Regulamin działu
W tym dziale posty nie są naliczane.

Test sześcianu

Bardzo skuteczny test psychologiczny. Najlepiej rozwiązać w ciszy, skupieni, w notatniku zapisywać odpowiedzi a na końcu sprawdzić rozwiązanie.

1) Wyobraź sobie wielki biały pokój




2) W tym pokoju jest sześcian
- Czy sześcian jest czysty/przezroczysty czy posiada kolory?
- Czy sześcian obraca się, lata czy stoi na ziemi?
- Czy sześcian jest mały, średni czy duży?




3) Wyobraź sobie kwiaty
- W którym miejscu pokoju się znajdują?
- Czy kwiatów jest wiele czy tylko trochę?





4)Wyobraź sobie drabinę w tym pokoju
- W którym miejscu pokoju znajduje się drabina?
- Czy drabina jest mała, średnia czy duża?




5)Wyobraź sobie konia w pokoju
- Gdzie on się znajduje?
- Nazwij trzy cechy charakterystyczne konia, którego widzisz (np. że jest zabawny, zwariowany lub nędzny)




6)Wyobraź sobie burzę

-Gdzie ona jest?
-Jak duża jest?

****
****

Zapisz wszystko, a później przeczytaj poniższy opis by zrozumieć...







****Co to wszystko znaczy?****

SZEŚCIAN: Sześcian reprezentuje Ciebie oraz to jak widzisz siebie w świecie. Jeśli sześcian jest przezroczysty oznacza to, że ludzie nie mogą Cię "prześwietlić", czyli widzieć Ciebie i Twoją prawdziwą osobowość. Materiał, z jakiego jest zrobiony sześcian reprezentuje Twoje odczucia oraz trudności stojące przed Tobą. To jak duży jest sześcian pokazuje jak duże jest Twojego ego. Jeśli sześcian jest ogromny/wileki w parze z białym pokojem oznacza to, że masz bardzo wysokie mniemanie o sobie.

Znaczenie kolorów

Czarny: Czarny jest kolorem autorytetu, elegancji, wyrobienie (np. towarzyskie), uwodzenia. Czarny może również oznaczać uległość (łatwość?): np. kiedy kobieta ubiera czarne rajstopy, oznacza to, że chce aby mężczyzna widział jej bieliznę.

Biały: Biały symoblizuje niewinność i czystość, dlatego suknia ślubna jest biała. Doktorzy ubierają białe kitle by pokazać ich sterylność i czystość.

Czerwony: Kolor dominacji, władzy oraz energii seksualnej, kolor przyciągający uwagę. Jest też kolorem miłości.

Niebieski: Jeden z najbardziej popularnych kolorów, niebieski reprezentuje wiedzę, autorytet, lojalność. Niebieski powoduje, że ciało produkuje łagodne chemikalia więc jest często stosowany w sypialni. Color niebieski pokazuje lojalność.

Zielony: Zielony reprezentuje współczucie, dobrobyt, pieniądze i witalność. Jest kolorem relaksującym. Wiele studiów telewizyjnych posiada "zielone pokoje" dla ludzi, którzy siedzą tam by się zrelaksować przed wyjściem na żywo.

Żółty: Żółty jest innym sposobem przyciągania uwagi. Uważany jest za kolor optymistyczny, symoblizuje entuzjazm oraz pełnię zabawy.

Purpurowy/Fioletowy jest kolorem władzy królewskiej. Reprezentuje luksus, bogactwo oraz sophistication (co to jest za słowo to ja kurwa nie wiem, jakieś wyrobienie, ale nie mogę znaleźć odpowiednika ;p)

Brązowy: Stary dobry brązowy... Brązowy pokazuje stabilność. Jest kolorem Ziemi oraz ulubionym kolorem większości facetów (której większości o_O?)

KWIATY - Kwiaty reprezentują rodzinę oraz przyjaciół. Im więcej kwiatów tym większe odniesienie w stronę rodziny, którą posiadasz lub jesteś oraz tym więcej dzeici posiadasz lub chcesz posiadać. Im bliżej kwiaty znajdują się ku sześcianowi tym bliżej ludzie zbliżają się do Ciebie (uczuciowo).

