Problem z modem - comission mod

Jako iż to mój pierwszy post więc witam wszystkich :-) gratuluje stronki bo naprawdę ma wysoki poziom wykonania no i forum które żyje... niestety mafiapage z której kiedyś korzystałem umarła śmiercią naturalną.

To tyle słowem wstępu, przechodzę do rzeczy tj. mam problem z comission mod part2 do mafii. Od niedawna przeglądając owe forum zainteresowałem się misjami dodatkowymi które oferują mody i jak do tej pory nie miałem problemu z żadnym innym modem. Ten mod prawidłowo działa na wersji angielskiej mafii 1.0. Pierwsza część tego moda działała mi bez problemów natomiast z druga jest problem, co więcej domyślam się w czym rzecz ale za cholerę nie wiem jak go rozwiązać

Mod ten pobrałem stąd
http://www.gamefront.com/files/22067120 ... Part+2.zip

Patch: http://www.gamefront.com/files/22069275 ... +patch.zip

Jak widzicie po linkach został wydany do niego patch który poprawia lokację w grze jaką jest hotel.
W patchu tym znajduje się jeden folder i Read Me w którym napisane jest ażeby przekopiować folder z patcha do folderu z zaistalowana mafia do folderu Mission.

Mod działa prawidłowo do póki nie dojdę do momentu kiedy mam wejść do właśnie tego hotelu... Wtedy gra zaczyna się wczytywać i tóż przed załadowaniem danej lokacji wywala mnie mnie z gry do windowsa.

Czyżby to był problem z plikiem rw_data.dll?? Bo rw_data.dll dostarczony z modem zapewne nie ma uwzględnionego tej zmiany (chociaż i z oryginalnym plikiem przed zamianą również mnie wywala) i teraz nie wiem jak to uaktualnić?? Wkleiłem DatamafiaXtractor ale nie wiem co mam robic dalej? Gdy go włączam nie wyskakuje mi okno jak opisane w instrukcji na waszej stronie z informacją, że należy go uaktualnić... Natomiast później nie wiem co dokładnie zaznaczyć i jak uaktualnić ten plik...

Gdy zaznacze samo Mission wyskakuje komunikat http://tinypic.pl/m5x75obky23p i nie wiem co dalej robić :/

Dzięki za wszelkie rady i mam nadzieję że będzie się wam chciało czytać i pomóc
Spróbuj przeinstalować Mafie, potem wgraj moda na czystą mafię, czystą w 100%, bez żadnych save itp. Mam nadzieję, że pomoże :->
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
To już też zrobiłem wcześniej i niestety nie pomogło...
To zrób tak: W folderze missions po wypakowaniu Commission Mod 2 usuń folder MISE34-HOTEL. Następnie z patcha do modu (CM2 Mission Patch) wklej cały folder MISE34-HOTEL. Powinno pomóc. Mam wersję gry 1.0 i też miałem taki sam problem.
Pomysł zdawał mi się trochę bezsensowny ale pomogło i działa bez zarzutu :)) wielkie dzięki :))

Tylko nie rozumiem czemu jak kopiowałem ten folder do folderu missions to przecież też zastępowało folder nowym ale nie działało natomiast jak usunąłem tamten stary folder i wkleiłem czysto ten nowy to wszystko chodzi :- A może to przez to, że teraz wykonałem tą operację zanim wkleiłem moda do gry chociaż niby dlaczego to miałoby mieć znaczenie :-

Jak ktoś zna odpowiedź i chciałby się podzielić wiedzą to niech napisze, a jak nie to temat uważam za rozwiązany :->
Czy w patchu jest tyle samo plików co w "oryginalnym" folderze MISE34-HOTEL ?

