plik Xinput1_3.dll

Do czego służy ten plik z Mafii 2.
Zainstalowałem mafię 2 i wyskakuje mi Błąd, że nie odnaleziono pliku XINPUT1_3.dll i żeby zainstalować od początku.
Zainstalowałem od początku i nic. Znalazłem w google, że to przez DirectX, że trzeba mieć wersję 9.0c, a ja mam 11. Więc o co chodzi?

Kartę graficzną mam ATI Mobility Radeon HD 3470 (więc mafia teoretycznie powinna pójść i domyślam się, że to nie to)

Sprawdziłem w Windows/system32 i nie mam tego pliku, za to mam xinput9_1_0.dll (czy mam ściągnąć ten xinput1_3.dll i wkleić go tam)
Obrazek
Pobierz ten plik bezpośrednio (tj. z jakiejś internetowej biblioteki) i wklej to folderu głównego gry.

ŁAP: http://www.dll-files.com/dllindex/dll-f ... ?xinput1_3
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Ściągnij i zainstaluj najnowszy DirectX.

@down:
Nie ważne, że ma. Jakiś plik mógł się usunąć, a ponowna instalacja DirectX może w tym pomóc.
@Maf, Przecież pisał, że ma najnowszego Directa. Wiem co mówię, miałem identyczny problem.
"Czego mam oczekiwać? Hades moim domem. W ciemności uścielę sobie łoże."
(Hi.17:13)
Zrobiłem tak jak kolega Hades mówił i nic to ie dało.

Za to doczytałem, że zamiast do głównego katalogu gry to do Windows/system32

Tak zrobiłem. Skopiowałem plik xinput1_3.dll i uruchomiłem, wyskoczyło powiadomienie takie samo jak to z plikiem xinput, lecz dotyczyło pliku d3dx9_42.dll. Także go skopiowałem. Potem crack'a od skidrow zgrałem. Uruchomiłem grę. Znowu problem!
"Zainstaluj NIVIDIA PhysX", zainstalowałem ten plik z katalogu Mafii (mam graficzną kartę ATI na górze jaka), uruchomiłem grę. Wyskoczył ten początkowy obrazek i te napisy z NIVIDI, po czym w prawym górnym rogu winylek kręcący się z logiem mafii "loading...", chwilę potem zniknął i czarne tło cały czas.
Obrazek
Przepraszam z góry z 2 posty z rzędu, ale problem rozwiązany.

Dzięki za dobre chęci kolegą, który pomagali

link do rozwiązania problemu:
https://rapidshare.com/#!download|896p7 ... r|6593|0|0

Chodziło o ten plik info co go trzeba do sds_pl wrzucić

Problem rozwiązany, temat do archiwum - niv

Obrazek
Obrazek
cron