Się zesr... No nie wiem co jest nie tak.

Komputer uruchamia się, lecz w momencie gdy załącza się główny ekran biosu (memory testing, wykrywanie dysków, ch*j wie co jeszcze) obraz gaśnie, monitor pokazuje mi lampkę braku sygnału. Skrzynka wciąż pracuje, wszystko co ma buczeć buczy, jednak nie działa przycisk reset oraz power. Muszę odłączyć dziada od sieci żeby się wyłączył. W czym może leżeć problem?

UPDATE: po dwukrotnym resecie tuż przed detekcją IDE udało mi się przejść poziom dalej, wkroczyłem w coś, co nazywa się Startup Repair. Chyba toto naprawiło samo. Zazwyczaj g. daje.

Temat do kosza lub archiwum.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Może jeszcze nie koniecznie do kosza :->
Miałem niemal ten sam problem z moim poprzednim komputerem. Winowajcą okazał się zasilacz z "czarnej listy". Doprowadził on do uszkodzenia płyty głównej. System nie chciał się uruchomić (bo "brak sygnału" na monitorze pojawiało się kilka sekund po uruchomieniu komputera) jednak po kilku próbach uruchomienia wszystko wróciło do normy. Kilka dni później problem wrócił i uruchomienie komputera stało się coraz trudniejsze. Któregoś dnia płyta całkiem siadła bo już nawet bios ani drgnął. Od tamtej pory dobierając komponenty do nowego PC zawsze zwracam uwagę na zasilacz. Oby w twoim przypadku nie było tak jak u mnie.
Bolt - właśnie przed 15 minutami doszedłem do tego samego wniosku. Cóż, nie mam pieniędzy na nowy zasilacz. Chyba pora odzwyczaić się od kompjutera i poczekać na przypływ gotówki :3
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Heh. Sposobów na spędzanie wolnego czasu poza przesiadywaniem przy komputerze może być mnóstwo ;-) Btw. Z tego byłby nawet dobry temat na forum. Ciekawe jak inni użytkownicy spędzają wolny czas poza komputerem ;-)
Wracając do tematu, przed zakupem polecam zapoznać się z czarną listą zasilaczy.
Nie jest może zbyt aktualna, ale gwarantuję, że wiarygodna.
Uwierz, że obecnie nie opłaca mi się inwestować w tę skrzynkę. Łatwiej wskazać w niej podzespoły, które działają prawidłowo, niż te, które są w jakiś sposób uszkodzone, lub niedomagają.

Szajs umarł. Dziś rano już się nie włączył.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
cron