Sceny z różnych filmów w Mafii.

Jedna scena która przychodzi mi odrazu do głowy to podczas misji "Wszystkiego najlepszego!" gdy jestesmy na statku a w kiblu czeka na nas spluwa (niepamiętam jaka) jest to bardzo podobne do sceny w Ojcu Chrzestnym gdy Michael Corleone chce zabić policjanta i jakiegoś ważniaka w restauracji z tym że nie mógł mieć broni bo był przeszukiwany. Spluwa była przyklejona do spłuczki w ubikacji w restauracji. Jakie są wasze znalezione podobieństwa?
Jakś tam scena była. Pamiętam, że wzorowana była na filmie ,,Nietykalni'', ale nie pamiętam jaka... Dawno tego filmu nie oglądałem.
W mafii II jest o wiele więcej nawiązań do kina gangsterskiego.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
To napisz jakieś z II bo w ogóle sb nie przypominam :D
handel fajkami-,,Chłopcy z Ferajny''
handel narkotykami- -||-

Dużo by pisać o innych, ale ogólnie fabuła mafii II jest wzorowana na ,,Chłopcach z Ferajny'' i ,,Człowieku z Blizną''
Zresztą tak, jak i główni bohaterowie i ich wzajemne relacje, jak i słynny ciąg zdarzeń (Od zera, przez bohatera, do zera).

Oto trzech głównych bohaterów ,,Chłopców z Ferajny" i ich odpowiednicy z mafii II
Henry Hill-Vito Scaleta*
Jimmy Conway-Henry Tomasino
Tommy DeVito-Joe Barbaro

Obejrzyj sobie ten film, a od razu zobaczysz podobieństwo w zachowaniu tych postaci do zachowania bohaterów Mafii II

* Ewentualnie do profilu psychologicznego Vito, można by dopasować Tony'ego Montane z ,,Człowieka z Blizną''
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Oglądałem film po pierwsze. Po drugie "bochater" Henry Hill bardziej mi pasuje do Tommy'ego niz do Vito. A po trzecie Tommy DeVito bardziej mi przypomina Pauli'ego :/ ale to tylko moje zdanie ;)
MrOwca napisał(a):
Oglądałem film po pierwsze. Po drugie "bochater" Henry Hill bardziej mi pasuje do Tommy'ego niz do Vito. A po trzecie Tommy DeVito bardziej mi przypomina Pauli'ego :/ ale to tylko moje zdanie ;)


Zgadzam się, bohaterowie pasują do 2 części mafii, ale poprosiłeś mnie o wypowiedź na temat mafii II
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Jeśli już mówimy o tych podobieństwach, to warto w ramach ciekawostki wspomnieć, że model Dona Salieriego był tworzony na podstawie twarzy Paula Sorvino, który w "Chłopcach z Ferajny" grał Pauliego Cicero, bossa rodziny dla której pracował Henry ;)
Nie cytujemy posta wyżej, jeśli nie odnosisz się do jego konkretnej części - M.

Warto też wspomnieć, że wygląd Pauliego rzeczywiście jest wzorowany na Joe Pescim, który w ''Chłopcach z Ferajny'' grał Tommy'ego DeVito.

I tak w Mafii najwięcej nawiązań jest do ''Ojca Chrzestnego'' np Numer z bronią ukrytą w kibelku, zamachem bombowym na Morello, czy też z zamachem na Dona.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Gdy musisz wysadzić w powietrze Sergia Morello i zamiast jego do wozu wchodzi jego kochanka. W Ojcu Chrzestnym była jakaś tam scena z tego co pamiętam (dawno oglądałem ten film) , że żona jednego z bohaterów weszła do wozu po czym on wybuchł. Wydaje mi się , że jest to nawiazanie
cron