Problem z uruchomieniem Mafii w Windows 10

Czołgiem, Mafiozi zwracam się do Was o pomoc. Mam problem z grą - mianowicie po uruchomieniu zaczyna wariować grafika, bez znaczenia w jakiej konfiguracji ją ustawię. Szukałem podobnych problemów, ale odnalazłem rozwiązania wyłącznie odnośnie pełnego ekranu, a nie tego, co zauważyłem w moim przypadku. Posiadam Windows 10 Home.

Problem grafiki zamieszczam w poniższych screen'ach. Pozdrawiam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jaka grafika jest na kompie?
GeForce 260 GTX, w sumie na moim laptopie z 850 GTX też podobnie to wygląda.
Jeśli masz kartę zintegrowaną, to przełącz na inną(zależy na której odpalasz grę).
I wywal Water Shader
Obrazek
Powiem tak, na stacjonarnym mam pojedynczą kartę (260 GTX), a na laptopie zintegrowane IHD 4600 i GTX 850M. Problem występuje na obu komputerach. Na obu jest też WIN10. Ponadto jestem przekonany, że na stacjonarnym grałem kilka lat temu w Mafię 1, przy czym na platformie był jeszcze 32-bitowy XP albo już 64-bitowa 7 przy takiej samej konfiguracji komputera.

Jeśli chodzi o laptopa to możliwe że już kiedyś zintegrowaną kartę wyłączałem dokładnie w tym celu i chyba nie pomogło bo nie czytało w konfiguracji 850-tki (podkreślam chyba), ale na razie chciałbym rozwiązać problem na stacjonarnym - może pomoże też ewentualnie na laptopie .

Co do Water Shader, gdzie mogę to znaleźć? Poza tym jak sądzicie co może być przyczyną takiego świrowania grafiki?
Uszkodzony nośnik z grą?
Obrazek
Z oryginalnej płyty KK w dobrym stanie? No bez przesady.