Windows 8.1

Ma ktoś ten system? Ja wciąż mam zwykłą ósemkę i dzisiaj dostałem informację, że za kilka godzin konieczne będzie zaktualizowanie do wersji 8.1. Tak się składa, że nie chcę tej aktualizacji bo czytałem że na tą chwilę to niezły szit i wiele osób narzeka. Czy ktoś z Was przesiadał się z 8 do 8.1 i wie jak wrócić do pierwotnej wersji, ewentualnie jak anulować aktualizację?
muore il bandito, la mafia vive
Nigdy z ósemką nie miałem do czynienia, ale znalazłem coś na yt. Autor filmu trochę niemrawy, ale myślę, że powinno pomóc.


A tu w formie pisemnej, może nawet trochę jaśniej: http://www.download.net.pl/jak-wylaczyc ... -8/n/2258/
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Sęk w tym, że to co podałeś pokazuje jak wyłączyć standardowe aktualizacje. Przejście do windy 8.1 można nazwać czymś więcej niż zwykłą łatką.
muore il bandito, la mafia vive
Miałem ten shit. Zrób odświeżanie systemu(w biosie musisz wejść).
Obrazek
W sensie że już po aktualizacji do 8.1? Jakby co to będę się z Tobą kontaktował :P
muore il bandito, la mafia vive
Tak, po aktualizacji wejść to trybu w którym są narzędzia systemowe poza systemem. Nie znam przycisku (F8?), ale mielenie wyłącznika przy starcie systemu powinno wymusić start tego trybu. Wybrać odświeżanie systemu. Pliki zainstalowane powinny się zachować na dysku C: w postaci Windows.old i bodajże Program Files.old.
Po tym zabiegu powinna być zwykła Ósemka.
Obrazek
Ok, jakby co będę próbował. Mam nadzieję, że nic się nie spieprzy. Mimo wszystko wolałbym nie instalować tej głupiej aktualizacji, ale chyba nie mam wyjścia, nie znalazłem sposobu aby wyłączyć tą aktualizację. Jak to mówią - lepiej zapobiegać niż leczyć, ale co zrobić.
muore il bandito, la mafia vive
Jeśli ci się nie zaktualizowało, to nie rób.
Obrazek
To powiedz mi jak nie robić. Kilka godzin temu wyskoczyła mi informacja, że mój system zostanie zaktualizowany do poziomu 8.1. O ile wczoraj mogłem wybrać opcję : przypomnij mi później, to już dzisiaj jedyną opcją było aby zaktualizować za 4 godziny. No i tak właśnie czekam i szukam czy jest jakiś sposób aby wyłączyć tą aktualizację. Nic nie znalazłem.
muore il bandito, la mafia vive
Trudno będzie, bo za moich czasów nie byłem zmuszany do aktualizacji na 8.1(poza aktualizacją samobójczą). W takim razie Ci nie pomogę.
Obrazek
Ja na swoim laptopie mam 8.1. Zainstalowałem go miesiąc temu, wcześniej przez rok miałem zwykłą ósemkę i powiem Ci, że nie widzę większych różnic w działaniu. Kafelki dalej są, ale do nich się już przyzwyczaiłem (na początku narzekałem). Wszystko działa szybko, bez żadnych zastrzeżeń. A o jakich zarzutach słyszałeś dotyczących wersji 8.1? Może będę w stanie coś z tych rzeczy potwierdzić lub zdementować.
Oficjalnie mam zainstalowaną wersję 8.1.

Zarzutów było sporo. Na tę chwilę pamiętam, że ludzie mieli problemy np. z grami. To co im chodziło na 8, nie odpala na 8.1. Niektórzy radzą przeinstalowanie sterowników. Jednym pomaga, innym nie. Kolejna rzecz - znikający dźwięk. Tego jeszcze nie uświadczyłem, ale czytałem o tym. Było tego jeszcze trochę. Jednak jest jedna sprawa, która i mnie nie ominęła. Mianowicie - głośny wiatrak. Podczas pierwszego przeglądania internetu na 8.1 wiatrak szumiał jak oszalały. Chwilę później nieco się uspokoił, jednak wciąż szum przybierał na sile powiedzmy co 10 sekund. Aż boję się odpalić jakąś gierę bo wyczuwam huragan. Na chwilę obecną ten szum razi mnie najbardziej.
muore il bandito, la mafia vive
Nie wiem czy masz PC-ta czy laptopa, ale u mnie ww. problemu z wiatrakiem nie zaobserwowałem. Wiadomo, robi się głośno kiedy odpalam grę i kiedy aktywuje mi się karta graficzna do gier, ale to akurat normalne. Znikającego dźwięku nie uświadczyłem również, podobnie z uruchamianiem gier. Nawet kilkanaście dni temu instalowałem Mafię i poszła mi bez zarzutu (nie pamiętam tylko czy musiałem włączać w trybie zgodności czy nie). Miałem tylko jeden problem z przegrzewaniem się karty graficznej do gier (opisywałem go na forum jakiś czas temu, opis jest gdzieś w dziale z problemami technicznymi), ale nie jestem pewien czy jest to problem związany z przejściem na 8.1. Karta zaczęła mi się przegrzewać przy grze w FIFĘ 15, a jako że nie uruchamiałem jej wcześniej na czystej ósemce, a jedynie tylko na 8.1 to nie jestem w stanie powiedzieć czy źródłem problemu jest system. Tak więc ogólnie jestem zadowolony, komp chodzi bardzo szybko, bez żadnych zwiech, system uruchamia się w około 10 sekund, więc tu też jest bardzo dobrze.
Zawsze sobie można Siódemkę wgrać ;). Osobiście 8.1 nie polecam, bo ja i szwagier mieliśmy grube problemy z nią.
nivener napisał(a):
system uruchamia się w około 10 sekund, więc tu też jest bardzo dobrze.

On się nie uruchamia, tylko wznawia. Zapisuje na dysku stan z pamięci i ją odtwarza przy starcie.
Obrazek