Wspomnień czar czyli old games

Jak wspominasz stare gierki?
77% (17)
18% (4)
5% (1)
0% (0)
Liczba głosów: 22
Ostatnio wpadłem na pomysł aby zamieścić wątek w którym z sentymentem można by było powspominać nasze pierwsze gry z czasów dzieciństwa (najlepiej te pod DOS'a ). Proponuję zamieszczać tytuły gier i screeny of coz. Myślę że temat będzie pełnił też funkcje praktyczną bo niektórzy nie mogą pamiętać tytułów swoich starych ulubionych gier. A więc ja zacznę:
Z sentymentem wspominam jedną z pierwszych moich gier na poczciwym Windowsie 95:
Future Classic Collection
Obrazek


Obrazek

Jak można zauważyć jest to składanka 5 gier:

1.BLOCK ALANCHE- Gra "tetrisopodobna" :-P
Obrazek
2.DiskMan (moja ulubiona :-F )-gra logiczno-zręcznosciowa
Obrazek
3.Diet Riot-uciekamy grubaskiem przed latającym wszędzie jedzeniem
Obrazek
4.Lost'N Maze-coś w stylu labiryntu gdzie zbieramy jakieś gratisy
Obrazek
5.Tank Battle-(też ulubiona ale trudna)walki czołgów
Obrazek
"Jak patrzę na niektórych ludzi, dochodzę do wniosku ileż jest obrazy w stwierdzeniu, że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo"
glukkon7

Obrazek
Obrazek
Croc: Legend of the Gobbos


Czasem i do dziś mam ochotę sobie w niego popykać :-P
Ostatnią rzeczą, jaką facet chce oglądać na koniec dnia, jest żona - Al Bundy
Croc..Można było kupe w majty zrobić ze szczęścia :-F

Moja propozycja:

The Lost Vikings-niesamowita platformówa z elementami logicznymi

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Teraz obecnie pykam sobie w
DESCENT-na tamte czasy to był hit, jak stąd do Moskwy (zwłaszcza te 3D)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Jak patrzę na niektórych ludzi, dochodzę do wniosku ileż jest obrazy w stwierdzeniu, że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo"
glukkon7

Obrazek
ObrazekThe Incredible Machine
ObrazekAladdin for Dos
ObrazekSettlers II

Moje wczesne dzieciństwo



Obrazek

Prehistorik2 - gra wariowała z "nową" kartą dźwiękową (up Sound Blaster)



Pamiętam jak szpilaliśmy w Fury3 na informatyce jakiś czas temu...

Obrazek


EDIT: Okej, ja wszystko rozumiem, ale może nie przesadzajmy - trzy posty w tym samym temacie jednego dnia? Wszystkie te gry można było zamieścić w tym samym poście. Łączę wszystkie 3 posty. Ostrzeżenia za spam tym razem nie będzie, ale to tylko dlatego, że to dział off-topic i posty nie są tu naliczane. Pilnuj się, następnym razem będą konsekwencje - niv
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Hades16 napisał(a):
Pamiętam jak szpilaliśmy w Fury3 na informatyce jakiś czas temu...

Jakim cudem wszyscy grali to na lekcjach informatyki?Czyzby ta gra była w programie nauczania? :-F Bo ja też i inni znajomi też to grali na informie... 8-)
"Jak patrzę na niektórych ludzi, dochodzę do wniosku ileż jest obrazy w stwierdzeniu, że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo"
glukkon7

Obrazek
Jedna z lepszych gier platformowych w jakie grałem

W tą grę grałem długo była to moja pierwsza strzelanka

Drugi need for speed grałem całymi dniami.

Grand theft auto 2 chyba wszyscy wiedzą o co c'mon :-)


I jest tego jeszcze dużo ale na razie wystarczy :-D

Edit: @Hades16 już naprawione
Obrazek
Fotek nie chce mi się uploadować, jednak podam same tytuły
- Beyond Good & Evil - niedawno kupiłem na Steamie i nadal ją uważam za najlepszą przygodówkę
- Prince of Persia - Sands of Time - fenomenalna, mogłem kilka razy przechodzić i nigdy mi się nie znudziła
Obrazek
Panowie, połączyłem już kilka postów, nie mam zamiaru robić tego po raz kolejny. Mówię do użytkowników glukkon7 i Hades16 - piszemy jednego posta, a jak chcemy dorzucić jeszcze jakieś gry, to go edytujemy. Nie ma sensu robić bajzlu i pisać pięciu oddzielnych postów do pięciu gier. Nie chodzi nawet o nabijanie postów (bo to dział off-topic), ale o zwyczajną przejrzystość i czytelność tematu.

A tak bardziej na temat, to ja zagrywałem się w polską grę FRANKO. Mega grywalna i bardzo krwawa bijatyka, która była naprawdę świetnie wykonana - aż chciało się grać!

--> GAMEPLAY! <--

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek



O kurde, to to była gierka. Cały czas w nią kiedyś grałem. Albo sam, albo grałem z kolegami, hmmm, prawie zawsze wygrywałem :-D
Obrazek They never fight alone...
To była moja pierwsza gra w życiu którą widziały moje dzieciece oczęta :-o
Jak na tamte czasy to była nowość-chodzisz gdzie tylko chcesz!!!!!! :mrgreen:

BLAKE STONE
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj jeszcze dodam moją jedną z ulubionych gier pod Dos,a:
LION KING-chyba nie trzeba przedstawiać ;-) , a łatwa wcale nie jest.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Jak patrzę na niektórych ludzi, dochodzę do wniosku ileż jest obrazy w stwierdzeniu, że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo"
glukkon7

Obrazek
Dyna blaster - te dwie gry to moje wczesne dzieciństwo :-D

Obrazek

Midtown Madness 2 -do dziś w nią gram, chociaż przeszedłem ją już trochę razy to i tak nigdy o niej nie zapomnę. :-)

Obrazek
Moją pierwszą grą w życiu był "Commandos: Za linią wroga" (ang. Commandos: Behind Enemy Lines) z 1998 roku.

Obrazek

Pamiętam, że gra była dosyć trudna, lecz satysfakcja z przebrnięcia przez trudniejsze momenty była ogromna. Do dziś cenię sobie gry o tematyce II wojny światowej, niezależnie od gatunku.
Z najmilej wspominanych gier wymienię

Syphon Filter 2 na PSX

Obrazek

Oraz Vigilante 8 na Nintendo 64

Obrazek

Z kolegą spędziliśmy przy tych grach niezliczoną ilość nocek.
Obrazek
Posiadałem comodore64...
Potem miałem amigę- z niej pamiętam jakąś grę sterowało się żołnierzem -rambo czy coś w tym stylu.
Potem na komunię kupiłem pegazusa i mania na...
Obrazek
Potem pierwszy PC. procesor 166Mhz....chyba 2GB dysk... eh...i gry takie jak :
Prehistoryk...
Obrazek

JAZZ

Obrazek

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Jak już sie pojawiła kwestia amigi to oczywiście muszę dać chyba najlepszą grą pod tę konsolę:
SUPERFROG
Według mnie jest ona bardzo trudna, a tyle czasu co z tą żabą spędziłem to mógłby mi pozazdrościć niejeden Francuz-żabojad :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Jak patrzę na niektórych ludzi, dochodzę do wniosku ileż jest obrazy w stwierdzeniu, że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo"
glukkon7

Obrazek
cron