POMOCY!!!

Mam taki problem: co jakiś czas ni z tego ni z owego komp sam mi się wyłącza, co więcej po pewnym czasie (2 sekundy do 10 minut) włącza się znowu (czasem nie włącza się wogóle - wtedy po naciśnięciu guzika power nic się nie dzieje). Dzieje się to jak mówiłem całkiem przypadkowo. Dodam, że zegar pokazuje najczęściej 26 stopni. Kiedyś radziłem sobie na chwilę wyłączając zasilanie, ale to nie rozwiązuje problemu na dobre.

Sprawdziłem dokładnie co się dzieje i oto lista objawów:
- HDD gorący (jakieś 40C)
- to coś http://ifotos.pl/zobacz/to-cos_haexnpq.jpg/ cholernie gorące (jakieś 60-70C)
- zasilacz cichutko popiskuje
- kondensatory na płycie gorące (tak jak HDD - 40C)
- wiatrak centralny nieruchomy
- reszta git a temperatura na zegarze ciągle 26C

Mój komp to
Skrzynka: Fenix KF27329.07
P Główna: Gigabyte FC GA-G31M-S2L
Procesor: Intel Core2Duo
Zasilacz: Qoltec SilentLine Power Q400
HDD: prawdopodobnie firmy Gigabyte

reszta nie wiem

Pomóżcie
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Nie jestem specem, ale to wygląda na problem z zasilaczem. Sam miałem podobny problem i to było właśnie to.
Może to być zasilacz, chociaż ja stawiam na przegrzewający się NB ("to coś" co zaznaczyłeś).

trzeba sprawdzić najpierw jedną rzecz, ja polecam najpierw schłodzić jakoś NB, chociażby 40mm wentylatorem (~10zł).
Zajrzałem do książki do informatyki i znalazłem tam coś podobnego do tego czegoś i to być może jest chipset.
Tak, to chipset, NB, northbridge, mostek północny.. mów jak chcesz :mrgreen:
Quatrox napisał(a):
trzeba sprawdzić najpierw jedną rzecz

Co mam sprawdzić?

Quatrox napisał(a):
tschłodzić jakoś NB, chociażby 40mm wentylatorem (~10zł).

Gdzie go wkręcić?
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Hades16 napisał(a):
Co mam sprawdzić?


jedną z dwóch - tańszym rozwiązaniem będzie schłodzenie NB, miałem ten sam przypadek w starym PC. Powodem było właśnie przegrzewanie chipsetu.


Gdzie go wkręcić?


Nie wkręcisz :-F Musisz zamontować na opaskach zaciskowych, lub taśmie dwustronnej.
A osłonę boczna masz założoną? jak tak to ją zdejmij i sprawdź czy coś się poprawiło... mówisz że centralny się nie kręci - spalił się?

Vito & Joe's Adventures -Mod for Mafia I
@Quatrox jak zwykle pomogłeś - dzięx. Wiszę ci duuuuuże piwo :-P

@robertRobin88 o tym co się dzieje pisałem w pierwszym poście - nic się nie spałiło
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
cron