Salieri's Bar w Mafii III

Czyż miejscówka nie wydaje wam się znajoma ?


Obrazek
Obrazek
Obrazek
W ogóle podobieństwa nie widzę ;p
No bo to nie kalka ale podobieństwo jest: wejście z tej samej strony, szyby, identyczne kanapy i stoliki no i przejście koło baru ;)
W M1 Bar jest mniejszy i bez stołu bilardowego :D Nie wiem co wy tu widzicie. Wyobraźnia płata figle :D
No przecież już Acozz napisał, że to nie jest kalka, ale wystarczy spojrzeć na sam układ. Stół bilardowy był ale na zapleczu, ale właśnie nawet patrząc na to gdzie jest wejście i przejście na tyły przybytku obok baru jak w M1. No i te stoliki i krzesła jakby żywcem wyjęte z jedynki. Ja tam to kupuję :)
Myślisz,że to Bar Salieri'rego?? Przecież akcja gry dzieje się w innym mieście :D
Nie jest to na pewno Bar Salieriego. Chodzi mi tutaj o to, że twórcy po prostu puszczają oko do graczy, którzy są z serią od samego początku i którzy na pewno kojarzą ten bar. Stawiam, że postanowili po prostu jeden z barów w grze (zupełnie inny, nie Salieriego) zaprojektować tak, by wyglądał jak ten z jedynki i przyprawić fanów o lekką nostalgię. Tak jak chociażby miało to miejsce w przypadku misji w Mafii 2, gdzie jedziemy wykonać pewne zlecenie dobrze znane wszystkim fanom pierwszej części Mafii ;-)
Mogli go zrobić dokładnie. Ja bym się nie domyślił podobieństw. Ot taki zwykły bar :)
Gdyby sam lokal był mniejszy, bardziej "zaciszny" i bez stołu bilardowego to są pewne podobieństwa. Siedzenia przy oknach, wejście za barem na zaplecze.... Jednakże cechy te pasują do wielu barów w USA. Nie upatrywałbym w tym jakiegoś celowego podobieństwa. Jedno jest pewne - smoluch nie miałby wstępu do lokalu bossa z jedynki :D.
"Ekspert to ktoś, kto popełnił wszelkie możliwe błędy w konkretnej dziedzinie."