Strzelectwo

Zauważyłem (jaki ja jestem bystry xD), że na forum nie poruszyliśmy jeszcze tematu strzelectwa sportowego, więc...zaczynam.


W tym temacie możemy pochwalić się nie tylko swoim sprzętem, ale także osiągnięciami i innymi rzeczami związanymi z tym sportem ;-) Ja sam nie posiadam na swoim koncie jako takich "triumfów", ponieważ strzelam tylko rekreacyjnie. Pochwalę się tylko (chociaż sam nie wiem czy jest czym), że oddanie strzału z pozycji stojącej do puszki na odległości ok. 10-15m z namierzaniem (celowaniem) poniżej 5 sekund to dla mnie nie problem. Średni czas to ok. 3-4s.


Teraz giwera. Posiadam jeden karabinek - Industry Brand QB36-1 o dolnym naciągu. Waga ok. 3,2kg, prędkość wylotowa (różnie podają, ale ma sprężynę od Hatsana, więc powinna "podchodzić" do górnej granicy) 270-300m/s, kolba drewniana, energia kinetyczna >17J.

Obrazek


Optyka - aktualnie luneta Gamo 3-9x40, kiedyś 4x20, nie pamiętam nazwy firmy.

Obrazek


Czekam min. na wypowiedz kolegi z redakcji - Wojtasa022 - który również posiada pewien sprzęcik ;-) Pozdrawiam!
Kevin napisał(a):
Czekam min. na wypowiedz kolegi z redakcji - Wojtasa022 - który również posiada pewien sprzęcik ;-)


Złamałeś OMERTE Kevinie! Teraz będę musiał sprawić Ci betonowe buciki ;-)

Niestety ja nie mam takiej armaty jak Kevin. Posiadam Walthera CP99 Comapct a jego predkość wylotowa to zaledwie 130 m/s :

Obrazek

Przeznaczenie: ZACZEPNO-OBRONNE :evil: (nie no joke ;-) )

Strzelam raczej dla przyjemności, chociaż kiedyś zajmowałem się tym na szczeblu sportowym. Często brałem udział w zawodach Ligi Obrony Kraju w kategorii amunicji ostrej KBKS. Z tego można już zabić:

Obrazek

Bardzo fajny sport. Polecam! Niestety ja już nie mam czasu na tego typu rzeczy :-|
wojtas022 napisał(a):
Z tego można już zabić


Tak jak i z Twojego Walther'a ;-)
Ja strzelałem z czegoś podobnego (kilka razy, mój wujek ma i jak zwykle się spotykamy to ma ze sobą)
Obrazek
Fajne jest w nim to, że przy strzale góra odskakuje do tyłu, jak w prawdziwym pistolecie.
Zabawa bardzo fajna (strzelaliśmy do puszki po piwie)
Obrazek
Kevin napisał(a):
wojtas022 napisał(a):
Z tego można już zabić


Tak jak i z Twojego Walther'a ;-)


No niby tak, ale wiesz... strzał musiałby być gdzieś w miękką tkankę np. oko.

bananmaciek napisał(a):
Ja strzelałem z czegoś podobnego


No to jest dokładnie taki jak mój ;-)
Aktualnie posiadam wiatrówkę Norconia Germany Premium 4,5 mm.
Obrazek
Ogólnie cieszę się, że ją posiadam :] Waga 2.6kg, prędkość wylotowa 240m/s, drewniana kolba + luneta 4x20 (to było podane na militaria.pl). Strzelam jak większość tutaj tylko dla zabawy, w puszki, cele, tarcze itd.
Obrazek
Nie wiem czy się liczy ale mój wujek ma replikę rosyjskiego karabinu snajperskiego dragunow :-)

Obrazek

fota nie moja
MAFIA II
Czekam na premierę...
No, no - bajera ;-) To jest tylko replika czy również wiatrówka?
Replika oczywiście, nawet strzelać się nie da :P
MAFIA II
Czekam na premierę...
AdiX napisał(a):
Replika oczywiście, nawet strzelać się nie da :P


Wystarczy wyobraźnia i godziny świetnej zabawy gwarantowane ^^
Tak,magiczny świat wyobraźni.
Co do tematu,strzelałem u kolegi z czegoś podobnego do tego,co pokazał don-kuba.Zabawa była fajna,a naszym celem była butelka po Pepsi napełniona wodą.Eh,po zabawie butelka wygladała jak sito,i do tego się nawet nadawała :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ave Metal!
Jestem Ateistą!
Zostaw Gadu-Gadu, przejdź na Obrazek AQQ
cron