Problem z nfs II

Witam. Ostatnio chciałem sobie popykać w pewien klasyk zwany Need for Speed II (Specjal Edition). Po pobraniu go (ponieważ wyparowała mi płytka :P) chciałem sobie normalnie pograć. I wtedy zaczęły się problemy... pobieranie dgvoodoo, jakiś narzędzi, patchów pod xp (co ciekawe w początkach xpeków gdy miałem na nim tego nfsa chodził bez najmniejszych problemów). W końcu udało mi się odszukać na jakimś forum informację o pobraniu Microsoft Application Compatibility Toolkit (wersja 5.4) i po kilku zabiegach (mianowicie ograniczeniu miejsca na dysku, ilości RAM-u, zgodnością z Win 98 i jakiejś tam zgodności w patchach) zadziałało! Problem polega na tym że podczas samej jazdy samochodem gra idzie mi tak na oko ze 3 fps! Co ciekawe gdy włączę pauzę w czasie jazdy kamera obraca się około 2x szybciej niż w oryginale (na tyle ile pamiętam), i to samo jest w menu "powyścigowym". Próbowałem różnych ustawień ale za bardzo na tym się nieznam :/ jeśli ktoś wie o co może chodzić proszę o pomoc.
PS. Mój sprzęt to AsRock 880GMH, AMD Phenom x2 3.2 555 BE, Gainward GeForce GTS 250 1GB RAM, GoodRAM 4GB 1333, ale raczej to nie ma dużego znaczenia w tym przypadku.
Piratom nie pomagamy

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Da się w ogóle tą gre gdzieś kupić bo nie sadze
Obrazek
myślę że tak... a jeśli nie to i tak to nie zmienia faktu o ściąganiu gier.
jest jedna.... ale jest



a no trochę się pośpieszyłem... gra ma 13 lat ;-)
tak jest ze starymi grami... jeśli chcesz pograć zainstaluj Win 98 bo xp pewnie masz z dodatkami... może przez nie bo one robione były pod nowszą technologię...

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Ewentualnie z DosBOX-em pokombinuj, ja tak sobie DSJ 2 (też stara gra jakby nie patrzeć) odpalałem na Windows 7, i działało jak trza :)
Dosia nie wyprzedzaj mnie :D
Jak masz wersje DOS to użyj DOSboxa
Jak masz wersje Win to proponuje odpalić jakiś Stick Edition 98-ki
Albo pobaw się z VirtualBoxem. Innego rozwiuazania nie ma ;) Tak już jest z tymi starymi grami

A co do samej gry to z tego co widziałem można już ja legalnie pobierać. Bo albo jest oznaczona teraz jako freeware albo abandonware. Ale ile w tym prawdy to już nie mam pojęcia :)
ProGlitcherPL On YouTube | World War II Mod on MODDB | Blog Cukra
Jak by niebyło 13 lat ot dużo :P. DOSboxem baiłem się ale wyszło na to że gra niejest kompadybilna z dosem, a z Win 95 ("this is a Windows 95 executable") a innego pliku (np. z rozszeżeniem bat) nie było.
Jeszcze troszkę poszperam ale raczej nici powrotu do tego nfsa.