Teksty Poboczne

Ostatnio gram od początku starając się zwrócić uwagi na ciekawostki - jedną z nich jest to, iż czasami postacie z baru np. Luigi czy Salieri mówią różne dodatkowe kwestie jeśli z nimi porozmawiamy. Zwykle to są teksty typu "Nie pora na rozmowy, Tom, robota czeka", jednak są wyjątki, np.:
-W misji 7 jak już będziemy w barze, to Luigi może podziękować nam za to iż ochroniliśmy Sarah.
-W misji 11 Salieri mówi że brakuje mu Franka, i pomimo że chciał go sprzedać, to chciałby aby mogli porozmawiać jak dawniej.
-W tej samej misji Luigi wspomina iż cała sprawa z Frankiem poważnie zasmuciła Salieriego, ale dobrze, że go zabiłem, gdyż według Luigiego lepiej honorowo umrzeć niż potem kryć się jak wyrzutek przed rodziną.
-W misji 15 Salieri mówi nam trochę rzeczy o Sergio - edług Salieriego ma "nie pokolei w głowie", i że uwielbia patrzeć jak ludzie cierpią, zaś gdy ktoś mu staje na drodze, każe go złapać i godzinami torturować w jego obecności.
-W misji 15 Luigi pyta się nas jak się żyje nam z Sarah, i że jak Luigi ostatni raz się z nią widział to wyglądała na szczęśliwą. Przez chwilę Tom i Luigi gadają o Sarah i dziecku, i kończą rozmowę.
-W misji 16 Salieri mówi, że jeśli będzie miał okazję powiedzieć coś do Morello przed jego śmiercią, to aby mu przekazał wiadomość, że Salieri nie jest jak stary biedny Peppone a to jest prezent od niego. Gdy Tom mówi, że nie rozumie, Don odpowiada iż nie szkodzi - Morello będzie wiedział. Szkoda, że nie możemy mu tego przekazać - nie mamy w żadnej sytuacji okazji do rozmowy z Morello. Nawet jeśli dojdzie do otwartej strzelaniny jak ja, Sam i Paulie strzelamy otarcie do Morello i jego goryli, to nei ma szans aby porozmawiać z nim.
-W misji 17 Salieri gada o tym, że nie może znieść niektórych polityków, i zawsze tak jest że jak jeden odchodzi to na jego miejsce idą nowi równie kiepscy politycy.
-W misji 19 możemy podczas jazdy koleją możemy pogadać z Pauliem - Paulie mówi iż zazdrości Tomowi, że ma rodzinę, dzieciaki, i że jak dojdzie do wniosku to nic nie osiągnął w życiu, po czym mówi że po tej robocie także chce założyć rodzinę a także otworzyć pizzerię.
Szczerze powiedziawszy to o każdym tym tekście wiedziałem, ale nie pomyślałem, że to może być jako ciekawostka :-) Ogólnie fajnie, że to napisałeś, gdyż niektórzy mogli nie wiedzieć.
Drobnostki, ale jakże dodają klimatu, Brawo za wyłapanie tego.
Obrazek
Nie wiedziałem o tekście Salieriego o Don Peppone w 'Śmietanka na Kawie' i rozmową z Pauliem podczas jazdy kolejką. Nie zaprzestawaj poszukiwań ;-)
Jest sposób by zatrzymać Morello...Jesli nie skręci na lotnisko i jedzie dalej w strone mostu to jest tam taka gorka.Szofer Morello bedzie jechał jezdnia ale ty musisz pojechac po gorce zeby zrobic blokade na Morello. Musisz zrzucic samochod Morello z tej gorki tak zeby sie poturlal a Morello (moze)sam wysiasc.Mozna do niego podejsc i wcisnac klawisz akcji.Ja to wszystko zrobilem procz wcisniecia klawisza akcji. :-P
Obrazek
Napisałem, iż nie można z nim porozmawiać, ale można sprawić by wysiadł z auta ;p
Zrobiłem już setki prób, tak też się nie da - możesz do woli naciskać przycisk akcji, ale mimo wszystko nigdy Tommy nic nie powie do Morello. Próbowałem już:
-Zatrzymać samochód Morello jeszcze przed wyjazdem na wieś. (Nic: do Morello nie można nic powiedzieć, on sam zaś jest wtedy nieśmiertelny)
-Zepchnąć go na ów górkę (Nic. Po nacisnięciu przycisku akcji nic się nie dzieje)
-Zatrzymać się przed mostem. Silver Fletcher zatrzymuje się przed mostem, jeśli go dogonimy to dzieje się standardowe demko. Jeśli zatrzymamy się na jakiś dystans, Morello i jego goryle wychodzą, i też nie można nic powiedzieć do Morello.
-Zatrzymać go w czasie drogi na most/na lotnisko. Jego goryli można wywalić z auta i sprzątnąć, ale Morellego nie da się wywalić z samochodu, a jedynie zabić jeszcze w samochodzie.
Tak więc widać twórcy dali Salieriemu opcję wypowiedzenia tej kwestii tak o, gdyż nawet jak będzie się z nim twarzą w twarz to nie można nic powiedzieć.
O rany...

