Porażka na własne życzenie...

Nic odkrywczego ten temat nie wniesie ale po mimo upływu 3 lat od premiery denerwuje mnie to że gra nie wykorzystała swojego potencjału, mowa oczywiście o mafii 2, z początku myślałem że wszystkich niesie z tymi komentarzami jakoby gra jest okrojona, ale było w tym jednak wiele prawdy. Na Gamescom 2009 był gameplay z mafii 2, polecam zobaczyć na YT, były tam misje i możliwości których nie ma w grze czyli broń biała, możliwość pokazania policjantowi pozwolenie na broń, i system respectu, nasz szacunek zwiększa się lub zmniejsza w zależności od tego co robimy, możliwość jazdy taksówką jako pasażer czy także misje poboczne. Tutaj zresztą opis rzeczy wyciętych http://gameplay.pl/news.asp?ID=55496.

Nie wiem jak wy ale moim zdaniem gdyby zachowano to wszystko gra odniosła by wielki sukces i pewnie została by grą roku, dla mnie ta gra pod każdym względem nawet jako pocięta jest znakomita, ale wiele ludzi sądzi inaczej niż ja, i wiele osób uważa tą grę za porażkę, rozczarowanie, to i tak według mnie zdecydowanie za mocno powiedziane, bo to świetna gra ale mogła być mistrzowska gdyby wykorzystała potencjał swój, miasta empire bay, i nie wycięli tych rzeczy. Też jestem zdania że lubiłbym tą grę jeszcze bardziej gdyby nie wycięli tego wszystkiego, pewnie dlatego ze studia odszedł Vavra, ciekawi mnie to jakie wy macie teorie, brak czasu na zrealizowanie dokładnie wszystkiego i nie chcieli znowu przesuwać premiery, może wydawca zawinił, albo chcieli to dać do DLC, tych rzeczy również nie ma w DLC, a samo DLC też miało świetny potencjał fabularny to nie dali cutsenek, a przecież dialogi, cutsenki w tej grze to naprawdę coś niesamowitego i klimatycznego. Według mnie 2K strzelili sobie w stopę i odnieśli porażkę, stawiam że gra sprzedała się bardzo dobrze, ale odnieśli porażkę bo mieli kultową grę a spaprali według wielu graczy, nie wliczając w to mnie, wizerunek serii, i ciekaw jeszcze jestem czy jak zapowiedziana zostanie Mafia III to będzie takie echo, bo np dwójka była najbardziej oczekiwaną grą roku a po kontrowersji związanej z dwójką ciekaw jestem czy również jest na to szansa w przypadku trzeciej części.
Było, było, było, BYŁO!!!

Popatrz w listę tematów, znajdziesz już coś takiego.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
wiem, ale chodzi mi o dyskusję dlaczego wycięli a nie o ciągłe narzekanie w innych tematach które nic nie wnosi.