Przypomnijmy sobie teraz postacie z gry Mafia oraz postacie z gry Mafia II i spróbujmy porównać do siebie niektóre z nich, zacznę ja:

Paulie <> Joe

Obaj są bardzo narwani, wybuchowi nie cackają się, są konkretni i działają w podobny sposób często pochopnie, Paulie może nie ma tego poczucia humoru co Joe lecz ja tutaj widzę podobieństwo.


Sam <> Henry

Sam oraz Henry są obaj doświadczeni w swoim fachu, może to nie jest jakieś szczególne podobieństwo że znają się obaj na swojej robocie i dobrze ją wykonują lecz obaj są raczej wierni swojemu pracodawcy, są opanowani (przeciwieństwo do Pauliego i Joe) i tak jakoś są podobni do siebie z charakteru.

Morello <> Luca Gurino

nie pamiętam za bardzo ale wiem że była taka cutsenka jak Morello bardzo surowo potraktował jakiegoś faceta który przypadkowo uderzył swoim w jego samochód. Luce Gurino znamy chyba też z tego z Mafii2 oraz DLC Joe's Adventure że również jest zdenerwowanym i niezbyt przyjemnym facetem to samo tyczy się Morello źle traktował ludzi i był typem takiego bardziej chama.

Don Salieri <> Leo Galante

Don Salieri wydaje się być, a raczej jest bardzo spokojnym i harmonijnym człowiekiem który doskonale zna się na sprawach mafijnych nie jest głupi jest bardzo mądrym bossem większość ludzi raczej chciało by pracować dla niego niż dla Morello, Leo Galante podobnież jak właśnie Salieri również doskonale zna się na sprawach mafijnych też nie jest głupi, potrafi każdego i wszystko rozpracować i mają podobny system działania. Przede wszystkim Leo jest uczciwy zna z Vincim zasady których twardo przestrzega a które łamał Clamente i Falcone, to samo Salieri.

Ralph <> Marty

Hmm.... niezbyt rozgarnięty mechanik Ralph i gówniarz Marty, widzę trochę podobieństwa sam nie wiem dlaczego.

Niektóre postacie pominąłem bo po prostu nie mam pomysłu z kim by je poprostu porównać jak mi się skojarzy coś to napewno dopisze. Zgadzacie się ze mną, macie jakieś podobieństwa?, i czy waszym zdaniem twórcy kreując postacie do części drugiej tej gry wzorowali się na bohaterach z części pierwszej.