WMP 12 - jak się naprawia to ustrojstwo?

Witam, kłaniam się nisko :-P .

Łudziłem się, że Windows 7 okaże się świetnym OS-em. No właśnie, łudziłem się...
Po raz N-ty, Windows pokazał, że jest felerny.
W tym przypadku, sprawa się tyczy WMP 12. Trzy dni temu przestał czytać filmy. Najgorsze jest to, że nie napiszą o co chodzi, tylko pokaże mi okienko, że wystąpił błąd i że zamyka program. Po co miałby pokazać o co mu chodzi? Tylko zamyka i koniec :roll:.

Na początek, pobrałem kodeki (pewnie miałem tam jakieś ale najwidoczniej znudziły się Windowsowi i teraz ma kaprys): K-Lite Mega Codec Pack. Niby full wypas, wszystko jest i będzie świetnie. Tiaa.. WMP, jak nie działał, tak nie działa. Nie bardzo się orientuję w kodekach, bo to dla mnie czarna magia. Wiem, że coś może być nie tak z ffdshow (to chyba to). Nieważne, ciekaw jestem dlaczego WMP przestał czytać DivX-y z dnia na dzień i jak można go naprawić? Zainstalowałem real playera i AllPlayera, ale nie pasują mi. AllPlayer był kiedyś świetny, ale teraz chcą ode mnie 8€ za jakieś kodeki... Na stronie Microsoftu nie mam możliwości pobrania WMP12, bo go tam nie ma (tylko ten dla okrojonych wersji siódemki, któey nie działa na moim PC-cie). Z płytki też nie idzie zainstalować. Dla info, to mam Windows 7 Ultimate x64.

Towarzysze, pomożecie?
Obrazek
WMP to syf. Polecam Media Player Classic Home Cinema (bazowany na funkcjonalności i wyglądzie Windows Media Player 6 bodajże) i BESTplayer.
Dziękuję za polecenie zastępczych programów ;-)
Na razie mam VLC Player, zobaczę jak z nim jest. W razie kłopotów, wybiorę coś z powyższych propozycji.
Niemniej nurtuje mnie kwestia WMP 12... Spodziewałem się, że to będzie syf ale pasował mi. Nie macie pojęcia jak go przywrócić do stanu fabrycznego, żeby był w pełni funkcjonalny? Jeszcze raz dziękuję za pomoc ;-)

PS: Co do Media Player Classic, to o nim nawet nie myślę, bo go nie lubię. Akurat go mam dzięki
K-Lite Codec Packowi i nie pasuje mi.
Obrazek
od kiedy pamiętam zawsze używałem VLC Player. Czytał mi wszystkie filmy i prosty w obsłudze-tzn. przejrzysty. Też mam win7 ale x32. Z tego co zauważyłem programy startowały z ustawień fabrycznych za każdym razem jak zmieniałem "uruchom w trybie zgodności" spróbuj tam zmienić może chwyci...

(podam przykład gg10 chodziło mi fatalnie nic nie pomagało,reinstal- chodził 5 minut i znów to samo.. pomogła instalacja starszej wersji czyli gg 8xxx . Może wgraj starsza wersje WMP? )

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
cron