozsądny pomysł.