Wybór kamery

Czy w naszej mafijnej rodzinie jest ktoś,posiadający taką wiedzę, że bez problemu może pomóc w wyborze kamery? ;)
To zależy w jaką chcesz się zaopatrzyć. Jeżeli chodzi o małe kamerki, to mogę Ci polecić dwie firmy : Sony i Panasonic. W kwestii zapisu, to musisz zdecydować, która technika bardziej Ci odpowiada : zapis na dysku czy na karcie pamięci.

Kamera HDD (dysk twardy), ma to do siebie, że możesz nagrywać na niej bardzo długi materiał - powiedzmy najmniejsza pojemność to 30GB, a największa coś ok. 100GB. Wszystko też zależy od jakości filmu, jeżeli wybierzesz największą jakość to nagrasz coś do 10 godzin na karcie 30 - 40 GB, gdyby zmniejszyć jakość to nawet do 50 godzin.

Karta pamięci ma do siebie to, że możesz ją szybko wymienić na nową i do tego nie musisz kopiować całego materiału na komputer. Pojemność to jakieś 8 do 12 GB, tak więc zapis jest nieco mniejszy - od godziny do trzech, ale wszystko zależy, jak już wspomniałem, od jakości nagrywania.

Ja osobiście posiadam kamerę z kartą pamięci. Nie narzekam, bo jeżeli zapcham całą pamięć to mogę bez problemu wymienić kartę lub po prostu (jeżeli posiadam miejsce na kompie), wrzucić cały materiał na kompa.

Z tego co wiem, można kupić kamery z dyskiem i dodatkowo wbudowanym miejscem na kartę, jednak koszt jest większy.

Ogólnie mówi się, że nawet jeśli obecnie na rynku dominują kamery z dyskiem twardym, to i tak przyszłość należy do tych z kartami pamięci.
muore il bandito, la mafia vive
No i zależy od tego, ile kasy chcesz na to przeznaczyć. Kamery HD to bardzo fajny bajer, ale niestety są dość kosztowne. No i przede wszystkim do czego chcesz używać tej kamerki? Wybór sprzętu powinieneś uzależnić od rodzaju nagrań, jakie chcesz robić. Przy tym często zdarza się, że do robienia dobrych filmików wystarczy smartfon albo aparat.
cron