Wcięło ekran

Mam cholernie spory problem, otóż wcięło mi część dolnego ekranu. Nie widać go przy starcie systemu i w trakcie pracy. Kiedyś wyskakiwała mi tylko jakaś kreska na środku ekranu, jednak ona znikała a ten błąd wydaje się jakby miał zostać 4ever.

Zdjęcie :

http://img51.imageshack.us/i/problemd.jpg/

Głupie pytanie, ale czy da się to jakoś naprawić? I czym może to być spowodowane?
muore il bandito, la mafia vive
Trudno powiedzieć czy to jest spowodowane uszkodzeniem monitora czy po prostu kartą graficzną. Jeśli to pierwsze - możesz podłączyć gdzie indziej ten monitor (o ile masz taką możliwość) i sprawdzić czy też się tak dzieje, jeśli drugie - można przeinstalować sterowniki od grafiki.

Nie widać go przy starcie systemu

To znaczy jeszcze przy ładowaniu Windowsa (w trakcie pokazywania logo) czy już w systemie?
To wygląda na uszkodzony kabel, bądź artefakty (pamięci na karcie siadają).
Maf napisał(a):
Nie widać go przy starcie systemu

To znaczy jeszcze przy ładowaniu Windowsa (w trakcie pokazywania logo) czy już w systemie?


Tak, przy ładowaniu Windowsa. Obecnie również go nie ma i muszę powiedzieć, że bardzo ciężko jest cokolwiek zdziałać, chociażby dlatego że sporo ikonek mam na pasku zadań (którego nie widać).

Możliwości podłączenia monitora w innym miejscu nie mam, gdyż jest to laptop.
Spróbuję przeinstalowac sterowniki, jednak w obecnym stanie będzie to trudne.

Edit.

Pomyślałem że odłącze lapka i wezmę go w inne miejsce. To coś, co zakrywało ekran u dołu, znikło i pojawiła się tylko ta dawna kreseczka. Teraz znów podłączyłem na stare miejsce i problem wyparował. Jeżeli będzie się to powtarzać, spróbuję przeinstalować sterowniki.
muore il bandito, la mafia vive
cron