Witam.
Postanowiłem podzielić się bardzo łatwym i przyjemnym sposobem na zarobienie pieniędzy. Przyda się to wam, jeżeli będziecie potrzebowali dużej sumy, a nie koniecznie lubicie napadać na sklepy. Cały sekret opiera się na podmianie modeli samochodów. Jest to dziecinnie proste i mam nadzieję, że po przeczytaniu poradnika nie będziecie mieli już z tym problemów. No to lecimy.
Od czego zacząć?
Zaczynamy od zrobienia kopii zapasowej folderu cars, który znajdziemy pod adresem: Mafia II/Pc/SDS. Kopie zapasowe będą dwie. Jedna przyda się do edycji, druga zaś do cofnięcia niepożądanych zmian. W tym celu zakładamy na pulpicie 2 foldery o obojętnie jakich nazwach. Następnie kopiujemy zawartość folderu cars z katalogu gry i wklejamy ją osobno do każdego z folderów, które utworzyliśmy.
Co dalej?
Jeżeli już mamy dwie kopie zapasowe, to czas rozpocząć edycję. Nie są do tego potrzebne żadne specjalistyczne programy. Po prostu całość opiera się na podmianie nazw plików SDS. Teraz powiem wam jak to zrobić, żeby wszystko działało.
Chcę, aby zamiast Walkera Rocketa, po mieście śmigał Culver Empire.
Nic trudnego. Wchodzimy do folderu, gdzie mamy kopię zapasową przeznaczoną do edycji i odnajdujemy plik o nazwie ulver_newyorker. Następnie dajemy ''Zmień Nazwę'' i zmieniamy nazwę na walker_rocket. Aby zadziałało, musimy przenieść zmodyfikowany plik do Mafia II/Ps/SDS/cars i zatwierdzić podmianę plików. Jeżeli chcemy cofnąć zmiany, to wchodzimy do drugiego folderu z kopią zapasową i kopiujemy oryginalny plik walker_rocket do Mafia II/Ps/SDS/cars i zatwierdzamy podmianę plików. Robimy to samo za każdym razem, gdy chcemy podmienić jakie kolwiek auto. Wszystkie da się podmienić. Nawet więzienny autobus i sycylijską ciężarówkę. Jeszcze raz powtarzam: Bardzo ważne jest, żebyśmy mieli 2 foldery z kopią zapasową, gdyż jeden ma służyć do edycji, a drugi do cofania zmian.
Jeżeli chodzi o nazwy wszystkich plików SDS z autami, to chyba nie będziecie mieli trudności ze zgadnięciem który plik odpowiada za poszczególny model samochodu, bo nazwy modeli samochodów w plikach nie różnią się za bardzo od tych, które wyświetlają się nam na ekranie podczas wsiadania do samochodu.
Jak to może mi pomóc w zarobieniu pieniędzy dla Bruna, skoro Derek już nie żyje?
Może pomóc. Niektóre modele, jak na przykład Cossack, kosztują ok. 8000$. Pieniądze dla Bruna możemy zarabiać już w rozdziale 11, zaraz po tym, jak spali nam się dom.
Mam nadzieję, że poradnik okazał się pomocny.
„An eye for an eye makes the whole world blind.”
~Mahatma Gandhi