Starocie i graty

...ostatnio doszedłem do wniosku, że nie jestem całkiem normalny, a mianowicie mam hopla na punkcie różnorakich staroci. Po prostu nie podobają mi się twory współczesnej techniki, przykładowo używam walkmana zamiast mp3... Niestety, moja psychoza postępuje. Przestałem słuchać muzyki z komputera, odkąd zniosłem ze strychu i uruchomiłem magnetofon szpulowy (ZK 140), a wczoraj wyszperałem dwa aparaty fotograficzne: Smienę 8 (niestety zepsutą) oraz (cacuszko) aparat Taxona z lat pięćdziesiątych niemieckiej marki Zeiss Ikon. Tak, zgadliście - zamierzam go używać :-) Nie ubolewam jednak nad swoim losem :-P Jak ktoś ma podobne zaburzenia jak ja, niech napisze :-) Ogólnie chciałbym, aby ten temat był poświęcony tego typu rzeczom: gratom, starociom, antykom...
Jak będzie okazja porobię zdjęcia (aparatem cyfrowym!) swoich gratów.
Obrazek
No popatrz, ja też ostatnio miałem podobną sytuację. Generalnie nie mam aż tak jak ty, że zastępuję np. mp3-kę walkmanem, lub coś w tym rodzaju, gdyż należę do osób ceniących wygodę :-P Ale gdy ostatnio bardzo nudziłem się w sobotnie popołudnie, postanowiłem wybrać się na strych, w poszukiwaniu jakichś cudeniek, no i o dziwo moje poszukiwania nie zakończyły się fiaskiem, a wręcz przeciwnie. W kartonowym pudle znalazłem stary gramofon produkcji radzieckiej. Wyglądał na nieużywany, był w bardzo dobrym stanie. Natychmiast zabrałem go na dół, i wziąłem jeden z winyli, które kolekcjonuje mój ojciec. Nigdy ich nie przesłuchałem, bo nie było właściwie na czym. Gdy już poradziłem sobie z "konfiguracją" gramofonu i gdy ustawiłem wszystko tak jak trzeba, wyjąłem z papierowego opakowania płytę Perfectu i umieściłem ją w odpowiednim miejscu.

Wiecie, jakie to niesamowite uczucie usłyszeć "Niewiele ci mogę dać", przy tym akompaniamencie charakterystycznych trzasków słyszanych gdzieś w tle? Naprawdę, ta muzyka była tak... inna, od tej którą słyszymy na co dzień, pozbawiona tej fałszywej czystości, była taka... prawdziwa. Nie wiem dokładnie jak to określić, ale tego aż chciało się słuchać. Przy kolejnych płytach było tak samo - Czerwone Gitary, Skaldowie, a nawet - uwaga - The Beatles. Tutaj po prostu zostałem zniszczony, przez cały dzień siedziałem, i przysłuchiwałem się w półmroku muzyce Beatlesów, dobiegającej z gramofonu. Te kilka godzin od mniej więcej 15, do 23 minęły nie wiadomo kiedy i naprawdę, jeśli ktoś kiedykolwiek będzie miał okazję przesłuchać coś na gramofonie, niech zamknie się w pokoju, przygasi światło i puści coś wolnego, a najlepiej niech usiądzie z kimś bliskim i po prostu się wsłuchuje. Taka muzyka to prawdziwa muzyka, i choćbym puszczał 'Yesterday' Beatlesów na najlepszym sprzęcie muzycznym to jestem pewien, że ta muzyka nie byłaby taka sama, jak ta, która popłynęła z tego wiekowego gramofonu.
ja też mam takie odchyły na Sb pokazywałem raz fotki swojego pokoju... styl stary.Taki mi się wydaję.A co do zbierania to też zbieram starocie ;-) chodziłem też w lato w kapeluszu takim jak mieli Gangsterzy czarny z białym pasem w koło... widok ludzi którzy się patrzyli na mnie bezcenne :-P

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Ja tam ze starych rzeczy najbardziej lubię samochody PRL-owskie. Sam zresztą kolekcjonuję modele takich aut, mam ze dwie gablotki czegoś takiego :mrgreen: . A jeśli chodzi o oryginalne wozy, to ich oczywiście nie kolekcjonuję, ale zawsze mi się podobały. Spójrzcie np. na takiego Fiata 125p. Czyż nie jest piękny?

