PS2 - czy warto?

Chciałbym kupić sobie Playstation 2 (wersja slim), jednak najpierw wolałbym przeczytać troche opinii. Ma ktoś z was PS2? Czy wersja slim jest lepsza od przerobionej? Czy 215 zł, to niska cena i czy warto za taką nabyć PS2? Jak szybko pada laser i ewentualnie za jaką cenę i gdzie można go wymienić?

Tyle pytań. Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.
muore il bandito, la mafia vive
Za 200zł to dobra oferta. Najlepiej slim - nowsza wersja. Jak jesteś lewiwy to kup przerobioną, będziesz mógł "kopie zapasowe" odpalać. Laser w PS "dwójkach" nie pada szybko, po ok. roku intensywnej gry coś tam zaczyna się dziać.
Jeszcze jedno pytanie, a mianowicie - podobno "kopie zapasowe" bardziej zabijają żywotność peeski? W sumie wcześniej czy później padnie, ale skłaniałbym się ku tej drugiej opcji.
muore il bandito, la mafia vive
Tego nie wiem :mrgreen:

ja od 2ch lat mam PS2 slim, seria 9XXX - ostatnia i najnowsza. Nieprzerobiona. Gram 5h tygodniowo i laser jak nówka.
PS2 ma bodaj największą bazę gier niż jakakolwiek inna konsola, więc sam ten fakt sprawia, że pomimo wieku tej maszynki warto się nad nią cały czas pochylić. To czy brać oryginał czy przerobioną zależy tylko od tego czy piracisz czy nie. PS2 jest dość solidną konsolą, jej żywotność zależy jednak jak jej poprzedni właściciel się z nią obchodził, bo rzucanie konsolą to chleb powszedni sfrustrowanych graczy

Osobiście myślę, że padanie lasera od kopii gier to mit, laser to laser w kompie też mamy lasery, które chyba nawet bardziej przeciążamy "kopiami".

Miałem psx, później psone (przerobione) i służyły wiele lat. ;-)
Obrazek
Też chciałbym kupić konsolkę PS2. Zależy mi na tym, by konsolka była z Free MC Bootem. Co możecie mi powiedzieć o tych aukcjach?

http://allegro.pl/playstation-2-slim-pr ... 61580.html

http://allegro.pl/playstation-2-slim-fr ... 48518.html

http://allegro.pl/playstation2-pelny-ko ... 36618.html

http://allegro.pl/playstation-2-8-mb-fr ... 24521.html

Osobiście skłaniam się ku ostatniej aukcji, ale ja jestem dosyć zielony w temacie PS2. Macie jakieś spostrzeżenia?
Ja sam jestem "weteranem" PS2 którą mam od roku i powiem jedno-bardzo miła współpraca więc szczerze polecam. Zwłaszcza jak jest BAAAAArdzo dużo gier niedostępnych na kompa (m.in. God of War itp.) :mrgreen: . Konsola oczywiście przerobiona FreeMcBootem (najlepszy "przerabiacz" konsoli). Mnich nie wiem gdzie sie nasłuchałeś głupot jakoby kopie miały "zabijać " konsolę-nigdy w życiu! :(/ :-) A w konsolach istnieje nawet możliwość odpalania gier z pendrive'a.
A co do ewentualnej wymiany lasera-kosztuje to dosłownie grosze (u mnie w mieście koszt to do 30 zyli)
"Jak patrzę na niektórych ludzi, dochodzę do wniosku ileż jest obrazy w stwierdzeniu, że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo"
glukkon7

Obrazek
Gościłem na scenie PS2 przez parę lat więc mogę powiedzieć co nieco :)

Zaczynając od konsolki. W tych czasach lepiej kupić coś nowszego. PS2 praktycznie jest martwe pod względem nowości gier itp. Jednak posiada masę możliwości. Polecam zakup PS2 Slim. Czemu ? Do wersji FAT są strasznie drogie części których praktycznie nie można nigdzie kupić (oprócz rzadkich aukcji na allegro). Do tego nie ma "Karty sieciowej" więc zapomnij o graniu przez sieć (oczywiście można dokupić network adapter - koszt około 100 zł).

Wracając do Slima i jego części. Laser trzyma parę lat. W moim przypadku korzystałem z konsoli 2 lata, następny użytkownik zajechał ją dopiero po 3 latach (czyt. laser). Więc laser trzyma dość długo (w nowszych modelach ofc :) ).

Następna sprawa. PS2 nieoficjalnie (czyt po "przeróbce") ma możliwość odpalania gier z USB, pozwala na emulacje NES, SNES, ARCADE, SEGA Genesis itp itd. Więc nie będziesz się nudził :) Do tego przeglądanie plików, odpalanie filmów/obrazków/muzyki. Co do samej przeróbki to nie trzeba czipsować konsoli ani nic z tych rzeczy. Wystarczy 'zainstalować" na karcie pamięci dwa programy i już :P

Dużą uwagę zwracaj na karty pamięci. Nie kupuj innych niż 8mb. Karty typu 32mb/64mb/128mb to chińskie podróbki które padają po miesiącu/dwóch, pomijając to że niektóre od stanu fabrycznego są zepsute :) Ale też należy uważać na te 8mb. Oczywiście one też posiadają swoje zamienniki a nie różnią się praktycznie niczym...

