Test osobowości (dosyć wiarygodny!)

Natknąłem się w sieci na pewien bardzo ciekawy test osobowości.

http://enneagram-test.hanzo.eu/

Polecam z niego skorzystać, bo szczerze powiedziawszy mnie rozpracował na wylot :-) Jest bardzo wiarygodny, bo na przykład to co wyszło dla mnie, jest w 100% prawdą. Polecam.
Mi wyszło, że jestem entuzjastą, z czym się w sumie zgadam :-P

Entuzjasta to człowiek, który ma bardzo szerokie zainteresowania. Jest optymistą. Łatwo nawiązuje kontakty z innymi ludźmi. Lubi przebywać z ludźmi. Nie zajmuje się wyłącznie jedną sprawą, ale kilkoma naraz. Potrafi łatwo odkryć związki między całkowicie różnymi problemami i dziedzinami, przykładowo matematyka i muzyka mają dla niego, pewne cechy wspólne. Na podstawie tych dziedzin, wyciąga wnioski dotyczące trzeciej kompletnie nie związanej z nimi dziedziny. Stara się unikać wiążących zobowiązań. Pragnie mieć wiele możliwości i opcji. Jeśli się znudzi wykonywanym zadaniem porzuca go i zajmuje się czymś innym. Nieustannie planuje przyszłe wydarzenia. Niekiedy dochodzi do tego, że zamiast realizować bieżący projekt planuje, co będzie robił w przyszłości. Ma bardzo dobre zdanie o sobie. Jest typem narcystycznym.
Ja również jestem entuzjastą :-D

Cóż, zgadzam się z tym co napisali. Prawie wszystko to to prawda. (:
Obrazek
Też sobie rozwiązałam, a co ;) Nie do końca zgadzam się z wynikami, lecz w większości prawda. Ale napisali, że to zabawa, więc potraktuję jak zabawę. Fajny test :)
Obrazek
A ja jestem perfekcjonistą, z czym raczej się zgadzam :-)

Perfekcjonista to człowiek, który wszystko musi zrobić dobrze. Często robi to, co powinien zrobić a nie to, czego naprawdę pragnie. Ma w sobie wewnętrznego krytyka, który na bieżąco ocenia czy wszystko jest zrobione doskonale. Zawsze postępuje właściwie, ale czasami krytykuje swoich współpracowników. Jest mu trudno zaakceptować zdanie innych współpracowników, oraz to, że czasami popełniają błędy. Perfekcjoniście bardzo trudno jest przyznać się do błędu. Potrafi pracować dla sprawy, dla lepszego świata, kierując się normami moralnymi. Za swoją pracę nie oczekuje uznania i dużych pieniędzy.
Ostatnią rzeczą, jaką facet chce oglądać na koniec dnia, jest żona - Al Bundy
Mi wyszło, że jestem zdobywcą, hmm po części tak po części nie zgadzam się z tym wynikiem.
Zdobywca chce być kochany za to, co zrobił i osiągnął. Często rywalizuje z innymi, jest opętany wizją siebie jako zwycięzcy. Jest mistrzem pozorów. To, co w życiu osiągnął jest dla niego tak ważne, że często za dużo pracuje. Nie potrafi przestać myśleć o pracy nawet w czasie wolnym.

Celem zdobywcy jest budowanie swojego wizerunku. Chce być ceniony za to, co zrobił. Utożsamia się z wynikami swojej pracy. Stara się ograniczać odczuwanie emocji, zastępując je działaniem. Zwykle ma napięty plan dnia. Bez przerwy pracuje, uczy się lub trenuje sport. Zdobywca jest zainteresowany działaniem, które daje wyraźny efekt. Zależy mu na prestiżu i szacunku innych.

Zdobywca najczęściej posiada:

najlepsze stopnie - bo stopnie można porównać ze stopniami innych uczniów i na podstawie tego wie, że jest najlepszy i to daje mu motywację i energię do działania.

dużo pieniędzy na koncie - w pracy stara się być najlepszym, zostaje po godzinach, pracę wykonuje dobrze i dokładnie. Wynikiem jest wysokie stanowisko (co wszyscy widzą) i wysokie zarobki. Porównuje swoje zarobki z zarobkami swoich współpracowników. Jeśli zarabia więcej niż oni to jest bardzo szczęśliwy i dowartościowany.

dobre wyniki w sporcie - dla zdobywcy są ważne mierzalne rezultaty. Na ich podstawie ocenia swoją wartość.

Zdobywcy to świetni politycy i szefowie firm.
Obrazek
A mi wyszło, że jestem Perfekcjonistą. Ja bym dla siebie dał po połowie (Wojownik/ Perfekcjonista), no ale jest jak jest :-) .





Jest krytyczny wobec siebie i innych. Uważa, że istnieje jedyna słuszna droga. Jest przekonany o swojej wyższości moralnej. Często odracza decyzje z powodu lęku przed pomyłką. Często używa sformułowań: powinienem i muszę.

Perfekcjonista to człowiek, który wszystko musi zrobić dobrze. Często robi to, co powinien zrobić a nie to, czego naprawdę pragnie. Ma w sobie wewnętrznego krytyka, który na bieżąco ocenia czy wszystko jest zrobione doskonale. Zawsze postępuje właściwie, ale czasami krytykuje swoich współpracowników. Jest mu trudno zaakceptować zdanie innych współpracowników, oraz to, że czasami popełniają błędy. Perfekcjoniście bardzo trudno jest przyznać się do błędu. Potrafi pracować dla sprawy, dla lepszego świata, kierując się normami moralnymi. Za swoją pracę nie oczekuje uznania i dużych pieniędzy.

Perfekcjonista często zachowuje się inaczej wśród starych znajomych i wtedy, gdy jest anonimowy (np. na zagranicznej wycieczce). Wśród starych przyjaciół jest uczciwy, sprawiedliwy - wzór cnót i moralności. Jeśli jest anonimowy, przymus bycia grzecznym znika i perfekcjonista czuje się wolny. Może robić rzeczy, których nigdy nie zrobiłby wcześniej.

Perfekcjonista często odracza ważne decyzje w obawie przed popełnieniem błędu. Zanim podejmie decyzję musi dokładnie wszystko przemyśleć.

Można porównać perfekcjonistę i mediatora. Perfekcjonista nie robi tego, co sprawi mu autentyczną przyjemność, ponieważ ma przymus robienia tego, co jest słuszne. Mediator również pomija swoje potrzeby zastępując je potrzebami innych ludzi.

Najlepszy zawód dla perfekcjonisty to: księgowy, nauczyciel, sędzia sportowy.
Obrazek They never fight alone...
Tak jak wyżej. Perfekcjonista. Ciekawa rzecz z tego testu.
Ano ciekawa, na różnych forach o nim czytałem, i większość mówi, że wyniki chociaż częściowo odzwierciedlają rzeczywistość.

Co do wyniku, to uzyskałem perfekcjonistę-wojownika.
numerek 5 obserwator. Zgadza się. Najlepsza praca to programista komputerowy -no do tego dążę cały czas. :P
Polecam ten test.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I