Osoba, na której został wzorowany Don Salieri

Przeglądając różne zdjęcia z lat 20 w Google, szukając inspiracji znalazłem to:



Nie wydaje się podobny do Dona Salieriego? Wiadomo, że Don Salieri jest starszy, ale jednak podobieństwo jest. Patrzcie na oczy, lekko skośne, na rysy, ale też i na zaczesanie. Z tego co kojarzę Don początkowo miał być blond a nie siwy, a ten facet ze zdjęcia to ewidentnie blondyn.
Co o tym sądzicie?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Don Salieri był najpewniej wzorowany na Paulu Sorvino (ojciec aktora, który podkładał głos Tommy'emu Angelo). Poszukaj sobie jak wyglądał Salieri w wersji beta, bo moim zdaniem we wcześniejszej wersji jest jeszcze bardziej do niego podobny. Podobnie sytuacja jest z Pauliem, który w becie miał wyglądać jak Joe Pesci, ale go lekko zmienili.
muore il bandito, la mafia vive
Potwierdzone info, Salieri był wzorowany na Paulu Sorvino. Gdzieś nawet widziałem jakąś wypowiedź któregoś z twórców, że wzorowali się na nim.

Obrazek

Podobnie jest z Pauliem o czym już wspomniał Mnich. Generalnie twórcy szukali inspiracji między innymi w filmie "Chłopcy z Ferajny" (świetnym btw). Model Pauliego jest troszeczkę podobny do Joe Pesciego z tegoż filmu, generalnie chyba też trochę pod względem charakteru Paulie był na Tommym DeVito wzorowany - obaj byli porywczy, mieli duże poczucie humoru i ogólnie mieli podobne nastawienie do świata życia :P
To się przyznam, że nie wiedziałem, faktycznie Paulo Sorvino jest bardziej podobny. Możliwe, że w tamtej osobie zmyliło mnie uczesanie, które jest prawie identyczne jak u Dona Salierego.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
cron