Może w modzie jest plików 5 natomiast w patchu jest ich 4... zamieniło wszystkie inne tylko nie ten jeden plik który powodował że grę wywalało...
W modzie może być tylko dodany plik scene2 i będzie całkiem inna gra... natomiast resztę plików gra dobiera oryginalnych z gry. I może powinien dobrać oryginalny a nie ten "uszkodzony" ,który zostawał mimo zamiany.
Jeśli to nie to to nie mam innych pomysłów czemu tak jest ;-)

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Dokładnie tak :-D Folder przed zamianą posiada jeszcze plik clusters.seg ważący niecałe 3 kB. Nie wiem za co on odpowiada ale zapewne to przez niego powstał cały problem.

Wniosek jest taki, że przy podmianie folderów lepiej usunąć stary i wgrać nowy, ewentualnie sprawdzać czy wszystkie pliki zostały zamienione i nie pozostało nic niepotrzebnego :)) Dzięki Wam jeszcze raz za szybką pomoc :)
Postanowiłem odświeżyć własny temat ponieważ znowu mam problem z tym modem. Tym razem z częścią pierwszą. Mianowicie w misji w Lost Heaven, po odebraniu pieniędzy od jakiegoś sklepikarza wychodzę ze sklepu i postać pojawia się w połowie (tzn druga połowa jest pod chodnikiem). Gdy nacisnę przycisk odpowiedzialny za skok Franco wychodzi na powierzchnie. Niestety tak samo postać pojawia się po tym jak dojadę do baru Morelo. Gdy wejdę postać widać w połowie jednak gdy nacisnę przycisk skoku postać spada w otchłań. 2 lata temu jak grałem problemu takiego nie miałem jednak wtedy grałem na ściągniętej z internetu mafii 1.0 eng , natomiast teraz po przeczytaniu jednego z tematów zamieniłem nazwę pliku w commission mod z textdb_en na textdb_pl i wkleiłem do swojej mafii 1.0 pl i wszystko działa tak jak w wersji angielskiej. Instalka mafii bez żadnych innych modow, nawet bez save'ow z gry. Przechodziłem 2 razy od początku i 2 razy ten sam problem mi się pojawia. Ma ktoś pomysł jak to naprawić? Ewentualnie mógłby dać save'a tuż po wejściu do baru? (tutaj daje link do save z commission mod tuż po wyjściu ze sklepu - http://catshare.net/JlBSNKyESNWzzsmd)

Ściągnałem właśnie Mafie angielską, jednakże problem jest ten sam. Zmieniałem również ustawienia rozdzielczości detali itd ale niestety to też nie pomaga. Nie działa mi również CM Mission Selector. Po jego wybraniu włącza się plansza samouczka (bez odpalonych zadań które są w nim do wykonania). Może problem tkwi w samym modzie? Ściągnąłem go z mafiascene.com, posiada ktoś tego moda ściągniętego z innego źródła?
@dekiro - zgodnie z obietnicą masz tu link do folderu z misjami. Niestety dużo waży, bo nie określiłeś nazwy folderu z konkretną misją.

Do pobrania stąd: http://www.mediafire.com/download/o1x1z ... SSIONS.rar
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Niestety podmiana folderu z misjami nic nie zmieniła. Postać dalej sie zapada w tekstury
Ok. sprawdzę w MWE, czy nie brakuje kolizji.

[EDIT] Chyba nic z tego. Sultan city jakby zniknęło. Ile razy wczytam jakąś misję na MWE, to widzę pipiduwe z samouczka.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi
Na mafiascene ewidentnie jest wrzucony zbugowany mod part1 (tak wiec to nie wina samej mafii a poprawek ktorych dokonywał autor)

Najprostsza opcja na jaką wpadłem, to przesuniecie punktu pojawiania się postaci po załadowaniu gry w barze Morello, za pomocą WME :) dzieki dla TommyGun'a za pomoc w naprawieniu misji :)


Jak by ktoś kiedyś miał w przyszłości ten sam problem to plik który trzeba edytować to "MISE30-MORELLO1" znajdujący się oczywiście w folderze MISSIONS
Podobny problem jest w nastepnej misji.
cron