Problem ze Steamem - proszę o pomoc!

Witam was bardzo serdecznie (to mój pierwszy post tutaj). Wielu spośród was to wytrawni gracze, i to do was kieruję tego posta z prośbą o pomoc w sprawie Steam. Ja graczem jestem kiepskim, przez lata w nic nie grałem, więc jestem mocno do tyłu, ale przy zakupie laptopa postanowiłem pograć w nowsze gry, a mianowicie w Mafię 2 (jak dla mnie to nowa gra). Kupiłem legalną kopię gry, włożyłem płytkę do czytnika i musiał mi się najpierw wgrać Steam. No i się wgrał, po czym gra się wgrywała kilka godzin (wtf!), ale ruszyła. Pograłem, przeszedłem i skasowałem i Mafię i Steama. Jednak ruszyło mnie i zechciałem zagrać jeszcze raz. Wgrałem Steama (na tym samym koncie, bo numer seryjny gry przypisuje do określonego konta), ale już z instalacją gry jest problem. Owszem, gra jest zapamiętana w bibliotece, ale nie mogę jej uruchomić. Kilkukrotnie próbowałem ją wgrywać od nowa i za każdym razem to samo: przy pobieraniu dochodzi do 100% (trwa to bardzo długo), po czym pobieranie zostaje automatycznie wstrzymane i gra pozostaje niezainstalowana. Przełączenie steama w tryb offline również nic nie daje, bo wyskakuje napis, że gry nie można wgrać w tym trybie. Bardzo mocno proszę o pomoc, bo nie wiem, co z tym fantem robić. Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

mój login na Steamie - doncorpseone
Witaj na MafiaTown.

Spróbuj sprawdzić integralność plików gry. Kliknij prawym na Mafię II w bibliotece Steam, potem "Właściwości". W nowym oknie przejdź na zakładkę "Pliki lokalne" i kliknij "Sprawdź spójność plików gry".
Próbowałem tak zrobić. Wyskakiwał napis, że wszystko jest ok, lecz za każdym razem (ze 3 razy próbowałem) było to samo przy pobieraniu. Dochodziło mozolnie do 100%, po czym wyskakiwało wstrzymanie pobierania i pojawiał się status: "niezainstalowana".
Jaki masz przycisk po wybraniu Mafii II w bibliotece? "Instaluj" czy "graj"? Jeśli klikniesz ten przycisk - co się dzieje?
Wygląda to tak: po zainstalowaniu z płyty jest - zagraj. Klikam zagraj i zaczyna się pobierać, dochodzi do 100% - wstrzymanie pobierania i od nowa jest zainstaluj. Znalazłem jeszcze na stronie steam support taką podpowiedź, żeby:

Secondary Installers (Mafia II only)

If you're encountering issues when launching or playing Mafia II, make sure everything installed correctly.

Aside from verifying your game cache and checking your connection with Steam, you may also need to manually run secondary installers required by this game.

Exit Steam entirely.

Browse to your Mafia II installation folder (Usually C:\Program Files\Steam\steamapps\common\mafia ii\)

Run the following installers:
◾...\Steam\Steamapps\common\mafia ii\3rd\DirectX\DXSETUP.exe
◾...\Steam\Steamapps\common\mafia ii\3rd\PhysX_9.10.0513_SystemSoftware.msi
◾...\Steam\Steamapps\common\mafia ii\launcher.exe

Reboot your computer and test the issue again


Przeinstalowałem Direct X, sterowników do NVIDII nie chciało przeinstalować, ponieważ mam najnowsze wgrane (takie było info). Czekam teraz aż gra znowu skończy się pobierać. Wtedy się okaże, czy przeinstalowanie Directa coś dało. Jeśli będzie po staremu, to chyba skrobnę maila co Cenegi, bo już cierpliwości mi do tego zaczyna brakować;]