TOR net - niebezpieczeństwo czy wolność słowa?

Witam, o TOR necie, czyli deep interntecie dowiedziałem się wczoraj i tak chciałbym się Was zapytać czy wiecie co to? jak to działa? i czy to bezpieczne? - oglądając filmy na YT widziałem że za BTC można kupić kokainę, broń, marihuanę, różne dziwne fora z aż za bardzo wolnością słowa. Do tego jeszcze te dziwne adresy np, fseg4egtsv.onion (wymyślone). A co najlepsze że dzieli nas od niej jedynie ściągnięcie przeglądarki (legalnej) ze strony projektu.
Obrazek
Znam i korzystam z tej przeglądarki :)
Tor nie pozwala analizie ruchu sieciowego (łączy się z tzw ruterem cebulowym , każdy kto chce wspomóc tora może taki zrobić ze swojej własnej sieci) przez co użytkownik który korzysta z tora ma zmieniony adres IP. Co uniemożliwia częściowo jego namierzenie (przy założeniu dostępu do dużych środków technicznych możliwe jest jego namierzenie).
Mi służy do legalnych celów np oglądanie jakiegoś filmu z VOD które nie jest dostępne w Polsce. Choć korzystają z tego też nieuczciwi ludzie,hackerzy,dilerzy,mordercy. Tak więc jest ona 100% legalna , tylko że niektórzy robią z niej nielegalną ;) Tor może służyć też do podbijania sobie głosów w np jakimś konkursie co daje korzyści lecz jest no fair. Tora traktuje więc jako rzecz dobrą lecz bez przesady. Jaki by był świat internetowy bez Tora? Praktycznie nudny i pusty , nic by się nie działo. Hackerów by nie było :)
TOR to bez wątpienia świetny wynalazek. Z TOR-em jest podobnie jak z bronią - jest ona bardzo zaawansowanym technicznie i przydatnym wynalazkiem, ale w złych rękach można nią wyrządzić wiele zła. TOR może służyć po prostu do ukrywania naszej aktywności w sieci, przez co możemy bronić się przed chociażby atakami hakerskimi, ale możemy też używać go do nielegalnych i szkodliwych celów. Kwestia użycia i chęci, jak ze wszystkim ;)
No, muszę powiedzieć że przeglądałem jedne z tych "ciemnych" stron bo porostu się szybciej załadowała i zdziwiła mnie z jaką łatwością można kupić sobie fałszywkę wizy amerykańskiej xd 1 kliknięcie, dane i po sprawie xdd, Jak to możliwe że dane władze nie są w stanie tego wyłapać? przecież te strony są na jakiś serwerach.
Obrazek
cron