Problem z grafiką

Witam, mam paskudny problem związany z grafiką, mianowicie prawie cały czas miga mi albo całe otoczenie, albo niektóre jego części. Np. jadę samochodem i całe niebo mruga mi na żółto. Przechodziłem Mafię na tym samym sprzęcie 3 razy i nigdy nie miałem takiego problemu, kilka dni temu naszła mnie ochota zagrać i zainstalowałem Mafię no i zaczęło się tak dziać. Nie zmieniałem swojego sprzętu od czasu ostatniego użytkowania gry. Próbowałem zmieniać opcje gry oraz karty graficznej (posiadam ATI Radeon HD 5770) ale nic się nie zmieniło. Wielokrotnie reinstalowałem grę i również nic... Jakby ktoś widział jak na to zaradzić to byłbym wdzięczny. Mam również drugi problem, w rozdziale 10 kiedy przychodzę do Joe, a następnie on dzwoni, a potem chce wyjść z domu to buguje się w drzwiach -_- po prostu nie otwiera ich tylko idzie i idzie w miejscu ... Posiadam oczywiście oryginalną wersję gry i wcześniej nie miałem z nią żadnego problemu, dopiero teraz zaczęła tak wariować, proszę o pomoc. Login na steam: maduser1
Mam identyczny błąd, mafię przechodziłem 3,4 razy i teraz zonk. O dziwo, bez sterowników śmiga, tylko kiedy zainstaluję stery mruga.
Pewnie to wina sterowników, zbyt nowe.. Nawet mamy tą samą kartę ;/