Ostatnia deska ratunku - Wyścig

Cześć, pozdrawiam wszystkich gangsterów.
Właśnie się zarejestrowałem na mafiatown bo jesteście moją ostatnią deską ratunku. Sprawa wygląda następująco: chodzi o racing mod umożliwiający ściganie się wszystkimi autami w różnych konfiguracjach i... na wielu dostępnych trasach! Nie będę więcej o nim pisał bo zapewne wszyscy wiecie o jaki mod chodzi. Problem u mnie polega na tym że kiedy kilka lat temu miałem piracką Mafię mod działał tylko częściowo tzn. mogłem się ścigać tylko po torze Lost Haven (ten który znamy z misji Czysta Gra). Ponadto dostępna była tylko opcja pojedynczego wyścigu.Nie dało się pościgać po innych lokacjach ani brać udziału w mistrzostwach.
Teraz mam 100% oryginał z Kolekcji Klasyki i... i jest jeszcze gorzej :( Mam co prawda dostęp do trybu mistrzostw ale są ograniczenia w wyborze aut (swoich i dla rywali) a poza tym ścigać się moge tylko po torze o którym pisałem wyżej. Są 4 rundy po kilka wyścigów a potem koniec zabawy. Nie ma wogóle możliwości wyboru innych tras wyścigów a marzy mi się urządzenie mistrzostw w tych ciekawszych lokacjach jak np. poza miastem :lol: niestety straciłem już nadzieję ze to się da zrobić.
A teraz kilka technicznych informacji:
1. mam dwa racing mody: pierwszy sprzed kilku lat ver. 1.1 a drugi sprzed kilku dni o nazwie Mafia RacingMod 05
2. obecnie nie spotkałem w sieci innej wersji tego moda jak ta "05"
3. moja stara "lewa" Mafia była w wersji 1.0 z pathem PL 1.1
4. teraz w Kolekcji Klasyki trudno nawet stwierdzić jaka to wersja bo są dwa exe-ki jeden "game.exe" to zmodyfikowana wersja z logo Kolekcji Klasyki ver.10.0r188 a drugi to "start.exe" ver.Master 1.0
Sam już kompletnie zbaraniałem i nie wiem o co tu chodzi bo wierzyć mi się nie chce ze kiedyś najpopularniejszy mod w tej grze i dający najwiecej radości chodzi tak kiepsko. Zaczynam powoli wątpić czy ktokolwiek kiedykolwiek używał tego moda na 100% możliwości :-/ Jeśli tak to proszę napiszcie coś o tym.
Aha... jeszcze jedno... kiedy ścigam się po tym torze który mam dostępny to 1) AI rywali jest na poziomie ameby i jeżdżą jak baby (nie ubliżając nikomu) 2) kiedy mijam jako pierwszy linie mety na drugim okrążeniu to zazwyczaj wywala mnie z gry 3) kiedy uda mi się wygrać to gra się zacina po filmiku z dekoracji na podium.
Ufff... sporo tego napisałem ale jestem już naprawdę zdesperowany i jeśli nie uda mi się tego jakoś wyprostować to daję słowo że wywalam Mafię z kompa i nie wrócę już NIDGY do tej części gry !!! :evil: mam dość kombinowania z czymś co powinno działać zupełnie normalnie i bez problemów.
Z góry dzięki za wszelkie pomysły i porady.
Pozdro.
Witaj na MafiaTown!

1. Mafia w Kolekcji Klasyki jest w wersji 1.2.
2. Jesteś pewien, że te w/w mody nie są tylko dla wersji 1.1 (pamiętam, że któryś z tych Racing Modów był dla tej wersji)?
3. Miałem ten sam problem z wyrzucaniem gry do pulpitu po pierwszym okrążeniu. Rozwiązanie: na następnych okrążeniach nie pokonuj swojego rekordu czasowego.
W modzie 05 nie da sie określić wersji (jakiś dziwny ten plik) natomiast te "stare" są w wersji 2.1 więc faktycznie ni w pięć ni w dziewięc nie pasują... ale nigdzie niema racing_moda w wersji 1.2 Myślisz ze to główna przyczyna? Jeśli tak to wychodziło by na to że trzeba by znaleźć patha 2.1... ale tego tez nigdzie nie widziałem. Jak się nie obrócić d.. z tyłu :-?
Te liczby, np. v2.1, to tylko wersja modyfikacji, dodawane w przypadku poprawek itp.. Nie mają one bezpośrednio nic wspólnego z wersją gry, ponieważ nawet mod v1.0 może pasować do gry v1.2, ale niestety nie wiem jak wygląda sprawa w tym przypadku.
Kevin chyba masz racje. Ciekawi mnie czy jest ktoś kto urzywa tego moda i chodzi mu tak jak powinien. Jeśli tak to jaką ma wersje gry i jaki mod? Pytam o to bo choc kilka lat temu to był chyba najpopularniejszy i najciekawszy mod do Mafii to nie miałem okazji nigdy pogadac z kimś komu to chodzi na 100%.