Problem z GTA SA

Witam,
Ostatnio zachciało mi się zagrać w GTA San Andreas więc instaluję wszystko co trzeba, uruchamiam i nagle problem:
pokazują się dwa loga a po nich powinny być loga "Rockstar" a tu ekran z czarnego zamienia się w ciemnogranatowy (niemal czarny) i program się zawiesza...
Wcześniej działało bez problemu ale z miesiąc temu miałem robiony system. Mafia działa mi bez problemu.

System:
Windows XP Professional
Wersja 2002
Service Pack 3

Komputer:
AMD Athlon XP 2500+
1.82 GHz
512 MB RAM :-F (co ciekawe z płynnością gier nie mam problemu)
A karta graficzna jaka?

Z SA często są problemy, ja potrafiłem przeinstalować po paręnaście razy i dopiero wtedy problem był rozwiązywany. Nie było problemów przy instalacji (np. missing files)? Bo wierzę, że gra jest legalna...

Doraźnie radziłbym wymianę bibliotek DLL na te z internetu (jedna po drugiej; w VC mi to zadziałało). Jeśli to nic nie da (albo wolisz tego nie robić) podaj markę karty, może inni będą wiedzieli co z tym zrobić.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Dzięki Hades jesteś moim bogiem :-D
Działa mi bez problemu ale sam nie wiem jak do tego doszedłem. Tylko raz przeinstalowałem, pokombinowałem z jakimiś patchami (kolega kiedyś na płytce mi jakieś cuda dał i tam to było), miałem parę bluescreenów, usuwałem, dodawałem, grzebałem w Nvidia settings i działa :-F

Mam tylko jeszcze jedno pytanie:
Czy w SA da się grać kierownicą? Tzn. jak podłączyłem to kierownica skręca ale pedały zamiast przyspieszać to przesuwają kamerę. W ustawieniach jak nacisnę pedał to nie reaguje...
Ja skręcam normalnie. Moja kierownica (jakiś Tracer) ma pedały utożsamione z przyciskami 3 i 4. W ustawieniach Joypada (w SA) mam ustawiony gaz i hamulec ustawione na 3 i 4, nie wiem jak to u Ciebie wygląda. Wystarczy tylko zmienić ustawienia sterowania.

EDIT: Możesz stracić ustawienia dwóch przycisków podstawowych (u mnie to był kwadrat i krzyżyk).
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Górnik napisał(a):
Tylko raz przeinstalowałem, pokombinowałem z jakimiś patchami (kolega kiedyś na płytce mi jakieś cuda dał i tam to było), miałem parę bluescreenów, usuwałem, dodawałem, grzebałem w Nvidia settings i działa :-F

Często ten problem występuje przy słabszych grafikach zarówno NVidi i ATI. Zazwyczaj (jak w moim przypadku) wystarczyło przełączyć z 32 na 16 bitów.

Hades16 napisał(a):
Wystarczy tylko zmienić ustawienia sterowania.


Na którejś ze stron z dodatkami do GTA był plik z ustawieniami pod kierownice i instrukcja jak sobie to samemu poprzestawiać. Jeżeli dobrze pamiętam, to gdzieś na gtaside.de był odnośnik do tego.
Zawsze jest jakiś pierwszy raz. - Don Salieri