Obrazek

@EDIT: Zawsze lubiłem takie kołpaki :-)
Ostatnią rzeczą, jaką facet chce oglądać na koniec dnia, jest żona - Al Bundy
Ja mam tak samo jak ty Zdzichu mam magnetofon MK 125 z lat 60 aparat Smienę 8 całkowicie sprawną zamierzam używać, radio Monika ,znalazłem na strychu telewizor węgierski VIDEO TON i to sprawny.
Z tym wszystkim, nie żartuję wszystko sprawne i sam nie mogłem w to uwierzyć. Byłem na wsi zaciągnięty tam i dziadkowie sprzątali strych i wlazłem tam i rzeczy powyżej.
+Mafia 2
nivener napisał(a):
[...]Wiecie, jakie to niesamowite uczucie usłyszeć "Niewiele ci mogę dać", przy tym akompaniamencie charakterystycznych trzasków słyszanych gdzieś w tle? Naprawdę, ta muzyka była tak... inna, od tej którą słyszymy na co dzień, pozbawiona tej fałszywej czystości, była taka... prawdziwa.[...]

Ja ja to dobrze rozumiem. Np. słynny "dom wschodzącego słońca" już dawno mi się znudził i przejadł, ale jak usłyszałem to ze starej szpuli, to od razu się na nowo zakochałem :-) Mam szczęście, że mój magnetofon jest lampowy, bo tranzystory to już nie to samo.
+Mafia 2 napisał(a):
Ja mam tak samo jak ty Zdzichu mam magnetofon MK 125 z lat 60[...]

Mój jest z 1971 ;-)
+Mafia 2 napisał(a):
[...]znalazłem na strychu telewizor węgierski VIDEO TON[...]

Ja w swoim życiu rozmontowałem już ze trzy Neptuny :-) Mam jeszcze pioniera i (nie znam nazwy) odbiornik radiowy z adapterem.
Obrazek
Tak jak obiecałem dodaję zdjęcia swoich gratów ;-)
Magnetofon Szpulowy Unitra ZK 140:
ObrazekObrazek
Magnetofon Szpulowy Unitra ZRK M 2408 SD "Aria":
Obrazek
Aparat Fotograficzny Zeiss-Ikon Taxona:
Obrazek

Do tego ostatnio zostałem posiadaczem Amplitunera Unitra Zodiak i słuchawek Tonsil SN50 :))
Obrazek
Zdzichu, za ten aparacik, to pewnie byś niezłą kasę zarobił, teraz moda jest na wszystko co stare, a w im lepszym stanie, tym więcej warte :-)
Obrazek
Ja nie mam normalnego pokoju. Na regale i parapecie zalegają starocia . Wolę stare samochody. Lepiej np. czuję się w maluchu , niż w porządnym samochodzie. Powiem coś , każdy człowiek ( mam nadzieję , że nikt się nie obrazi) ma swoje dziwactwa.
Salieri Cię dorwie
Ja robię pokój w stylu lat 20-30, więc zbierać starocie muszę. Poza tym jestem rekonstruktorem armii z okresu 1 i 2 wojny światowej, więc co za tym idąc mam też z tych lat trochę rzeczy. Generalnie też mi nie podoba się współczesna stylistyka wszystkiego praktycznie i z niepokojem spoglądam na przyszłość jak to wszystko będzie wyglądało...
Obrazek
Obrazek
UP THE IRONS!!
U mnie na półce są modele samochodów, stare tablice rejestracyjne jeszcze z 60 lat a na podłodze leży stara deska rozdzielcza od Mikrusa (W nie najlepszym stanie)
Obrazek
cron