Usunięta zawartość z Mafii Definitive Edition

10 rzeczy, które były w oryginalnej Mafii i brakuje ich w remaku:
Obrazek

Jedną z tych rzeczy jest Żółty Pet, który w remaku miał wyglądać tak:
Obrazek

Jeśli chodzi o usuniętą zawartość, to na plus należy zaliczyć to, że jedną z nich, jaką były misje taxówkarskie w Swobodnej Jeździe, zostały niedawno przywrócone dzięki patchowi 1.03. Ciekawe czy zamierzają w przyszłości jeszcze wydać jakieś aktualizacje, w którym np. dodadzą możliwość wsiadania jako pasażer do metra nadziemnego i tramwajów – w końcu tak około 80% pracy zostało wykonane, żal by było tego nie dokończyć.
Warto jeszcze dodać ze w plikach gry jest rowniez model i postać dona Peppone. Więc sądze iż będą jakies dlc z tymi postaciami.
"Trzeba umieć zachować pewnego rodzaju równowagę, tak równowaga to dobre słowo."
Kurczę, rozmarzyłem się przez was o fabularnym DLC :D Mogłoby to być dopełnienie głównego trzonu fabularnego, np. z perspektywy Tommyego opowiadającego przed sądem różne szczegóły nt. pracy dla Salieriego. Idealnie by to pasowało do wplecenia między ostatnią rozmową z Normanem po "Śmierci Sztuki", a epilogiem. Opcji jest tak wiele! Chętnie zobaczyłbym w niej np. bójkę w barze, jedynie wspominaną, po której Frank pouczał Tommyego, powrót zadań dla Lucasa Bertone, dodatkowe sceny z Sarą np. reakcję na to, że jest w ciąży, a może nawet coś z ich weselem, własnoręczne podpalanie domu Franka po "Omercie", retrospekcję z Donem Peppone w latach 20, misje osadzone podczas któregoś ze starć między mafią Morello i Salieriego, o których mowa w cutscence przed "Creme de la Creme" czy w końcu przygotowania do napadu na bank (w kontekście Żółtego Pete'a), a może nawet jakiś roździał jako Paulie lub Sam - wiemy przecież chociażby, że "zajmowali się" oni potencjalnymi świadkami zbieranymi przez Ghilottiego, kiedy to Tommy włamywał się do willi prokuratora co można byłoby pokazać, czy też jakże ważną, nieudaną transakcję z "Propozycji nie do odrzucenia" tuż przed natrafieniem na "taksówkarza", albo to co działo się przed pościgiem, którym rozpoczyna się odnowiony "Szczęściarz" - a konkretniej jak do niego doszło, aby podkreślić jakiego farta miał Sergio równie dosadnie jak w TCOLH. Rzecz jasna mogliby wymyślić też coś kompletnie nowego np. nawiązując do mitycznego kasyna - Salieri mógłby otwierać tego typu przybytek i zaprosić na otwarcie rodziny z innych miast, np. po zabiciu Morella, jako przypięczetowanie objęcia władzy nad Lost Heaven, byłby w tym duży potencjał szerszych nawiązań do wydarzeń z Mafii 2, a nawet 3. Takie DLC mogłoby być zakończone kultowym cytatem z epilogu oryginalnej Mafii o równowadze, wypowiadanym przez Tommyego podczas rozprawy w ramach pewnego podsumowania. Ojj, ewidentnie się rozmarzyłem, ale jest tyle możliwości.. wcześniej nie liczyłem na żadne fabularne rozszerzenia, a jedynie na większe aktualizacje do Jazdy Swodobnej, a to i tak w najlepszym wypadku... ale te znaleziska napawają mnie optymizmem!
Według mnie to jest pewne ze zrobią jakies DLC. Bo jesli zrobili aż 3 dlc fabularne do gry takiej jak Mafia 3 która nie została przyjęta zbyt dobrze przez graczy. To wątpię aby zmarnowali potencjał tak dobrej gry jak remake Mafii.
"Trzeba umieć zachować pewnego rodzaju równowagę, tak równowaga to dobre słowo."
cron