I jeszcze taka ciekawostka. 4 lata temu sprzedałem moje PS2 za 250zł. w zestawie było parę gier, EyeToy, 2 pady, karta pamięci 8mb i Swap Magic. Więc mniej więcej porównaj sobie aukcje do tego co sprzedałem.
ProGlitcherPL On YouTube | World War II Mod on MODDB | Blog Cukra
Kupiłem właśnie przerobioną konsolkę PS2 z SCPH-77004, z jednym padem, kartą pamięci 8MB i oryginalną grą Killzone w komplecie. Do tego sklep daje jeszcze 6 miesięcy gwarancji. Za cały zestaw zapłacę 299 zł, więc myślę, że to jeszcze nie jest tak źle. Cena jest dosyć wysoka właśnie przez tą gwarancję, a myślę, że to dobra sprawa, bo mam pewność, że jeśli w ciągu 6 miesięcy coś mi się zepsuje to zawsze mogę odesłać ją do serwisu ;-) Generalnie nie chciałem oszczędzać - jeśli już coś kupować, to nie jakiś badziew, tylko porządną konsolkę, w której mam pewność, że nic się nie zepsuje, nawet jeśli trzeba było troszkę dopłacić.
Dzięki Cukier za rozjaśnienie sprawy co do karty. Miałem na oku jedną aukcję z kartą 64MB, ale skoro tak przedstawia się sytuacja, to jednak poszukam czegoś bardziej oryginalnego. Sam zakup konsoli muszę niestety przełożyć do czasu, aż poprawię swoją beznadziejną sytuację w szkole :-P
muore il bandito, la mafia vive
Cukier napisał(a):
Dużą uwagę zwracaj na karty pamięci. Nie kupuj innych niż 8mb. Karty typu 32mb/64mb/128mb to chińskie podróbki które padają po miesiącu/dwóch, pomijając to że niektóre od stanu fabrycznego są zepsute

Tutaj muszę sie nie zgodzić :(/ -nie jest regułą że karty więcej niz 8mb (i to "podróbki") to badziew który skazany jest na zepsucie-ja sam mam drugą kartę 64mb i bardzo długo mi słuzy bez żadnych przykrości. A taka karta może bardzo ułatwić życie. :o--
"Jak patrzę na niektórych ludzi, dochodzę do wniosku ileż jest obrazy w stwierdzeniu, że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo"
glukkon7

Obrazek
Te karty to chińska loteria, na którą nie ma żadnej gwarancji.. jak ktoś lubi ryzykować, to kupuje.. proste.
glukkon7 napisał(a):
Cukier napisał(a):
Dużą uwagę zwracaj na karty pamięci. Nie kupuj innych niż 8mb. Karty typu 32mb/64mb/128mb to chińskie podróbki które padają po miesiącu/dwóch, pomijając to że niektóre od stanu fabrycznego są zepsute

Tutaj muszę sie nie zgodzić :(/ -nie jest regułą że karty więcej niz 8mb (i to "podróbki") to badziew który skazany jest na zepsucie-ja sam mam drugą kartę 64mb i bardzo długo mi słuzy bez żadnych przykrości. A taka karta może bardzo ułatwić życie. :o--


W takim razie jak często wyskakują ci "savy" Coruppted Data ? :)
ProGlitcherPL On YouTube | World War II Mod on MODDB | Blog Cukra
O ile wiem, to Sony wydało TYLKO karty 8 MB, a więc oryginalne są tylko te. Na forach aż roi się od wiadomości, że ktoś miał kartę 64 MB lub 128 MB, i po miesiącu-dwóch padły. Jest też kilka gier, które na nieoryginalnych kartach NIE BĘDĄ zapisywały save'ów - o tym warto pamiętać. Istnieją też przypadki o których mówi Cukier - wywala ci komunikat "Corrupted Data" i koniec zabawy.

Chińszczyzna to chińszczyzna - nie można mieć do tego gówna zaufania. Na karcie 8 MB mieszczą się spokojnie wszystkie zapisy gier w jakie będziesz grał, więc większe karty są zupełnie niepotrzebne. Tak więc rozglądaj się za oryginalną.
Cukier napisał(a):
W takim razie jak często wyskakują ci "savy" Coruppted Data ? :)

Muszę Cie zdziwić Cukier ;-) -ani razu mi coś takiego wyskoczyło, a co więcej pierwsze słyszę że coś takiego może być :shock:

nivener napisał(a):
Jest też kilka gier, które na nieoryginalnych kartach NIE BĘDĄ zapisywały save'ów -
To podaj mi przykłady bo ja troche siedze w temacie PS2 i osobiście nie znam czegoś takiego :?:
"Jak patrzę na niektórych ludzi, dochodzę do wniosku ileż jest obrazy w stwierdzeniu, że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo"
glukkon7

Obrazek
cron