Pasek języka

Mam bardzo #@!$^&&*!! mnie problem...

Ostatnio miałem siupy z paskiem języka; zniknął i nie szło go odnaleźć.
Znalazłem w necie rozwiązanie i teraz już go mam.

Chodzi mi o to, że tępa Vista aktywuje format klawiatury "Polski (214)".
Mam uniwersalną klawiaturę QWERTY i jedyny pasujący mi format nazywa się "Polski (programisty)".

To był mój domyślny format i nigdy nie miałem problemów. Teraz Vista automatycznie włącza Polski (214) i gdy piszę, to z błędami bo układ jest inny.

Więc ciągle muszę z powrotem włączyć Polski (programisty). W ustawieniach, Polski(214) - ten co mnie wkurza, nie może być usunięty. Jedynie ten który mi pasuje może być usunięty.

Co można zrobić, żebym nie musiał się dalej złościć i żeby Polski programisty się aktywował samoczynnie?
Będę zobowiązany ;-)
Obrazek
próbuj kombinacją L ALT + L SHIFT lub L ALT + L SHIFT + 0

U mnie 214 mogę usunąć, a programisty nie. Dość dziwna sytuacja u Ciebie.

Obrazek
Obrazek
Przejdź do okna powyżej (w poście Grishy) -> Zaawansowane ustawienia klawiszy. Jeśli przy którymś ustawieniu z listy nie jest na (Brak), zaznacz to ustawienie i kliknij Zmień sekwencję klawiszy... i w nowo otwartym okienku w obydwóch kolumnach przełącz na Nieprzypisane. Zamknij okna OKejami. Już nie powinny ci się przełączać tryby klawiatury.
Dzięki Panowie :mrgreen:
Na razie wszystko zdaje się być OK.

( W trakcie pisania postu sprawdziłem - gdy otwieram aplikacje (notatnik, MT, paint, ..., przełącza mi się na Polski(214)). Wystarczy, że zmienię okno. Widzę od razu bo kolor klawiaturki się zmienia (w opcjach paska językowego można to ustawić)

Obrazek

Jak widać, nic nie jest włączone i jest "brak".
Wiecie o co chodzi? Bo ja już jestem bezradny... :-P
Obrazek
A ja widzę, że jest włączone - Między językami. Zrób to co pisałem w moim poprzednim poście.
Aaa... Faktycznie!
Dziękuję za pomoc, zdaje się być w porządku :mrgreen:
Obrazek
cron