Tani komputer do pracy

A więc tak, ogarnąłem sobie jako takie studio, wielofunkcyjne i jako, że z domu tam mam z ok. pół kilometra to stwierdzam, że przydałby się tam jakiś komputer na którym można na szybko obrobić jakieś zdjęcie, zmontować coś krótkiego na szybko itp. Coś takiego prostego, jak najtańszego, byle służyło. Jako, że są tutaj znawcy, bo ja w informatyce nie siedzę totalnie, to pytanie co powinien mieć, co i jak i w ogóle. Nie znam się totalnie, więc składanie raczej nie wchodzi w grę, raczej jakiś gotowiec. Czy to na allegro, olx'ie czy gdziekolwiek.
Doradzi ktoś, coś? :->
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Ja też nie jestem obeznany w informatyce za bardzo, ale sam na chwilę obecną używam komputera przeznaczonego wyłącznie do pracy. Poprzedni, służący przede wszystkim do gier uległ poważnej awarii, chociaż nie żałuję tego. Teraz większość wolnego czasu poświęcam na szkołę i naukę. Wcześniej troszkę to zaniedbywałem.

Obecnie używam typowej jednostki biurowej o następujących parametrach:

Komputer Stacjonarny FUJITSU SIEMENS ESPRIMO P5925

Płyta FUJITSU SIEMENS, Model D2584-A1
- Procesor Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2160 @ 1.80GHz
Podstawka procesora Socket 775 LGA
Szybkość procesora 1800MHz
Typ pamięci DDR2
Installed Memory 2048 MB
Maksymalna pojemność 8192 MB
Gniazda pamięci 4

HDD SATA 80GB
8 x USB 2.0, 2 x PS/2, COM RS232, VGA, LAN RJ45, 3 x audio
Grafika Intel GMA 3100 256MB (zintegrowana)
Windows 7 Ultimate 32-bit

Powiem krótko. W 100% do przeglądania internetu, drukowania, czy tam innych czynności typowo biurowych wystarcza. Komputer działa szybko i sprawnie, w wolnych chwilach na grafice Intela da się uruchomić taką Mafię czy nawet GTA San Andreas.
Niska temperatura, baaaardzo ciche (niemal niesłyszalne) chłodzenie, po prostu cud malina ;-)

Sprzęt podobnej klasy znajdziesz bez problemowo na takim Allegro czy Olx. Zwracaj jedynie uwagę, czy jest to oryginalny komputer danej firmy, a nie jakiś składak. Popatrz też na chłodzenie. W moim jest coś w rodzaju "tuby" wytłumiającej dźwięk oraz doprowadzającej równomiernie powietrze. Do komfortowej pracy wystarczy w zupełności 2 GB DDR2 pamięci ram, pojemność dysku wedle potrzeb. Procesor najlepiej dwurdzeniowy.

Np taki komputerek na Aledrogo. Spełnia powyższe warunki, ponadto nie jest jakiś koszmarnie drogi, a jest to sprzęt dosłownie na lata, przystosowany do długotrwałej pracy. Ewenulanie poszukaj na Olx, może znajdziesz coś w okolicy i zaoszczędzisz na wysyłce ;-)
Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź, co prawda połowy nie rozumiem, ale raczej się skuszę na to co podesłałeś. Największym dylematem jest to, czy uciągnie mi on Vegasa, z którym czasami nawet mój obecny komputer ma niemały problem, mimo, że chciałbym tam montować najprostsze rzeczy, nie bawić się w nie wiadomo jakie efekty. Może po prostu podeślę specyfikację do porównania, jaka utrata wydajności może być.

Dodatkowo chciałbym kupić i podpiąć tam 2 monitory bo strasznie ułatwiają robotę, ale nie mam pojęcia czy da radę, patrząc na poniższe zdjęcie:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Trudno powiedzieć. U mnie próbowałem i działało, ale miałem wejścia DVI i VGA.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Don, musisz ogarnąć sobie kompa z dobrą grafiką jeśli chcesz montować filmy i wrzucać do nich trójwymiarowe modele. Na słabych chipsetach będzie Ci renderowało nie wiadomo ile czasu.

Myślę, że GeForce z jakimś niskim numerkiem. Np 210GT. Dodatkowa stówa w kompa, a a masz pewność, że nie będzie zamulać przy montażu.

Albo do Quatroksa idź, może Ci pomoże w wyborze.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Dobra, już nieważne. Stwierdzam, że i lepiej i wygodniej będzie to po prostu robić w domu a i niepotrzebnie kasy nie wydam.
Ale tutaj i tak chodziło o totalną prostotę, przecież tam bym nie montował normalnego filmu ;-)
Dzięki za jakąkolwiek pomoc.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
cron