Problem z Mafia II- crashe

Witam. Wczoraj postanowiłem na poważnie wkroczyć w uniwersum Mafii 2. Aktywowałem, zainstalowałem na Steamie, włączyłem Historię.
I już po pierwszym filmiku gdy zaczyna się gra, gra crashuje do Windowsa. Mało tego.. pada cały Windows.. Na ekranie jakieś dziwne "artefakty", aplikacje dosłownie się crashują (przeglądarka, steam itp)... Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim problemem. Macie na to jakąś radę? Komputer raczej nie jest za to odpowiedzialny, bo bez problemu ciągnie w grafice HD takie tytuły jak BF3 i inne wymagające gry. Problem pojawił się dopiero przy Mafii 2.

Podaje zresztą specyfikacje:

Grafika: ATI HD 6870
Procesor: AMD Phenom II X4 955
RAM: 16GB

Nie wydaje mi się, że to wina sprzętu.
Próbowałem z dziwnym wytworem Nvidi pod nazwą Psyhx, reinstalowałem do nowej wersji, nic to nie dało. Sterowniki ATI aktualne.
Weryfikowałem pliki w Steamie, niby wszystko jest ok.

Może ktoś z Was miał problem? Proszę o pomoc.

Aha, podaje nick na steamie: Colt_m4a1_carabine
Masz Windows 8? Jeśli tak to jest to możliwe.
Obrazek
Świat, gdzie istnieją tylko zwycięzcy, gdzie panuje pokój. Świat wypełniony jedynie miłością. Chcę dać początek światu, zawierającemu jedynie te pojęcia.
Madara Uchiha
Cześc, nie mam Windowsa 7. Problem jest na prawdę dla mnie niespotykany w żadnej innej grze. Po chwili gry jest crash. Crash całego Windowsa ! Pomaga tylko reset...
Próbowałeś włączyć jako administrator lub w jednym z trybów zgodności?
Obrazek
Świat, gdzie istnieją tylko zwycięzcy, gdzie panuje pokój. Świat wypełniony jedynie miłością. Chcę dać początek światu, zawierającemu jedynie te pojęcia.
Madara Uchiha
Dzięki za odpowiedź.

Tak uruchamiałem jako Administrator w trybie zgodności. To samo. Przyznam, że sytuacja przerosła nawet mnie ;P Nie mam pojęcia co jest odpowiedzialne za crashe.
Temat można zamknąć. Przyczyną crashy było OC procesora. Jak się okazuje Mafia 2 jest wyjątkowo niepodatna na wyższe OC. Po ustawieniu na defaultowe gra śmiga aż miło. Co ciekawe tylko ta gra ma z tym problemy. Czyżby niedopracowanie 2k? Pozostaje się tylko domyślać.