DRABINA - Drabina pokazuje ambicje. Jak wysoko osiągalne są Twoje zamierzenia, czy masz wielkie czy małe marzenia. Im wyższa drabina tym wyższe masz ambicje. Jeśli drabina biegnie w stronę sześcianu, zwykle nosisz się długo ze swoimi ambicjami.

KUŃ - Kuń reprezentuje Twojego kochanka (ukochanego) albo idealnego kochanka. Dystans między kuniem, a sześcianem pokazuje bliskość pomiędzy Tobą, a TWoim aktualnym ukochanym. Jeśli kuń jest przywiązany, pokazuje to potrzebę kontroli swoich relacji. Jeśli kuń ma siodło, oznacza to, że czujesz się przy swoim ukochanym bezpiecznie. Jeśli kuń jest wolny i nieosidłaany, oznacza to, że Twój kochanek jest niekontrolowany, nieprzewidywalny. Trzy wytypowane cechy są cechami, których szukasz u swojego ukochanego.

Burza - burze reprezentują Twoje problemy. Im większa burza tym większe problemy w Twoim życiu, które dotykają Cię codziennie. Jeśli sztorm mija, problemy znikną w najbliższej przyszłości. Jeśli sztorm nie mija, będziesz miał bliskie przeszkody w swoim życiu (i coś tam jeszcze, ale nie ogarniam). Im dalsza jest burza tym mniejszą wagę przykładasz do problemów. Jeśli sztorm jest gwałtowny oznacza to, że przeszkody są powodowane żalem. (czy jakoś tak)
No to tak, mam bardzo wysokie mniemanie o sobie, symbolizuje niewinność i czystość. Mam średnio duże odniesienie do rodziny i dużo przyjaciół, kwiaty znajdowały się dość blisko, więc ludzie lubią zbliżać się do mnie. Drabina była od ziemi po prawie koniec sufitu, czyli mam ogromne ambicje i wiele marzeń, drabina nie była skierowana w moją stronę, więc potrafię realizować zamierzone cele i spełniać swoje marzenia. Koń był piękny, wyczesany i nieosiodlony, więc moja partnerka jest niekontrolowana i nieprzewidywalna (oj muszę jej to powiedzieć ;-) ) Co do burzy, to piorunów nie było, lekko deszczyk padał za oknem, więc i problemów dużo nie mam, a jak mam to sobie radzę. Heheh dobre ;-)
"Chicago i Capone byli siebie godni. Do nauki tańca potrzeba pary, a miasto i Al byli stworzeni dla siebie" - Robert J. Schoenberg
Więc, mam wysokie mniemanie o sobie. Nie zrozumiałem do końca koloru czerwonego i fioletowego (zwłaszcza czerwonego^^). Widziałem sporo kwiatów w wazonie. Drabina zaś sięgała do samego sufitu. Chciałbym, żeby moja ukochana była zabawna, spokojna, sympatyczna (no to prawda). A burza to był jeden piorun tylko to sie nie martwie.

Tak więc test sprawdza się u mnie w 80% ;)
Obrazek
don_kuba napisał(a):
. Chciałbym, żeby moja ukochana była zabawna, spokojna, sympatyczna (no to prawda)


Jak tyś sobie sympatycznego konia wyobraził?
Nie wiem czy serio mam odpowiadać :)
Ten koń nie latał po pokoju jak jakiś bociek. Uśmiechał się do mnie, pił herbate, porozmawialiśmy miło.
Obrazek
A mój koń był smutny i posępny a przecież nikt chyba nie chciałby żeby jego kobieta była taka.
"Ileż to razy w myślach osiągałem wszystko. Udało mi się tylko nie być komunistą."

Adam Miałczyński, Adaś.
don_kuba, Scaletti; obawiam się, (analizując wyniki waszego testu), że kiedyś będziecie pod pantofelkiem swoich pań. U hu hu ;-)
"Chicago i Capone byli siebie godni. Do nauki tańca potrzeba pary, a miasto i Al byli stworzeni dla siebie" - Robert J. Schoenberg