Poradnik 'Jak włączyć syrenę policyjną?'

Czy podoba Wam się ta sztuczka ?
50% (8)
25% (4)
25% (4)
Liczba głosów: 16
Witam. W tym poradniku opiszę Wam, w jaki sposób włączyć syrenę w radiowozie, światła policyjne, kierunkowskazy oraz odtwarzacz muzyczny. No to jedziemy :-)

*Będzie nam potrzebny program DCED (do ściągnięcia w dziale download na MT)
*Będziemy również potrzebowali tego http://www.megaupload.com/?d=481UUX3K (jest tam model radiowozu oraz dwa pliki potrzebne do tej sztuczki)

1. Najpierw ściągamy wyżej wymienione rzeczy.
2. Programem DCED otwieramy plik scene.bin jakiejkolwiek misji (np. możemy zainstalować City Bars Mod i tam w katalogu MISSIONS/FREERIDE będziemy mieli plik scene.bin - oznacza to, że ten trik będzie działał tylko w trybie swobodna jazda miasto-dzień). Możemy też wypakować Data Xtractorem wszystkie misje i wtedy będziemy mogli używać moda w każdym trybie swobodnej jazdy, w trybie jazdy ekstremalnej oraz w normalnych misjach.
3. Na panelu kontrolnym klikamy Open i wybieramy interesujący nas plik scene.bin.
4. Po otwarciu pliku scene.bin na panelu kontrolnym klikamy Edit, a następnie Import.
5. Wybieramy te dwa pliki z rozszerzeniem *.dnc i wrzucamy je do pliku scene.bin (najpierw jeden, potem drugi - nie da się obydwu naraz wrzucić).
6. Następnie na panelu kontrolnym szukamy ikonki dyskietki - klikamy ją i zapisujemy plik scene.bin. Program zapyta nas jeszcze raz o zapis, więc klikamy tak i zamykamy program.
7. Uruchamiamy Mafię.
8. Ustawiamy sterowanie w następujący sposób
Pierwszy klawisz skoku (Q) - lewy kierunkowskaz
Drugi klawisz skoku (F) - prawy kierunkowskaz (kierunkowskazy działają w każdym aucie, które je ma, z wyjątkiem wozu straży pożarnej)
Drugi klawisz klaksonu (K) - syrena policyjna (działa z Citroenem XM, który podmienia Schuberta Extra Six Police Tudor oraz z Schubertem Extra Six Police Fordorem)
Pierwszy klawisz schowania broni (H) - odtwarzacz muzyczny (musimy stworzyć folder SOUNDS/MUSIC i wrzucić tam dowolne pliki mp3 max 10 plików i trzeba je nazwać 1.mp3, 2.mp3 i tak aż do 10.mp3; działa we wszystkich autach)

Mam nadzieję, że Wam zadziała. W razie problemów piszcie na PW.

edit// W tym odtwarzaczu jest błąd, ponieważ w czasie odtwarzania muzyki lubi się czasami wyłączyć w środku piosenki.
Z tego co pamiętam to odtwarzacz występuje w modzie Real Driver 2, wiec chyba bardziej wyszedł Ci poradnik jak zainstalować RD2, aniżeli sam trik z syreną :D

EDIT:// Wiem, ale po tym "Szczególe" skojarzyło mi się to od razu z RD2.
Ale syrena i kierunkowskazy też działają w tym modzie.

edit// Widziałem jeszcze inną wersję, w której można otwierać szyby w oknach, maskę i bagażnik. Ale nigdy jej nie używałem.
co do muzyki jeśli włączę muzykę zawsze zaczyna od 1 ? czy losuje muzyczkę. Raz pierwsza 1 raz pierwsza 4. I zawsze od początku czy powiedzmy w środku piosenki.

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
Muzyka leci od początku, ale zawsze jest wybierana losowo. A czasami lubi się nawet wyłączać w czasie jazdy.

edit// Model radiowozu z tej paczki nie jest wymagany do działania moda. Nie trzeba go wgrywać.
Przecież to jest z barmafieuso.fr


Poza tym, można to zrobić bez kombinowania: zmienić nazwę pliku sirene2.wav na sirene1.wav albo horn(coś tam).wav, żeby policyjny Schubert miał syrenę i klakson Lassitera :-F

edit: coś mi się yebuo i wyszło, że zrobiłem odkop... :k
Obrazek
XtravaganZa napisał(a):

Poza tym, można to zrobić bez kombinowania: zmienić nazwę pliku sirene2.wav na sirene1.wav albo horn(coś tam).wav, żeby policyjny Schubert miał syrenę i klakson Lassitera :-F



Z racji na późną porę chyba nie zajarzyłeś o co chodzi z tą syreną. Poradnik nie ma na celu zmieniania klaksonów, tylko opisuje sposób włączenia syreny w radiowozie przez Tommy'ego. Działa to tylko w Schubertach Six Extra. Nie miałem na myśli też zmiany syreny na syrenę z Lassitera.
Z tego co wiem, to ten poradnik ma na celu pokazać jak zainstalować mod, bo samej syreny sie nie włączyć, ale do sedna. Nie wiem po co wogóle bawić się z DCED skoro Real Driver 2, (bo o ten mod chodzi) ma własny, prostszy instalator który sam dodaje te pliki do pliku scene2.bin . Niestety nie opiszę tego sposobu teraz bo mam 'małe' problemy z netem i ciezko mi bedzie pisac z fona.
cron