Rozmyte tekstury

Witam, mój komputer:

Intel Core I5-6400 2,7 Ghz
8 Gb RAM
GeForce GTX 950 gaming

Mój problem wygląda następująco: Podczas gry rozmazuje się obraz, lecz kiedy jadę po mieście z większą prędkością tego problemu nie ma (tekstury są ostre jak żyletka). Wszystkie sterowniki są aktualne. Próbowałem zmienić ustawienia, ale to na nic. :-(
Nie mam pojęcia co z tym zrobić.
Jak by coś w mafii mam stałe 60FPS
Obrazek
To nie jest problem. Grafika w Mafii II już taka po prostu jest, że gdy obraz jest statyczny, to tekstury są mydlane (widać to np. w większości cut scenek). Nie wiadomo dlaczego tak jest, ale to na pewno nie jest błąd Twojej maszyny. Z tego, co pamiętam, to już w popremierowych recenzjach czasopism o grach zostało to zauważone. A tak poza tym, chyba się zgodzisz, że nie jest to przypadłość aż tak dokuczliwa.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Niby nie przeszkadza, a jednak wydaje mi się, że grając na starszym pc 25fps, obraz kiedy jest statyczny jest bardzo ostry. Tutaj lepsze zdjęcie wystarczy spojrzeć na zielony znak:
Obrazek
No nic dziwnego, że jest rozmazany, bo gra nie wychwytuje detali, gdy jesteśmy daleko od danego obiektu. Zwróć uwagę na budynki - one też są w dużym stopniu rozmazane. Polega to na tym, że gdy podbiegamy/podjeżdżamy do danego obiektu, to staje się on bardziej ostry. Nie wiem, jak teraz, ale kiedyś tak to wyglądało, a Mafia II jest z roku 2010. Nie ma szans, żeby wszystko było idealnie ostre. Gra to nie świat realny widziany ludzkim okiem, ale oprogramowanie stworzone przy pomocy grafiki komputerowej, a ta, mimo, że mamy 2016 rok, nadal nie jest identyczna jak obraz w świecie realnym i z pewnością jeszcze przez długi czas to się nie zmieni. Pomyśl, gdyby każdy obiekt w tej grze (a jest ich kilka milionów) był tak ostry jak w rzeczywistości, to karty graficzne dosłownie by się od tego paliły. Jeszcze raz podkreślam - wszystko zarówno jak z Twoją Mafią, jak i z Twoim sprzętem jest w porządku. Grafika w Mafii II - mimo, że jest, nie oszukujmy się, zajebista, to jednak zdarzają się takie babole, na które po prostu wpływu nie mamy. A żeby rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości, zacytuję zdanie recenzenta z CD - Action, któremu najwyraźniej jeszcze bardziej dokuczała grafika Mafii II:
Na moim komputerze (nVidia GTX 275, 4 GB, dwurdzeniowy Intel 2,4 GHz) wiele obiektów pojawiało się z opóźnieniem, już w polu widzenia, co miewało wpływ na rozgrywkę - np. widzę na końcu ulicy auto, nikogo przy nim nie ma, myślę: "ukradnę", zbliżam się do fury, a tam "z powietrza" pojawia się para przechodniów.

Źródło: http://www.cdaction.pl/artykul-14377/re ... ii-pc.html
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
cron