Ty Carl wszystkiego się czepiasz i robisz często off-top (Tu akurat nie, ale w kilku innych tematach już tak). Skoro napisałem kilka sytuacji jak osoby odpowiadają innym tekstem, to co, miałbym taką kwestię pominąć? No i teraz może spróbuję zinterpretować całość:
Dialog:
Salieri: Jeśli będziesz miał okazję porozmawiać z tym draniem zanim go załatwisz, to powiedz mu, że ja jestem inny niż stary biedny Peppone, a to jest prezent dla niego.
Tommy: Nie rozumiem, szefie?
Salieri: Nie szkodzi, on będzie wiedział. Jest między nami pare niezamkniętych kwestii z dawnych czasów.

Interpretacja:
-Tommy ma mu powiedzieć, że Don Salieri jest inny niż stary biedy Peppone, i to jest prezent dla Morello, po czym Tommy ma go zabić. Logiczne, że "prezent" to strzał luparą w twarz.

Dodatkowo moje domysły:
-Don Peppone był potężnym donem dawniej, ale na starość widać złagodniał i nie był już taki twardy. Aby rodzina Peppone nie przepadła, Morello i Salieri - jego dwaj Caporegime - zamordowali go i podzielili się dzielnicami w mieście. Z czasem zaczęli rywalizować. Salieri mówiąc iż "Jest inny niż stary biedny Peppone" ma na myśli, iż nie jest tak słabym donem jak Peppone, zaś mówiąc "Biedny" miał na myśli słaby (Był słaby, i biedny, gdyż jego dwaj najbardziej zaufani ludzie zorganizowali na niego zamach). To oczywiście moje domysły, ale według mnie wszystko układa się w logiczną całość.
Carl5Z napisał(a):
Moim zdaniem niepotrzebnie napisałeś to jako ciekawostkę , aczkolwiek nie którzy może o tym nie wiedzieli.Zastanawia mnie jednak jedna rzecz , przecież w misji Śmietanka na kawie Salieri daje niby Tommiemu jakiś prezent dla Morello , a jednak tego prezentu Tommy nie ma. O co temu Salieremu chodzi ?


Moim zdaniem niektórzy (tak, łącznie!) czepiają się w momencie, kiedy nie mają nic ciekawszego do napisania...

Temat ciekawy, o każdym dialogu wiedziałem ale o wielu z nich dowiedziałem się dopiero z czasem, dlatego uważam, że dla tych, którzy Mafii nie przeszli tyle razy ile "wypada", temat może być ciekawy. I tak - są to ciekawostki, bo nie każdy ów dialogi ogarnie. Pomysł na topic zdecydowanie dobry.
Obrazek
- M a f i a P B F -
cron